L.Dončičiaus trigubas dublis pergalingu nevirto

(1)
Kovo 4 d. 08:48
L.Dončičius buvo sunkiai sulaikomas, bet nelaimėjo (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įspūdingu pasirodymu pergalės nukalti nepavyko Luka Dončičiui.

Slovėno vedami Dalaso „Mavericks“ (34/27) savo arenoje 116:120 (22:32, 29:24, 25:34, 40:30) krito prieš Filadelfijos „76ers“ (35/25).

Šeimininkai tris pirmąsias mačo minutes laimėjo 11:0, bet po to krito į duobę ir dar pirmajame kėlinyje atsiliko 21:30. Vėliau varžovus teko vytis viso maču metu, ketvirtajame kėlinyje turėtas 18 taškų deficitas (85:103) buvo beveik visiškai ištirpdytas, bet mačo pabaigos Dalaso klubas nenulaužė.

L.Dončičius per 40 minučių atliko galingą trigubą dublį – 38 taškai (10/17 dvitaškių, 4/10 tritaškių, 6/6 baudų metimų), 11 atkovotų, perimtas ir 7 prarasti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų bei 2 pražangos.

„Mavericks“ laimėjo kovą dėl kamuolių (45:42) ir gerokai solidžiau už varžovus metė tritaškius (16/41, 39 procentai prieš 11/37, 30 procentų), tačiau ir dvigubai dažniau klydo (17:8).

„Mūsų puolimas yra mūsų gynyba. Kai pelnome taškus, esame viena geriausių lygos komandų, kai nepelnome – viena prasčiausių. Kai stringame puolime, turi tendenciją nieko nenuveikti ir gynyboje“, – po mačo apgailestavo „Mavericks“ strategas Jasonas Kiddas.

„76ers“ gretose ryškiausias buvo Tobiasas Harrisas – 35 minutės, 28 taškai (8/13 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 3/4 baudų metimų), 5 atkovoti ir perimtas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, klaida bei 4 pražangos.

Be Joelio Embiido rungtyniaujantis Filadelfijos klubas pastaruoju metu atranda savo ritmą, laimėjęs antrą kartą paeiliui bei trečią sykį per penkis mačus.

„76ers“ dabar keliaus į Brukliną, „Mavericks“ savo arenoje priims Indianos „Pacers“.

„76ers“: Tobiasas Harrisas 28 (5 atk. kam., 3/6 tritaškių), Tyrese’as Maxey 24 (1/5 tritaškių), Kelly Oubre 21 (1/7 tritaškių, 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Paulas Reedas 13 (7 atk. kam.), Buddy Hieldas 11 (3/8 tritaškių, 4 rez. perd.), Mo Bamba (5 atk. kam.) ir Kyle’as Lowry (7 rez. perd., 1/9 metimų) po 8, Nicolas Batumas 7 (11 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 38 (11 atk. kam., 10 rez. perd., 7 klaidos, 4/10 tritaškių), Kyrie Irvingas 28 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 5/9 tritaškių), Derrickas Jonesas 21 (7 atk. kam., 5/5 tritaškių), P.J.Washingtonas 13 (1/7 tritaškių, 4 atk. kam.), Joshas Greenas 7 (6 atk. kam.).