Olimpiada
Serbija
0
0

Žalgiriečiai pratęsė „Vyčio-VDU“ nesėkmių seriją, „Olimpas“ pakilo į turnyrinės lentelės viršūnę

(4)
Vasario 8 d. 20:32
M.Vokietaitis pelnė 20 taškų (Dainius Lukšta, NKL)
Šaltinis: NKL

Šakių „Vytis-VDU“ (15/17) toliau neišbrenda iš nesėkmių ruožo „7bet-NKL“ čempionate. Šakiškiai išvykoje 87:94 (16:25, 26:22, 17:22, 28:25) turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio-2“ (15/17) pranašumą ir suklupo 4 kartą iš eilės.

Rungtynes sėkmingiau pradėję šeimininkai per pirmąsias tris minutes varžovams leido pelnyti vos 2 taškus, o pirmąjį kėlinį užbaigė turėdami devynių taškų persvarą (25:16).

Įpusėjus antrajam ketvirčiui Alekso Bieliausko nesportinė pražanga davė startą „Vyčio-VDU“ spurtui – Titas Januševičius realizavo baudų metimus, o Augustino Mikšto du pataikyti tritaškiai iš eilės leido svečiams išsiveržti į priekį (39:38).

Vis dėlto atsilaikę žalgiriečiai ilgąją pertrauką sutiko pirmaudami 5 taškais (47:42).

Antroje rungtynių pusėje šakiškiams nepavyko sumažinti deficito, o šeimininkai į paskutinį kėlinį iškeliavo susigrąžinę dviženklį pranašumą (69:59).

Tritaškiu lemiamą ketvirtį pradėję kauniečiai uždavė toną iki rungtynių pabaigos – į atlapus bandęs kabintis „Vytis-VDU“ to padaryti neįstengė ir nors deficitą aptirpdė, „Žalgiris-2“ šventė pergalę – 94:87.

Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo Matas Vokietaitis – per 28 minutes jaunuolis pelnė 20 taškų (8/12 dvit., 4/7 baud.), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 24 efektyvumo balus.

Šakių ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Eimantas Žilius, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 20 taškų (8/10 dvit., 4/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai ir 25 efektyvumo balai.

„Žalgiriui-2“ nepadėjo Vytautas Žygas, o „Vyčiui-VDU“ – Kajus Leliukas.

„Žalgiris-2“: Matas Vokietaitis 20 (8/12 dvit., 8 atk. kam.), Dovydas Buika (6/6 baud., 6 atk. kam., 7 rez. perd., 4 kld.) ir Emilis Bartninkas (3/5 trit.) po 13, Nedas Montvila 10 (2/3 trit.), Dovydas Butka 8 (2/7 trit.), Dominykas Butka 7.

„Vytis-VDU“: Augustinas Mikštas (5/9 dvit., 2/7 trit., 6 atk. kam.) ir Eimantas Žilius (8/10 dvit., 8 atk. kam., 3 per. kam., 25 naud.) po 20, Titas Januševičius 16 (4/6 dvit., 8/11 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Rokas Mačiulis 9 (2/4 trit.), Gabrielius Čelka 8.

Pirmajame kėlinyje „Telšiai“ namuose nokautavo jurbarkiečius

3 pergalę iš eilės pirmajame pogrupyje įsirašė „Telšiai“ (25/7), kurie namų tvirtovėje 95:85 (27:11, 24:21, 19:24, 25:29) nugalėjo „Jurbarką-Karį“ (17/15).

Artėjant pirmojo kėlinio viduriui svečiai dar laikėsi kovoje (7:10), tačiau tada telšiškiai spurtavo 30:6 atkarpa ir pasiuntė varžovus į nokdauną antrajame ketvirtyje (40:13).

Jurbarkiečiams per likusį žaidimo laiką nepavyko sumažinti deficito iki vienaženklio, nors kelis kartus jie buvo arti to ir „Telšiai“ pasiekė užtikrintą pergalę rezultatyvioje kovoje – 95:85.

Šiame mače nė karto neprametęs Ignas Razutis per 21 minutę pelnė 15 taškų (3/3 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

Jurbarkiečių gretose išsiskyrė Karolis Kokoška, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 19 taškų (3/4 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 24 efektyvumo balai.

Svečiams ant parketo nepadėjo Mindaugas Lukauskis ir Aidas Kavaliauskas.

„Telšiai“: Ignas Razutis (3/3 trit., 7 rez. perd.) ir Rolandas Jakštas (4/9 dvit., 6 atk. kam.) po 15, Ovidijus Kaminskis (6/8 dvit.) ir Tadas Pažėra (3/7 dvit., 1/5 trit., 5 rez. perd.) po 13, Laurynas Kaveckis 10, Gediminas Leščiauskas (4 rez. perd., 3 per. kam.) ir Nojus Radžius (2/5 trit.) po 8, Deividas Rasys 7.

„Jurbarkas-Karys“: Karolis Kokoška 19 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Lukas Žukauskas 17 (3/7 trit., 8/9 baud.), Ignas Juškevičius 16 (7/12 dvit., 8 atk. kam.), Mintautas Bulanovas 15 (8/9 baud., 5 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 10 (0/5 trit., 5 atk. kam., 4 kld.).

Plonu ledu Vilkaviškyje vaikščiojęs „Olimpas“ pakilo į turnyrinės lentelės viršūnę

Vos neprisižaidęs Palangos „Olimpas“ (27/5) pratęsė ilgiausią pergalių seriją šiame „7bet-NKL“ sezone. Sandžio Buškevico auklėtiniai svečiuose 69:64 (20:15, 18:19, 12:21, 19:9) nugalėjo Vilkaviškio „Perlą“ (16/16) ir laimėjo 15 kartą paeiliui.

Pajūrio ekipa po šių rungtynių pakilo į pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje ir aplenkė 26 pergales bei 6 nesėkmes turinčią Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Tiksint paskutinės 2,5 mačo minutės švieslentėje degė lygybė (64:64), o į priekį palangiškius išvedė Mariaus Runkausko tolimas metimas (67:64).

Rezultatas nepasikeitė ir likus 17,8 sekundės, o po minutės pertraukėlės šansą tritaškiu išlyginti rezultatą turėję šeimininkai veržėsi link krepšio nesėkmingai, bet kamuolį išsaugojo.

Iš už galinės linijos kamuolį išsimetęs Kevinas Andersonas padarė klaidą, o baudų metimais svečių pergalę įtvirtino Julius Kazakauskas – 69:64.

„Olimpo“ vidurio puolėjo Karolio Guščiko sąskaitoje per 31 minutę buvo 15 taškų (6/9 dvit., 3/5 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas, 6 išprovokuotos pražangos bei 19 naudingumo balų.

Vilkaviškio ekipai Joshua Nurse'as per 21 minutę pelnė 11 taškų (5/8 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 14 efektyvumo balų.

„Perlas“ žaidė be Mantvydo Žukausko, o Palangos ekipa vertėsi be Justo Vieversio ir Roberto Syčiaus.

„Perlas“: Kevinas Andersonas 15 (6/16 dvit., 5 rez. perd.), Joshua Nurse'as 11 (5/8 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.), Rokas Stankevičius (4 rez. perd., 4 per. kam., 4 kld.) ir Ignas Labutis (5/7 baud.) po 9.

„Olimpas“: Karolis Guščikas 15 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), Šarūnas Valunta 13 (3/3 trit.), Julius Kazakauskas (5/5 baud., 10 atk. kam., 8 kld.) ir Paulius Danisevičius (4 rez. perd.) po 9, Marius Runkauskas (2/8 trit.) ir Amandas Urkis (2/2 trit.) po 8, Robertas Subotkevičius 7.

Trilerį išgyvenę kretingiškiai palaužė „Neptūno“ dublerius

Dramatišką pergalę „7bet-NKL“ sezone iškovojo „Kretinga“ (13/19), kuri namie 84:79 (26:19, 26:25, 15:21, 17:14) palaužė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ (7/25).Nors antrajame kėlinyje šeimininkai įgijo rekordinę persvarą (46:32), klaipėdiečiai sugebėjo sugrįžti ir viską pabandė išspręsti paskutinėmis rungtynių akimirkomis.

Tiksint lemiamai mačo minutei Gabrielius Mažeika tolimu metimu sumažino svečių atsilikimą iki minimalaus (79:80), o po kretingiškių pasitarimo jų tritaškis tikslo nepasiekė.

Likus 19 sekundžių prasidėjo tikras chaosas aikštelėje. Laurynas Mikalauskas puolime prarado kamuolį, bet išsimetant jį iš už galinės linijos kretingiškiai taip pat suklydo.

Deividas Anužis greitai veržėsi link krepšio, bet prarado kontrolę, nukrito už galinės linijos ir kamuolys vėl atiteko šeimininkams.

Kitoje aikštės pusėje Ernestas Bružas išprovokavo pražangą ir realizavo abi baudas (82:79), o po minutės pertraukėlės Klaido Metrikio tritaškis nelietė lanko ir šioje kovoje buvo padėtas taškas – „Kretinga“ įsirašė sunkią pergalę – 84:79.

Kretingiškiams Mantas Ruikis per 28 minutes pelnė 20 taškų (6/8 dvit., 1/3 trit., 5/5 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Uostamiesčio ekipoje dvigubą dublį užfiksavo Mikalauskas, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 20 taškų (7/14 dvit., 6/8 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai, 6 išprovokuotos pražangos ir 28 efektyvumo balai.

„Kretinga“: Mantas Ruikis 20 (6/8 dvit., 5/5 baud.), Justas Žiubrys 17 (4/6 trit.), Ernestas Bružas 12 (2/7 dvit., 2/6 trit.), Mindaugas Stašys 9 (1/7 dvit., 7/8 baud.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Laurynas Mikalauskas 20 (7/14 dvit., 6/8 baud., 11 atk. kam., 2 blok., 28 naud.), Gabrielius Mažeika 16 (2/5 trit., 6/9 baud., 13 atk. kam.), Klaidas Metrikis 10 (5/6 baud., 5 atk. kam.), Matas Narvilas 9 (5/6 baud.), Matas Repšys 8 (4/5 dvit., 5 atk. kam., 4 kld.), Kristupas Leščiauskas 7 (2/8 trit.).

Klampioje kovoje „Stekas“ įrodė pranašumą prieš „Atletą“

Klampioje kovoje nugalėjo Ukmergės „Stekas“ (17/15), kuris išvykoje 65:56 (15:15, 17:13, 11:8, 22:20) įrodė pranašumą prieš Kauno r. „Atletą“ (13/19).

Šeimininkai startavo 11:2 atkarpa, tačiau po pirmųjų 10 minučių vyravo lygybė (15:15).

Prieš ilgąją pertrauką priekyje 4 taškais atsidūrė ukmergiškiai (32:28), kurie paskutiniojo ketvirčio pradžioje galiausiai įgijo ir dviženklę persvarą (48:38).

Per likusį laiką „Stekas“ arti varžovų neprisileido ir per beveik paskutines 4 minutes nepelnė nė taško ir šventė pergalę – 65:56.

Asmeninį sezono naudingumo balų rekordą pagerino ukmergiškių žaidžiantysis treneris Justas Sinica.

Puolėjas per 24 minutes pelnė 14 taškų (2/3 dvit., 3/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyviuss perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą.

Paulius Semaška per 31 minutę pridėjo 15 taškų (2/6 dvit., 2/10 trit.), 5 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 15 efektyvumo balų.

Kauno raj. komandai Medas Kuprijanovas per 34 minutes pelnė 14 taškų (5/11 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 17 naudingumo balų.

Šioje akistatoje „Atletas“ rungtyniavo be Mato Mačijausko.

„Atletas“: Deividas Sabeckis 17 (3/7 trit., 5 atk. kam., 4 kld.), Medas Kuprijanovas 14 (5/11 dvit., 4 per. kam.), Gytis Mačionis 7.

„Stekas“: Paulius Semaška 15 (2/10 trit., 5/7 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Justas Sinica 14 (3/5 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Kostas Jonuška 11, Tadas Rinkūnas 10 (5/8 dvit., 0/6 trit., 4 rez. perd.), Justinas Norkus 7 (3/10 dvit., 5 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų