REAL
Madrido „Real“
Ilgoji pertrauka
47
:
31
Atsinaujins po sek
UNI
Kazanės „Unics“

Vilniuje viešintis Čempionų lygos vadovas: apie „Ryto“ situaciją, galima plėtrą, formatą ir pokalbius su NBA

VIDEO interviu (6)
Lapkričio 17 d. 19:13
P.Comninosas patikino, kad vilniečiai neturi garantuotos vietos Čempionų lygoje (BNS nuotr.)
P.Comninosas patikino, kad vilniečiai neturi garantuotos vietos Čempionų lygoje (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Vilniaus „Rytui“ ruošiantis itin svarbioms Čempionų lygos rungtynėms namuose su Stambulo „Bešiktaš“, Vilniuje viešintis Čempionų lygos vadovas Patrickas Comninosas pasidalino mintimis, kokiais tikslais atvyko į Lietuvą.

„Turėjome pokalbį su LKL ir „Ryto“ atstovais. Kaip žinote, LKL yra Čempionų lygos dalininkas, viena iš vienuolikos lygų. Yra daug dalykų, kuriuos aptarėme apie Čempionų lygą, kokios galimybės klubams iš LKL žaisti joje, kiek komandų turėtų rungtyniauti ir kokia yra mūsų turnyro ateitis.

„Rytas“ yra Čempionų lygos dalis ir ilgalaikis partneris, mums norėjosi pasikalbėti apie įvairius reikalus. Man smagu čia būti“, – spaudos konferenciją pradėjo P.Comninos.

– Ar Čempionų lygoje gali padaugėti klubų iš Lietuvos?

– Kaip žinote, mes naudojame labai aiškius principus, kiek komandų gali rungtyniauti iš kiekvienos lygos. Šį sezoną turime „Rytą“ reguliariajame sezone kaip LKL vicečempioną ir Utenos „Juventus“, kuri kovojo atrankoje. Šiai dienai viena komanda turi garantuotą vietą reguliariajame sezone ir viena komanda turi vietą atrankoje. Tai gali keistis priklausomai nuo to, kiek LKL komandų norės mūsų turnyre rungtyniauti.

– Apie ką vyko pokalbiai su NBA atstovais?

– Visi nori matyti augantį krepšinio lygį Europoje. FIBA organizacijai tai labai svarbu. Dalininkai sutinka, kad dabartinė aplinka nėra labai glaudžiai bendradarbiaujanti. NBA pusė išreiškė norą dalyvauti diskusijose ir nori padėti, kuo gali. Mums svarbiausia, kad visi dalininkai situaciją supranta panašiai ir turi identišką viziją suvienyti Europos krepšinį.

– Jei „Rytas“ sezoną LKL baigs ketvirtoje vietoje, ar jie vis tiek pateks į Čempionų lygą?

– Mes pasiekėme tiesioginius susitarimus su klubais, kad užtikrintume Čempionų lygos augimą. Tačiau kiekvienas sprendimas yra neatsiejamas nuo sportinio principo. „Ryto“ atveju, mūsų susitarimas su klubu niekada neužkirs kelio žaisti Čempionų lygoje komandai, kuri išsikovos teisę ten rungtyniauti sportiniu principu. Jeigu nutiktų, kaip sakote, tuomet ieškotume sprendimo būdų su „Rytu“, tačiau klubai gauna garantuotą vietą pagal užimtas vietas nacionaliniuose čempionatuose.

– Kodėl nuspręsta pereiti prie formato su keturiomis komandomis grupėse?

– Mūsų tyrimai parodė, kad svarbiausia nėra rungtynių kiekybė, bet kokybė. Daugiau rungtynių nebūtinai yra įdomu verslui, krenta kokybė. Tai labai svarbi mūsų tyrimų išvada. Dėl to mes atsisakėme 8 komandų grupių ir perėjome į kitokį formatą su 4 komandomis. Matome, kad šis formatas pagerina turnyro kokybę, nes daugiau turime įdomių rungtynių. Kiekvienas mačas yra svarbus ir turi prasmę.

Kitas momentas yra tas, kad mes turime dirbti glaudžiai su nacionalinėmis lygomis, nes jos yra mūsų dalininkės. Mums reikia sportinio principo. Žaidimas Europoje turėtų būti papildomas pliusas ir sėkmingo žaidimo įvertinimas, bet tai neturi trukdyti organizuoti nacionalinių lygų.

– Kokios galimybės Čempionų lygai plėstis?

– Jeigu atvirai, mums neatrodo, kad mums kažko trūksta Čempionų lygoje. Mes turime 32 komandas, kurios reprezentuoja 18 skirtingų šalių. Mūsų tikslas yra suteikti šansą kuo daugiau šalių dalyvauti mūsų turnyre. Žinoma, svarbu ir komandų kokybė, o dauguma jų yra vienos geriausių savo nacionalinėse lygose.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: Čempionų lygos komandos iš arti. Spausk ir žiūrėk >>

Gairės: vilniaus rytas
6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
MISsMATCH