Liepsnojęs D.Sirvydis neišgelbėjo: „Lietkabelis“ dramatiškai krito prieš „Gran Canaria“

(110)
Sausio 10 d. 18:30
D.Sirvydis žaidė įspūdingas rungtynes

Deividas Sirvydis žaidė įspūdingas rungtynes Europos taurėje, bet Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (5/9) namuose 84:92 (13:23, 25:22, 20:18, 26:29) po dramatiškos kovos nusileido Las Palmo „Gran Canaria“ (11/3) ekipai.

D.Sirvydis pelnė 31 tašką, pataikydamas 5 iš 9 tritaškių. Tai – rezultatyviausias jo karjeros pasirodymas Europos taurėje.

Las Palmo ekipa taip nutraukė trijų pralaimėjimų atkarpą Europos taurėje.

Pirmojoje akistatoje Ispanijos klubas triumfavo 88:77.

„Lietkabeliui“ nepadėjo Paulius Valinskas ir Martynas Varnas.

„Gran Canaria“ rungtynes pradėjo geriau (7:2), nors Džiugas Slavinskas ir Nikola Popovičius skirtumą rėžė iki minimalaus – 6:7. Svečiai vėl tolo (13:6), kol gera „7bet-Lietkabelio“ atkarpa neįvedė lygybės – 13:13. Tai lėmė Vytenio Lipkevičiaus tritaškis. Dviem tolimais šūviais jam atsakė Nicolasas Brussino (19:13), o po geresnės kėlinio pabaigos „Gran Canaria“ pirmavo 23:13.

Nepaisant to, kad svečiai bandė tolti, D.Sirvydžio tritaškis padėjo „7bet-Lietkabeliui“ laikytis kovoje arčiau – 18:28. Skirtumas darkart augo (38:22), tiesa, neilgam. Reikalingus taškus pelnė Liutauras Lelevičius, vėliau – Gabrielius Maldūnas ir Deividas Sirvydis, realizavę baudas. Skirtumas tirpo (31:42), o dar penkis taškus pridėjo Gediminas Orelikas – 38:45. Liko pusė minutės, panevėžiečių situacija tapo gerokai pozityvesnė ir po pirmos mačo dalies – 38:45.

Vytenio Lipkevičiaus puikus tritaškių šou toliau naikino „7bet-Lietkabelio“ deficitą (46:48), tačiau svečių padėtį pagerino Johnas Shurna ir A.J.Slaughteris – 56:48. Skirtumas toliau sukosi apie 8 taškus (61:53), panevėžiečiai vėl mažino jį ir po trijų ketvirčių atsiliko 58:63.

D.Sirvydis rodė fantastinį žaidimą ketvirtojo kėlinio pradžioje. Iš pradžių jis susimetė tris baudas, vėliau pataikė tritaškį su pražanga ir persvėrė rezultatą – 65:63. Jis toliau buvo vienintelis „7bet-Lietkabelio“ taškų rinkikas, leidęs savo komandai pirmauti – 70:69. Lietuvio sąskaitoje šiame kėlinyje buvo visi 12 taškų. Kol jis sėdėjo ant suolo, sekė kelios klaidos panevėžiečių žaidime, vis tik D.Sirvydžiui grįžus, jis provokavo pražangą, mesdamas iš toli – 73:73. J.Shurna pataikė tritaškį, E.Happas – dvitaškį su pražanga, tad „Gran Canaria“ vėl įgijo persvarą – 78:73.

A.Albicy pridėjo vieną baudą iš dviejų, panevėžiečių puolimas strigo, bet jį vėl išjudino D.Sirvydis – 78:79. Liko 2 minutės, panevėžiečių situacija ėmė prastėti (78:82), tuo tarpu A.Albicy kone galutinai žlugdė „7bet-Lietkabelio“ viltis – 85:78. Svarbius taškus dar pelnė D.Bičkauskis (80:85), bet liko tik 52 sekundės. A.Albicy baudų nesumetė, tačiau išsigelbėti panevėžiečiai nebespėjo, nepaisant S.Birčevičiaus metimų.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 31 (5/9 trit.), Dovis Bičkauskis (7 rez. perd.) ir Gediminas Orelikas – po 11, Vytenis Lipkevičius 9, Stefanas Birčevičius ir Nikola Popovičius – po 6.

„Gran Canaria“: Ethanas Happas 23 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Nicolasas Brussino 16 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Miquelis Salvo 11, Johnas Shurna 9, Sylvenas Landesbergas 7.