Po krepšiais siautęs J.Valančiūnas tapo geriausiu mačo žaidėju

(14)
Vasario 4 d. 07:14
J.Valančiūnas buvo sunkiai sulaikomas (Scanpix nuotr.)

Pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pasiekė Memfio „Grizzlies“ (25/25) ekipa, namie 96:82 (36:32, 17:21, 19:10, 24:19) nugalėjusi Detroito „Pistons“ (18/34) klubą.

Pirmojo mačo dalis buvo lygi, o antrojoje jau dominavo šeimininkai. Po ilgosios pertraukos „Grizzlies“ praleido vos 29 taškus ir užtikrintai nužygiavo į pergalę.

Jonas Valančiūnas tapo geriausiu mačo žaidėju. Uteniškis per 30 minučių pelnė 26 taškus (13/17 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 0/1 baudos metimo), atkovojo 17 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus, nė karto nesuklydo bei 4 sykius prasižengė.

Rezultatyviausiu mačo žaidėju tapęs ietuvis surengė įspūdingą dvikovą su Andre Drummondu. J.Valančiūnas varžovą aplenkė tašku ir jam nusileido atkovotu kamuoliu, tačiau po mačo galėjo pasigirti dar ir iškovota pergale.

Memfio klubas dominavo abiejose baudos aikštėlese. Savojoje „Grizzlies“ atseikėjo net 12 blokų (komandos sezono rekordas), o varžovų surinko net 68 taškus.

„Pistons“ šiame mače tiesiog pristigo jėgų. Klubas vertėsi vos aštuoniais žaidėjais, nes traumuotųjų sąrašą papildė dar ir Markieffas Morrisas, Derrickas Rose‘as bei Sviatoslavas Michailiukas. Tuo tarpu „Grizzlies“ naudojo plačią vienuolikos žmonių rotaciją ir visi jie sužaidė bent 12 minučių.

„Pistons“: Andre Drummondas 25 (18 atk. kam., 12/22 dvitaškių), Langstonas Galloway‘us (3/5 tritaškių) ir Christianas Woodas (5 atk. kam.) po 17, Bruce‘as Brownas 12 (7 atk. kam.).

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 26 (17 atk. kam., 4 blokai, 13/17 dvitaškių), Dillonas Brooksas 15 (5 rez. perd.), Jarenas Jacksonas 14 (5 atk. kam., 3 blokai), Tyusas Jonesas 13 (5 rez. perd.), Ja Morantas 12 (7 rez. perd., 6 klaidos).