Š.Jasikevičiaus išgyvenimai dėl nepilnamečių savo vaikų pilietybės – be pagrindo
Pirmadienį viešojoje erdvėje paskelbtame interviu Stambulo „Fenerbahče“ komandos vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius pareiškė pergyvenąs dėl nepilnamečių savo vaikų pilietybės pasirinkimo, kai jiems sukaks 18 metų.
„Mūsų tiek daug pasaulyje, kad galime atiminėti pilietybes. Jei mūsų valstybė galvoja, kad normalu iš mūsų žmonių atimti pilietybes... Iš kitos pusės, žinau, kad yra išimčių. Dėl to pats labai išgyvenu, nes tuoj mano vaikams ateis 18 metų, nes jei be išimčių, reikės apsispręsti dėl pilietybės... Jei valstybė galvoja, kad galime savais mėtytis, tai – dar vienas faktorius, kuris nepadaro mūsų pačiais protingiausiais“, – sakė strategas.
Migracijos departamentas atkreipia dėmesį, jog tokie Š. Jasikevičiaus pergyvenimai dėl savo vaikų pilietybės išties neturi jokio pagrindo, o baimę dėl savo atžalų ateities pasirinkimo veikiausiai kelia nepakankamas domėjimasis Lietuvos teisės aktais, reglamentuojančiais daugybinės pilietybės turėjimą.
Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 7 straipsnio 1 punktas nustato, kad Lietuvos Respublikos pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, jei Lietuvos Respublikos pilietybę ir kitos valstybės pilietybę įgijo gimdamas.
To paties straipsnio 11 punkte nustatyta, kad daugybinė pilietybė galima tada, jei asmuo, kuris gimdamas įgijo Lietuvos Respublikos pilietybę, kitos valstybės pilietybę, iki jam sukako 18 metų, įgijo ne gimdamas.
Vertinant paties krepšinio specialisto pasisakymus, yra akivaizdu, jog abiem nepilnamečiams jo vaikams taikytina bent viena iš aukščiau paminėtų Pilietybės įstatymo nuostatų.
Tai reiškia, jog Š. Jasikevičiaus vaikai, kai jiems sueis 18 metų, neprivalės rinktis pilietybės ir išsaugos teisę į daugybinę – Lietuvos ir kitos užsienio valstybės – pilietybę.
Minėtoje publikacijoje taip pat primenamos krepšininkų Žydrūno Ilgausko ir Alvydo Pazdrazdžio pilietybės netekimo istorijos, kurias straipsnio kontekste bandoma sieti su Š. Jasikevičiaus vaikų situacija.
Migracijos departamentas primena, kad Ž. Ilgauskas ir A. Pazdrazdis kitos šalies pilietybę įgijo jau būdami pilnamečiais ir apie tai nepranešė nustatyta tvarka. Tai reiškia, kad abiejų buvusių krepšininkų atvejai akivaizdžiai skiriasi ir nelogiška būtų lyginti juos su dabartine nepilnamečių Š. Jasikevičiaus vaikų situacija.

Norėdami komentuoti prisijunkite.