Sukomplektuota „Žalgirio“ sudėtis: didžiausios rizikos, privalumai, trūkumai ir laukiančios intrigos

apklausa (47)
Rugpjūčio 3 d. 07:00
„Žalgiris“ turi 6 naujokus
„Žalgiris“ turi 6 naujokus
Edgaras Pulkovskis
Krepsinis.net

Kauno „Žalgirio“ komanda sulig paskutinio vasaros mėnesio pradžia baigė savo sudėties komplektacijos darbus. Tiesa, tik oficialiai, kadangi dar savaitę prieš buvo aišku, jog Artūras Milaknis liks ekipoje ir beliko suderinti formalumus.

Kauniečiai pasikvietė naują trenerį, įsigijo 6 naujokus bei savo sudėtyje išlaikė 9 praėjusiame sezone rungtyniavusius žaidėjus. Apie visus vasaros darbus ir ateities perspektyvas – portalo Krepsinis.net parengtame straipsnyje.

Walkupas Walkupas

Gynėjų grandis: kaip seksis kurti žaidimą?

Šioje pozicijoje gali būti nemažai pasikeitimų, bet galimybes išvykti turėję Marius Grigonis, Lukas Lekavičius ir Thomasas Walkupas liko „Žalgiryje“.

Dėl pastarojo amerikiečio yra įvairių minčių, kadangi jis turėtų būti pagrindinis komandos įžaidėjas, o Th.Walkupas net nebuvo tikras įžaidėjas, todėl dažnai vadinamas „specifiniu pirmu numeriu“. Galima sutikti, kad akių teste 27-erių 193 cm ūgio Th.Walkupas įžaidėjo rolėje atrodo šiek tiek savotiškai, bet iš esmės jis tiesiog yra į žaidimo organizavimą, o ne taškų rinkimą orientuotas žaidėjas, ką jis darė sėkmingai pernai – 5,5 rezultatyvaus perdavimo per 26 žaidimo minutes. Pridėjus 46,7 proc. (26/60) tritaškių pataikymą, Th.Walkupas tapo itin solidžiu savo pozicijos žaidėju, tačiau čia yra vienas „bet“ – kaip seksis šiam žaidėjui pačiam kurti žaidimą, o ne vykdyti kruopštų planą, pagal kurį žaidė Šarūno Jasikevičiaus „Žalgiris“.

Martinas Schilleris leidžia savo žaidėjams daugiau improvizuoti, o tai tikrai nėra Th.Walkupo stiprioji pusė, kadangi jis natūraliai nėra įžaidėjas ir jam dažnai stigo tos kūrybinės gyslelės. Legionieriui daug labiau patinka „nugabenti kamuolį“ ten, kur treneris liepia. Turbūt dėl to „Žalgirio“ gerbėjai ir pasiskirstė į dvi stovyklas, kur viena linkėjo Th.Walkupui išvykti, o kita norėjo jį toliau matyti Kaune. Taigi, pirmoji intriga – kaip Th.Walkupui seksis kurti, o ne tik žaisti pagal griežtą sistemą.

Iš Luko Lekavičiaus didelės kūrybos taip pat neverta tikėtis, kadangi tai yra įžaidėjas, kuris labiau orientuotas į taškų rinkimą, o ne komandos draugų paiešką. L.Lekavičius vėl bus nuo suolo kylantis energetinis žaidėjas, kuris galbūt žais daugiau trumpose atkarpose. Daugiau kūrybos galima tikėtis iš Roko Jokubaičio, bet čia yra dar viena intriga – kiek lietuvis gaus laiko ant parketo. Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vėl galima tikėtis apie 20 minučių, o gal net ir daugiau, bet Eurolygoje rasti tas minutes bus sudėtingiau. Tiesą sakant, 19-metis R.Jokubaitis jau tikrai nusipelnė gauti daug svaresnį vaidmenį pajėgiausiame Europos klubiniame turnyre, kur jis praėjusiame sezone per 10 mačų sužaidė vos 64 minutes. Galbūt M.Schilleris Th.Walkupą naudos „antroje pozicijoje“ ir R.Jokubaitis galės tikėtis daugiau gauti atakų organizavimo vadžių.

Marius Grigonis yra žaidėjas, kuris turėtų tapti tikru „Žalgirio“ vedliu. Sirgaliai ir specialistai vieningai teigia, kad tai bus rezultatyviausias žalgirietis. Tokios prognozės yra ne iš piršto laužtos, kadangi M.Grigonis labai daug laiko turės kamuolį savo rankose ir ne tik spręs atakų baigtis, bet ir gebės sukurti progas kitiems. M.Schilleris turėtų patikėti visas žaidimo vadžias laikyti būtent M.Grigoniui, kuris grasina sužaisti karjeros sezoną ir galbūt po jo kelti sparnus į Madrido „Real“ ar panašaus kalibro Eurolygos grandą, kadangi potencialo tai padaryti šis vyrukas tikrai turi. Belieka tikėtis, kad jokia nelemta trauma nesutrukdys vesti „Žalgirio“ į priekį.

Likę trys gynėjai – du naujokai (Steve‘as Vasturia ir Tomas Dimša) bei komandoje likęs Karolis Lukošiūnas. Pastarasis neturėjo svarbaus vaidmens praėjusiame sezone ir vargu, ar tokį gaus artėjančiame. Greičiausiai, kad 15 žaidėjų turintis „Žalgiris“ paskolins 23-ejų snaiperį kitai ekipai, kadangi jam reikėtų gauti žaidimo laiko, o ne trinti atsarginių suolą.

T.Dimšos sugrįžimas į „Žalgirį“ buvo logiškas ir suprantamas – žaidėjas parodė aukšto lygio žaidimą Panevėžio „Lietkabelyje“ bei nusipelnė dar vieno šanso geriausios šalies komandos sudėtyje. Iš T.Dimšos labai daug tikėtis nereikėtų, bet Eurolygoje jis gali būti 10 minučių vaidmens žaidėjas, kuris įėjęs ant parketo galės įnešti aštrumo savo prasiveržimais ar pats pasiimti kamuolį, jį persivaryti per visą aikštę ir suorganizuoti ataką.

Gerokai daugiau klausimų kelia S.Vasturia. Visiškas Š.Jasikevičiaus braižo žaidėjas, kuris dar 2018–2019 m. sezone žaidė Ispanijos antroje lygoje. Tai yra labai gerą krepšinio IQ turintis žaidėjas, gebantis sėkmingai dirbti gynyboje ir kurti progas kitiems. Amerikietį matėme kaip dar vieną Šaro projektą, kuris blankiai atrodys pirmojo sezono pradžioje, ims geriau žaisti jo pabaigoje ir atsiskleis visu gražumu antrojo sezono metu. Dabar šio stratego neliko, todėl į S.Vasturią imta žiūrėti gerokai atsargiau. Neskaitant jaunojo Mareko Blaževičiaus, jis vienintelis iš „Žalgirio“ naujokų, kuris nėra ragavęs Eurolygos duonos. Nors sirgaliai spėlioja, ar tik S.Vasturia nebus paskolintas kitai ekipai, greičiausiai, kad kauniečiai legionieriaus niekur nesiųs ir M.Schilleris pats jį išbandys kovos lauke. S.Vasturia gali surasti savo vaidmenį „Žalgiryje“, bet niekas pernelyg nenustebtų, jeigu lapkritį–gruodį su juo būtų nutrauktas kontraktas ir jis patrauktų atgal į FIBA Čempionų lygoje žaidžiančią komandą.

Milaknis Milaknis

Daugiau variacijų „trečiojo numerio“ pozicijoje?

Šioje vietoje „Žalgiris“ turi tik vieną tikrą lengvąjį kraštą – Patricio Garino. Argentinietis tikrai yra geriausias arba antras geriausias „Žalgirio“ pirkinys šią vasarą. Trys sezonai Eurolygoje, solidi gynyba, atsidavimas aikštelėje ir dar noras žengti karjeroje žingsnį į priekį – toks yra šis žaidėjas. Žinoma, kad didžiausia rizika yra jo traumos, dėl kurių jis sužaidė tik 53 proc. visų galimų mačų Eurolygoje, kas yra šiek tiek gąsdinantis rodiklis. Būtent į Stambulo „Fenerbahče“ išvykęs Edgaras Ulanovas būdavo tvirčiausias žalgirietis, kuris per tris sezonus praleido vos vieną vienintelį susitikimą – išvykoje prieš Stambulo „Fenerbahče“, kurį „Žalgiris“ laimėjo. Š.Jasikevičius neturėjo tvirtos pamainos E.Ulanovui, todėl šio patvarumas buvo kauniečiams itin svarbus.

Situacija nesikeičia ir artėjant kitam sezonui, kadangi už P.Garino nugaros yra tas pats A.Milaknis. Visą karjerą „antru numeriu“ rungtyniavęs snaiperis dabar yra būtent lengvasis kraštas, kadangi jam gynyboje būtų sudėtinga sugaudyti Eurolygos vikrius gynėjus, o savo dabartinėje rolėje jis gynyboje tikrai susitvarko neblogai.

Kalbant apie A.Milaknį, neatsitiktinai jis tapo paskutiniu „Žalgirio“ ėjimu rinkoje. Ilgą laiką kauniečiai nesiūlė nieko žaidėjui ir šis buvo laukimo stadijoje. Sunku pasakyti, su kuo tai susiję, bet čia „Žalgiris“ aiškiai turėjo rinktis tarp K.C.Riverso ir Milo. Amerikietis puolime buvo produktyvus ir naudingas „Žalgiriui“, bet šiuo atveju A.Milaknio pusėje yra lietuviškas pasas, žalgirietiškas kraujas, kuris labai pravers rūbinėje, ir pats kontrakto dydis. A.Milaknio dviejų sezonų sutartis sufleruoja, kad kitąmet jis perims kapitono raištį iš Pauliaus Jankūno, kuris veikiausiai baigs karjerą.

Lengvuoju kraštu galbūt pamatysime rungtyniaujant ir Nigelą Hayesą. Amerikietis trumpai save šioje vietoje išbandė ir praėjusiame sezone. M.Schilleris tokios opcijos galės griebti, kai galbūt norės aukštesnio ir geriau gynyboje žaidžiančio penketuko. Nereikėtų pamiršti ir fakto, kad „Žalgirio“ priekinėje linijoje yra daug žaidėjų, todėl N.Hayesas gali būti naudojamas kitaip nei esame įpratę.

Jankūnas Jankūnas

Priekinė linija – per sunki ir per lėta?

Pusė naujokų „Žalgiryje“ yra priekinės linijos žaidėjai. Zachą LeDay‘ų pakeitė labai panašaus braižo Augustine‘as Rubitas, o Jocko Landale‘o vietą užėmė Joffrey Lauvergne‘as. Taip pat prisidėjo M.Blaževičius, už kurį paklota 120 tūkstančių eurų išpirka, o vilnietis yra „Žalgirio“ projektas, kurį gali išpirkti Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ekipos jau kitąmet arba jis gali virsti Kauno komandai labai naudingu centru.

„Žalgiris“ dabar sudėtyje turi tris tikrus centrus ir P.Jankūną bei A.Rubitą, kurie gali žaisti šioje pozicijoje. Natūralu, kad spėliojama, kas gali būti paskolintas – jaunasis M.Blaževičius ar Martinas Gebenas. Neatmeskime varianto, kad visi aukštaūgiai liks komandoje, kadangi J.Lauvergne‘as yra traumingas žaidėjas, o A.Rubitas turi saugoti savo kelius. Taip pat P.Jankūnas yra sulaukęs 36-erių ir jam sezono metu pasitaiko įvairių traumelių. Jeigu liks tiek M.Blaževičius, tiek M.Gebenas, „Žalgiris“ LKL kovose galės drąsiai rotuoti šiais dviem centrais, o J.Lauvergne‘ui leisti ilsėtis po Eurolygos kovų, ypatingai, kai bus žaidžiamos dvigubos savaitės.

LKL čempionų priekinėje linijoje pasigendame mobilumo ir greičio. J.Landale‘as buvo tas „penktas numeris“, kuris galėjo išplėsti žaidimą ir atakuoti iš toli ir būti judrus gynyboje. J.Lauvergne‘as teoriškai irgi gali grasinti varžovų krepšiui ties perimetru, bet tai yra klasikinis centras, kuris bus atakuojamas varžovų „du prieš du“ situacijose, ką „Žalgiris“ darydavo dažnai, kai susidurdavo su „Fenerbahče“.

Nors A.Rubitas yra panašaus stiliaus žaidėjas kaip į Milano „AX Armani“ persikėlęs Z.LeDay‘us, iš Pirėjo „Olympiacos“ atvykęs amerikietis neturi tokios energijos ir „vidinio varikliuko“. Būtent šios savybės leisdavo Z.LeDay‘ui kartais tapti rungtynes keičiančiu žaidėju, o A.Rubitas nepasižymi šiomis savybėmis. Žinoma, kad tiek A.Rubitas ,tiek J.Lauvergne‘as statistikos protokoluose bus tikrai naudingai žaidžiantys atletai, bet kartais skaičiai bus gražesni nei tikrasis parodytas žaidimas.

Didelė intriga, kuris centras Eurolygoje liks rotacijos pakraštyje. M.Gebenas turi Eurolygos patirties, bet tai buvo labai trumpų atkarpų žaidėjas, kuris vykdydavo labai konkrečias Š.Jasikevičiaus užduotis. Galbūt šiame turnyre nerungtyniavęs M.Blaževičius tiks M.Schillerio gynybinėms schemoms, kadangi būtent nuo veiksmų prie savojo krepšio žaidimą ir lipdys žalgiriečiai. Beje, pats žaidėjas teigė, kad tinka austro taktiniams sumanymams, tad belieka sulaukti, kaip viskas atrodys ant parketo.

Kokiu pažymiu įvertintumėte „Žalgirio“ komplektaciją?
 • 10–9
  18% (1254 balsai)
 • 8–7
  58% (3961 balsas)
 • 6–5
  16% (1062 balsai)
 • 4–3
  4% (284 balsai)
 • 2–1
  4% (280 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Išvada. „Žalgiris“ šią vasarą pakeitė savo komplektacijos modelį – jeigu pernai buvo geras treneris ir nepatyrę užsieniečiai, tai dabar nepatyręs strategas bei Eurolygos duonos sočiai prisiragavę legionieriai (išskyrus S.Vasturią). „Žalgiris“ ir taip priėmė rizikingą sprendimą su M.Schillerio paskyrimu, tad nenorėjo eksperimentuoti su žaidėjais kviečiantis krepšininkus iš G lygos ar kitų pirmenybių, bet be Eurolygos kovų krikšto.

Žinoma, kad didžiausia rizika yra žaidėjų traumų istorija, kuri kelia nerimą P.Garino ir J.Lauvergne‘o atvejais. Čia jau Sigitas Kavaliauskas turės labai atidžiai sudėlioti krūvius, kad žaidėjai išliktų sveiki. Pastaraisiais metais „Žalgiris“ neturėjo tokių krepšininkų, ant kurių medicininių istorijų yra uždėti raudoni šauktukai.

Tarp privalumų galima išskirti ir tai, kad dauguma krepšininkų yra universalūs bei gebantys žaisti per kelias pozicijas, kas leis treneriui naudoti įdomias penketuko kombinacijas ar rasti tinkamą žaidėją, kuris išnaudotų varžovų silpnąją pusę. Taip pat „Žalgiris“ turi pakankamai potencialo gerai gintis, kas M.Schillerio bus itin akcentuojama.

Didžiausiomis pergalėmis galima laikyti M.Grigonio ir L.Lekavičiaus išsaugojimą, kadangi tai yra svarbūs vietiniai žaidėjai. Nors skambiausia pavardė naujokų tarpe yra J.Lauvergne‘o, bet geriausiais pirkiniais galima laikyti P.Garino ar A.Rubitą. Didžiausi praradimai, žinoma, yra Š.Jasikevičius ir E.Ulanovas.

Popieriuje „Žalgirio“ sudėtis atrodo net stipresnė nei buvo praėjusiame sezone, bet šįkart ji turi daugiau rizikos, kadangi neliko Š.Jasikevičiaus, kurio ėjimai sirgaliams galbūt atrodydavo rizikingi, bet tikrai pasiteisindavo. Naujas „Žalgirio“ trenerių štabas su M.Schilleriu turės daug darbo, kadangi reikės pakeisti žaidimą ir krepšininkų įpročius. Neabejotinai tam prireiks daugiau nei mėnesio ar dviejų – čia vėl reikės prisiminti Šaro mėgstamą frazę apie kentėjimą. Vasarą „Žalgiris“ padirbėjo tikrai neblogai ir dabar belieka pasitikėti procesu. Krepsinis.net kauniečių komplektaciją vertina 8 balais iš 10.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

47 komentarai
Naujausi komentarai (47)
Geriausiai ivertinti (47)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tvarkaraščiai
2020-09-19
04:00
Lakers
Nuggets
NBA
17:00
Pieno žvaigždės
Nevėžis
LKL
17:00
Rytas
Juventus
LKL
2020-09-20
03:30
Heat
Celtics
NBA
17:00
Žalgiris
Šiauliai
LKL
18:15
Lietkabelis
CBet
LKL
Visos rungtynės