Th.Walkupo taškai išgelbėjo „Žalgirį“ dramoje prieš „Lietkabelį“

FOTOGALERIJA (89)
Gegužės 5 d. 17:50
Th.Walkupas buvo itin universalus ir metė lemiamus metimus (BNS nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nelengvą pergalę pasiekė Kauno „Žalgiris“ (31/3), namie palaužęs Panevėžio „Lietkabelį“ (21/13) – 70:68 (19:18, 16:15, 14:12, 21:23).

Tritaškių dėka „Lietkabelis“ sėkmingai pradėjo rungtynes (10:4), kai tuo tarpu žalgiriečiams po dvitaškį pelnė tik Thomasas Walkupas ir Marius Grigonis. Tiesa, užteko poros gerų atakų, kad „Žalgiris“ žaibiškai priartėtų (8:10), bet Gabrielius Maldūnas atstatė didesnį panevėžiečių pranašumą – 14:8. Nigelas Hayesas su Martinu Gebenu skirtumą vertė minimaliu ir permainingas pirmasis kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 19:18.

Nors rezultatą persverti pavyko, tačiau „Lietkabelis“ ir vėl susigrąžino persvarą – 25:21. Rokas Jokubaitis tritaškiu vėl artino „Žalgirį“ prie varžovų, jam atsakė Margiris Normantas, o kova tęsėsi labai lygiai – 28:28. 35:33 – po antrojo ketvirčio „Žalgiris“ vėl turėjo trapią persvarą.

Trečiajame kėlinyje kauniečiams ir toliau nesisekė atitolti, o po M.Gebeno pražangos prieš G.Maldūną sekė itin ilga teisėjų vaizdo peržiūra. Galiausiai buvo skirta eilinė asmeninė pražanga, o „Lietkabelio“ aukštaūgis abu baudų metimus prametė – 43:49. Ilgą abiejų komandų tyla nutraukė Eriko Venskaus dvitaškis, o Augustine‘as Rubitas kėlinį uždarė sudėtingu ir netaikliu metimu – 49:45.

Po M.Normanto tritaškio „Lietkabelis“ beveik penkias minutes taškų nerinko, tačiau Vytenis Lipkevičiaus tolimas metimas ir Gyčio Masiulio dvitaškis bemat sumažino skirtumą iki keturių taškų – 53:57. Tik likus žaisti keturias minutes Paulius Valinskas pataikė pirmąjį „Lietkabelio“ baudos metimą – 55:57. Džordže Gagičius baudų metimais paliko šeimininkams minimalų skirtumą, o likus minutei rezultatą išlygino M.Normantas – 65:65. Po Th.Walkupo baudų metimų jis apsikeitė tritaškiais su V.Lipkevičiumi – 70:68. Lemiamą metimą atlikęs G.Masiulis buvo netikslus.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne‘as (6 atk. kam.) ir Nigelas Hayesas (3/5 tritaškių) po 12, Rokas Jokubaitis (3/4 tritaškių) ir Thomasas Walkupas (5 atk. kam., 11 rez. perd., 4 per. kam.) po 11, Marius Grigonis 9.

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 19 (4/5 tritaškių), Paulius Valinskas 13 (4/12 dvitaškių, 1/4 tritaškių), Gytis Masiulis (7 atk. kam.) ir Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam., 4/7 tritaškių) po 12.