Rygoje sutriuškinti „Wolves“ prarado šansus žengti į kitą etapą

(192)
Sausio 17 d. 18:00
Vilniaus klubas buvo sutriuškintas

Europos taurės varžybose itin svarbias rungtynes išvykoje pralaimėjo Vilniaus „Wolves“ (5/10) krepšininkai.

Kęstučio Kemzūros auklėtiniai Rygoje 64:91 (15:29, 14:20, 23:21, 12:21) pralaimėjo Slobožanskės „Prometey“ (8/7) klubui, kuris dėl karo Ukrainoje namų mačus žaidžia Latvijos sostinėje.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Vilniuje „Wolves“ laimėjo 85:71, tad pergalę didesniu skirtumu pasiekęs Slabožanskės klubas užsitikrino tarpusavio pranašumą.

Tai reiškia, kad net ir visus tris likusius mačus laimėjęs Vilniaus klubas jau negali aplenkti ir nei „Prometey“, nei Stambulo „Bešiktaš“ komandų, tad patekti į kitą etapą šansų taip pat nebeliko.

Dar pirmajame kėlinyje koją susižeidė Vaidas Kariniauskas, kuriam ant atsarginių žaidėjų suolelio buvo suteikta pagalba. Gynėjas daugiau į aikštę negrįžo. Po pertraukos nukentėjo ir Kristupas Žemaitis – įžaidėjas sugėrė Tai'aus Odiase smūgį į galvą ir taip pat daugiau nerungtyniavo.

Rungtynes taikliu tolimu metimu pradėjo Kristupas Žemaitis, bet Gianas Clavellas atsakė tuo pačiu – 3:3. Aikštės šeimininkai sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir po Aleksandro Lipovijaus tritaškio įgijo 4 taškų pranašumą (11:7), o netrukus ekipos apsikeitė rezultatyviomis atakomis – 13:9. Varžovus į priekį truktelėjo Ronaldas Marchas (16:9), o Tai’us Odiase pridėjo dvitaškį – 18:9. Iki dviženklio „Prometey“ pranašumą didino Issufas Sanonas (21:9), o po pirmojo kėlinio Slobožanskės ekipa pirmavo 29:15.

Pirmosiomis antrojo ketvirčio minutėmis komandos dažnai klydo, o po J.Tayloro tritaškio „Wolves“ priartėjo iki 12 taškų – 20:32. R.Sulaimonas tiksliu metimu sumažino atsilikimą iki vienženklio (23:32), tačiau O.Balvinas realizavo baudas – 34:23. Skirtumas vėl šoktelėjo po I.Sydorovo tritaškio (41:27), o D.J.Kennedy pridėjo dvitaškį – 43:27. R.Sulaimonas bei „Wolves“ atsarginių suolelis gavo technines pražangas, o „Prometey“ tuo naudojosi – 45:27. Po dviejų kėlinių Ukrainos klubas pirmavo užtikrintai 49:29.

Po pertraukos „Prometey“ dar labiau padidino savo pranašumą (53:29), tačiau J.Tayloro sėkminga atkarpa leido priartėti „Vilkams“ – 36:56. Kristupas Žemaitis nukentėjo nuo T.Odiase ir nors pastarajam buvo skirta nesportinė pražanga, tačiau Vilniaus komandos gynėjas dėl smūgio į veidą paliko aikštę. Svečiai sužaiė gerą atkarpą ir po E.Žukausko tritaškio komandas skyrė 15 taškų (45:60), o G.Brooksas pridėjo dar ir dvitaškį – 47:60. Po Vitalijaus Kozio tritaškio atsilikimas sumažėjo iki 10 taškų (50:60), tačiau šeimininkai turėjo atsakymų (64:50), o po trijų kėlinių „Prometey“ pirmavo 70:52.

Ketvirtas kėlinys geriau prasidėjo šeimininkams, kurie vėl didino atotrūkį (75:52), o po Ronaldo Marcho dvitaškio skirtumas dar labiau išaugo – 77:52. Įpusėjus ketvirčiui Slobožanskės klubas pirmavo 82:55 ir jokių šansų gelbėtis vilniečiai jau neturėjo. Susitikimą „Prometey“ laimėjo jiems reikiama persvara – 91:64.

„Vilkus“ šiame mače skandino klaidos – K.Kemzūros auklėtiniai iš viso prarado net 26 kamuolius, kai varžovai suklydo 15 kartų.

Itin prastai mačas susiklostė R.Sulaimonui, kuris pelnė 2 taškus (1/2 dvit., 0/2 trit.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir surinko -3 naudingumo balus.

„Prometey“: Ronaldas Marchas 16 (4 atk. kam.), Aleksandras Lipovijus (3/4 trit.) ir Ilija Sydorovas (2/5 trit.) po 13, Issufas Sanonas, Tai’us Odiase ir Calebas Agada po 10.

„Wolves“: Jeffery Tayloras 18 (7 atk. kam.), Garrisonas Brooksas 14 (6 atk. kam.), Tre’Shawnas Thurmanas 9 (7 atk. kam.), Christianas Mekowulu 6, Eigirdas Žukauskas ir Kristupas Žemaitis po 5, Vitalijus Kozys 3, Arnas Beručka ir Rasheedas Sulaimonas po 2.