(5)
Vasario 26 d. 09:58
V.Wembanyama antrą kartą susitiko su L.Markkanenu (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) susigrūmė dvi europiečių vedamos ekipos.

Jutos „Jazz“ (27/31) namų arenoje užtikrintai susitvarkė su San Antonijaus „Spurs“ (11/47) iššūkiu – 128:109 (32:18, 31:21, 30:35, 35:35).

Šeimininkai dar iki ilgosios pertraukos atsiplėšė 63:39, likusią mačo dalį paversdami formalumu užsitikrinant pergalę.

Jutos klubas tritaškius realizavo 49 procentų taiklumu (17/35), taip kompensuodamas pralaimėtą kovą dėl kamuolių (38:46).

„Jazz“ į pergalę vedė Lauri Markkanenas. Suomis per 32 minutes surinko 26 taškus (5/10 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 1/1 baudos metimo), 7 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, bloką, klaidą ir nė vienos pražangos.

„Užkirtinėjome varžovams perdavimų linijas – turime tai daryti kiekviename mače. Ne tik bėgioti, bet tikrai apsunkinti varžovams kamuolio dalybas. Šioje komandoje turime vyrukų ilgomis rankomis ir turime tai paversti savo nauda“, – po rungtynių teigė L.Markkanenas.

Ilgarankių buvo kitoje barikadų pusėje – „Spurs“ gretose vėl išsiskyrė Victoras Wembanyama. Prancūzo statistika – 27 minutės, 22 taškai (8/14 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/4 baudų metimų), 10 atkovotų ir perimtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, 5 blokai, 4 klaidos ir pražanga.

20-metis pastaruoju metu vieną po kito rengia blokų vakarėlius, bent penkis kartus varžovus taip sustabdymas trečiame mače paeiliui. Vasario 13-ąją jis išdalino net 10 blokų, o lygoje užtikrintai pirmauja su 3,3 vidurkiu.

Greggo Popovičiaus kantrybės taurę greitai perpildė Keldonas Johnsonas, ant parketo praleidęs vos keturias minutes bei pasodintas po pražangos prieš tritaškį pataikiusį L.Markkaneną. Vėliau amerikietis ant parketo negrįžo, jo minutes perėmus Sandro Mamukelashviliui.

„Spurs“ keturių pralaimėjimų seriją nutraukti bandys Minesotoje, Jutos klubas vyksta į Atlantą.

„Spurs“: Devinas Vassellas 27 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 4/8 tritaškių), Victoras Wembanyama 22 (10 atk. kam., 5 blokai, 4 klaidos), Zachas Collinsas 17 (8 atk. kam.), Tre Jonesas 15 (9 rez. perd., 3/4 tritaškių), Malaki’us Branhamas 14, Sandro Mamukelashvilis 8 (4/5 dvitaškių).

„Jazz“: Lauri Markkanenas 26 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 5/8 tritaškių), Jordanas Clarksonas 22 (4/8 tritaškių, 10 rez. perd.), Johnas Collinsas 20 (8 atk. kam., 3/6 tritaškių), Collinas Sextonas 16 (10 rez. perd., 4 per. kam.), Walkeris Kessleris 10 (6 atk. kam., 3 blokai, 4/5 dvitaškių), Tayloras Hendricksas 9 (1/5 tritaškių), Krisas Dunnas 8 (4 per. kam.).