Staigmena Venecijoje: karingai žaidę „Wolves“ sudaužė „Umana Reyer“ atkrintamųjų viltis

(62)
Sausio 24 d. 20:30
Vilkai iškovojo netikėtą pergalę

Pergalę Europos taurės varžybose iškovojo Vilniaus „Wolves“ (6/10) ekipa, kuri išvykoje 75:57 (15:15, 17:16, 15:19, 28:7) įveikė Venecijos „Umana Reyer“ (6/10) krepšininkus bei palaidojo italų šansus žengti toliau.

Po vilkų pergalės paaiškėjo galutinis šešetas A grupėje, kuris žengia į atkrintamąsias. Toliau pateko Paryžiaus „Paris“, Tel Avivo „Hapoel“, Londono  „Lions“, Badalonos „Joventut“, Stambulo „Bešiktaš“ ir Slobožanskės  „Prometey“.

Pirmąsias šių dviejų komandų tarpusavio rungtynes Vilniuje „Wolves“ pralaimėjo 77:93.

Tai buvo pirmosios Europos taurės rungtynes, kuomet komandai vadovavo Nedas Pacevičius. Tai buvo pirmoji vilkų pergalė išvykoje Europos taurėje nuo lapkričio 21-osios.

Mačą geriau pradėjo Venecijos klubas, kuris įpusėjus ketvirčiui nutolo perpus (12:6), tačiau vedami 7 taškus surinkusio Garrisono Brokso, vilkai spurtavo 9:3 ir prieš pirmojo ketvirčio pabaigą išlygino rezultatą (15:15).

Likus 4 minutėms iki ilgosios pertraukos šeimininkai pirmavo 25:21, tačiau sostinės ekipa vėl surengė atkarpą 9:2 ir po G.Brookso dvitaškio įgijo 3 taškų persvarą (30:27). Venecijos klubas sugebėjo surengti mini spurtą 4:0, bet Eigirdas Žukauskas dvitaškiu prieš pat pertrauką išvedė vilkus į priekį (32:31).

Trečiojo kėlinio pradžioje Jeffery Tayloro dvitaškio vilkai nutolo per 6 taškus (37:31), tačiau šeimininkai atsakė atkarpa 7:0 ir po Maxo Heideggerio tritaškio išsiveržė į priekį (38:37). Lygus žaidimas išsilaikė iki pat trečiojo kėlinio pabaigos, tačiau Marco Spissu prieš lemiamą ketvirtį išvedė šeimininkus į priekį (50:47).

Visgi netrukus sekė „Wolves“ atkarpa 8:0 ir po Vitalijaus Kozio dvitaškio su pražanga likus 8 minutėms pranašumas išaugo iki 5 taškų (55:50). Ilgainiui vilkai įsmeigė dar du tritaškius ir persvara pasiekė dviženklę (61:51).

Ties tuo Vilniaus klubas nesustojo: sumetė 4 baudas paeiliui ir po E.Žukausko likus 4 minutėms nutolo per 14 taškų (65:51). Per likusį laiką vilkai galutinai uždarė rungtynes ir triumfavo.

Lemiamą ketvirtį sostinės ekipa laimėjo 28:7.

Ryškiausiai nugalėtojų gretose žibėjo Tre'shawnas Thurmanas, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 14 taškų (3/7 dvit., 1/4 trit., 5/6 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 2 perimti kamuoliai, 6 išprovokuotos pražangos ir 25 naudingumo balai.

Šiame mače nežaidė Rasheedas Sulaimonas ir Vaidas Kariniauskas.

„Umana Reyer“: Maxas Heideggeris 19 (4/7 trit.), Amedeo Tessitori 13 (8 atk. kam.), Davide'as Casarinas 8, Aamiras Simsas 7.

„Wolves“: Tre'shawnas Thurmanas 14 (3/7 dvit., 8 atk. kam., 25 naud.), Christianas Mekowulu 12 (4/8 dvit.), Garrisonas Brooksas 11 (6 atk. kam.), Kristupas Žemaitis (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Eigirdas Žukauskas (7 atk. kam.) ir Jeffery Tayloras (5 atk. kam., 5 kl.) po 9.