Sezoną užsienyje baigę lietuviai: ankstyvas D.Adomaičio pasitraukimas ir taškų rinkėjas LKL klubams
I dalis (6)
2024–2025 metų sezoną ir vėl nestigo po pasaulį išsibarsčiusių Lietuvos krepšininkų. Dalis iš jų dar tęsia savo kovas, bet kai kurie jau baigė savo pasirodymus ir netrukus turės galvoti, kur rungtyniauti toliau.
Krepsinis.net pradeda straipsnių ciklą apie mūsiškius, kurie rungtyniavo arba treniravo svetur. Pirmojoje dalyje – apie Japonijos, Adrijos lygos ir Lenkijos lietuvius.
Dainius Adomaitis, Tokijo „Alvark“ vyr. treneris. 44 pergalės ir 16 pralaimėjimų, antra vieta Centrinėje grupėje, bet pralaimėjimas 0:2 ketvirtfinalyje
Du pralaimėjimai prieš Čibos „Jets“ ekipą bendru 52 taškų skirtumu. Serija labai skaudi lietuviui ir čia reikia pabrėžti, kad „Jets“ ekipa Rytų grupėje liko antra su 42 laimėjimais ir 18 nesėkmių. Įdomu, kad reguliariajame sezone „Alvark“ triskart įveikė šiuos oponentus, prieš kuriuos neturėjo šansų ketvirtfinalyje, nors šie rungtyniavo be Yuta Watanabes. Jeigu pernai ketvirtfinalyje kritusi „Alvark“ turėjo problemų su traumomis, tai šiame – nieko panašaus – visi pajėgiausi žaidėjai buvo sudėtyje ir rungtyniavo. Daug klausimų kelia sezono metu Artūrą Gudaitį pakeitęs Steve‘as Zachas, kuris per 18 minučių fiksavo 5 taškų ir 5,7 naudingumo balo vidurkius ir visiškai nieko nepridėjo šiai ekipai, kadangi lietuvis buvo ir rezultatyvesnis, ir naudingesnis. Čia „Alvark“ aiškiai susilpnėjo S.Zacho atvykimo atveju. D.Adomaitis pernai pasirašė sutartį iki 2026 metų, bent jau taip skelbė 15min žurnalistas Rokas Pakėnas. Tuo tarpu oficialiam „Alvark“ pranešime paminėta data yra 2025 metų vasara. Galbūt kontrakte yra numatytas „pliusas“. Pirmajame sezone „Alvark“ pasiekė pusfinalį, bet dveji iš eilės metai su pasitraukimu ketvirtfinalyje neatrodo kaip solidus pasirodymas. Reikia pridėti ir pralaimėtą taurės finalą. Jeigu tai būtų ne Japonija, o kitokios kultūros šalis, aiškiai galėtume transliuoti, kad D.Adomaičiui reikės ieškotis naujo klubo, o dabar nebūtų nuostaba, kad jis liktų dėl savo gero darbo viso sezono procese. Kol kas galime konstatuoti, kad D.Adomaičiui svetur karjera nesiklosto ir gerų rezultatų nepavyksta pasiekti.
Juškevičius
36 metų 194 cm ūgio Adas Juškevičius, Didžiosios Lenkijos Ostrovo „Rosiek Stal“. Lenkijos pirmenybės: 26 min., 13,4 tšk., 2,2 atk. kam., 3,2 rez. perd., 12 naud. bal.
Praėjusiame sezone mažai žaidęs gynėjas šį sezoną pradėjo be darbo, bet lapkritį atvyko į Lenkijos lygos autsaiderių gretas ir padėjo jiems pakilti iš turnyrinės lentelės dugno – užimta 13-oji pozicija tarp 16-os dalyvių. Vos 18 mačų sužaidė A.Juškevičius, praleidęs paskutines 6 rungtynes reguliariajame sezone. Kokios tikslios priežastys, neskelbiama. Veterano skaičiai tikrai neblogi, ypatingai žvelgiant ir į tritaškių pataikymą, kuris siekė 43,6 proc. (51/117). Akivaizdu, kad A.Juškevičiaus pagrindinė užduotis buvo atakuoti krepšį iš perimetro, o dvitaškių per visą sezoną metė vos 41. Parako savo statinėje A.Juškevičius dar tikrai turi ir dar norėtųsi pamatyti šį žaidėją kitame sezone LKL kovose. Pats gynėjas irgi yra sakęs, jog norėtų rungtyniauti Lietuvoje. Dabar ir A.Juškevičiaus kaina turėtų būti prieinama, tad galima nenustebi, jeigu jis atsidurtų Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ekipoje, kuri domėjosi žaidėjo paslaugomis, bet pasirinko Mantą Rubštavičių. Šis kelsis į Kauno „Žalgirį“, tad vieta sudėtyje tikrai yra ir galbūt ne pagrindiniam „antro numerio“ vaidmeniui, bet kaip taškų rinkėjas nuo suolo A.Juškevičius dar būtų produktyvus.
30 metų 197 cm ūgio Justas Furmanavičius, Čačako „Borac“. Adrijos lyga: 28 min., 11,8 tšk., 3,3 atk. kam., 11 naud. bal.
12-ąją vietoje užėmusioje komandoje Adrijos lygoje puolėjas buvo svarbus žaidėjas. Statistika galėjo būti ir dar geresnė, jeigu dvitaškius mestų šiek tiek tiksliau nei 49 proc. tikslumu. Tiesa, tritaškių pataikymas (30/75 – 40 proc.) buvo labai geras. J.Furmanavičiui reikėjo išvykti iš LKL ir pabandyti save svetur. Galbūt pasirodymas Adrijos lygoje padės užsikabinti kitoje komandoje, kuri bus pajėgesnė. 21 taško, 5 sugriebtų kamuolių ir 31 naudingumo balų mačas tapo geriausiu šiame sezone.
Valinskas
29 metų 191 cm ūgio Paulius Valinskas, Čačako „Borac“. Adrijos lyga: 28 min., 11,4 tšk., 2,5 atk. kam., 2,1 rez. perd., 8,8 naud. bal.
Gynėjo pasirodymas buvo taškų prasme praktiškai identiškas kolegai iš Lietuvos, bet naudingumo balais jis nusileido J.Furmanavičiui, nors abu rungtyniavo vienodą minučių kiekį. P.Valinskas buvo solidus mesdamas iš toli – 41,3 proc. (45/109) tolimų šūvių pasiekė tikslą. Antras bandymas Adrijos lygą paversti tramplinu aukštyn ir dabar bus įdomu stebėti, kur pasuks P.Valinsko karjera vasarą. Individualiai stiprus gynėjas praverstų ekipoms, kurios ieško taškų rinkėjo. 30 taškų, 6 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvių perdavimų ir 30 naudingumo balų rungtynės prieš Novo Mesto KRKA buvo geriausias sezono mačas.
27 metų 208 cm ūgio Rapolas Ivanauskas, Fukušimos „Firebonds“. Japonijos antra lyga: 31 min., 15,3 tšk., 8,3 atk. kam., 2,5 rez. perd., 19,3 naud. bal.
B2 lygos Rytų konferencijoje Fukušimos komanda nieko doro nenuveikė – liko 7-a grupėje, laimėjusi 15 rungtynių ir patyrusi 45 pralaimėjimus. Lietuviui sezonas buvo sėkmingas ir toks pasirodymas turėtų atkreipti dėmesį kitų Japonijos klubų, galbūt net aukščiausios lygos. Antrą sezoną paeiliui mūsiškis šiame lygyje rodo puikų žaidimą. R.Ivanauskas gerai kovojo dėl kamuolių, neblogai realizavo savo šansus iš toli (35,8 proc.), nors tritaškių ir nemetė daug – 29/81. Koją kišo tragiškas baudų pataikymas – vos 54,5 proc. (103/189). Net septyniose dvikovose fiksavo didesnį nei 30 balų efektyvumą, o geriausiu sezono maču tapo 30 taškų, 9 sugriebtų kamuolių ir 42 balų pasirodymas.
30 metų 206 cm ūgio Rokas Gustys, Tokijo „United“. Japonijos trečia lyga: 24 min., 12,5 tšk., 10,4 atk. kam., 2 rez. perd., 17,1 naud. bal.
B3 pirmenybėse R.Gusčio ekipa finišavo antra, bet pralaimėjo seriją ketvirtfinalyje ir baigė pasirodymą. Toks slystelėjimas yra netikėtas, nes reguliariajame sezone „United“ už varžovus buvo pasiekusi net 16 pergalių daugiau, o serijoje krito 1:2. R.Gustys norėjo rungtyniauti Japonijoje ir pernai tokią galimybę gavo. Neabejotinai B2 lygoje jis taip pat galėtų būti naudingas ir produktyvus žaidėjas. Minučių skaičius nebuvo didelis ir dėl susirenkamų pražangų, tačiau dvigubus rodiklius fiksavo didžiojoje dalyje mačų. 17 taškų, 16 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvių perdavimų ir 35 balų pasirodymas buvo geriausias sezone.
Norėdami komentuoti prisijunkite.