REAL
Madrido „Real“
Rungtynės prasidės 21:45
0
:
0
Atsinaujins po sek
UNI
Kazanės „Unics“

K.Maksvytis: apie V.Čižausko pasirinkimą, pokalbius su žalgiriečiais ir vėlyvą E.Beržininkaičio prijungimą

VIDEO interviu (30)
Lapkričio 22 d. 17:07
K.Maksvytis rengiasi debiutui prie rinktinės vairo („Facebook“ nuotr.)
K.Maksvytis rengiasi debiutui prie rinktinės vairo („Facebook“ nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Kazys Maksvytis rengiasi debiutui prie Lietuvos vyrų rinktinės vairo. Prieš pirmadienį prasidedančią keturių dienų treniruočių stovyklą, kurioje bus rengiamasi atrankos į 2023 metų Pasaulio čempionatą startui, specialistas pasidalino mintimis apie savo pasirinkimus sudėtyje, esminius sunkumus ir pokalbius su Kauno „Žalgirio“ atstovais.

Lapkričio 26 d. atranką Lietuvos rinktinė pradės rungtynėmis namuose su Bulgarija, o lapkričio 29 d. išvykoje K.Maksvyčio auklėtiniai susitiks su Čekijos krepšininkais.

– Kodėl pasirinktas Vytenis Čižauskas?

– Visi paminėti žaidėjai buvo 24 žaidėjų sąraše, kurį pateikėme FIBA. Vytenis konkuravo su Žemaičiu, Vasiliausku bei Bičkauskiu, galbūt net su Janavičiumi, bet pasirinkau Vytenį, nes man atrodo, kad jis neteisingai nustumtas į krepšinio paraštes, o antra – nemažą įtaką sprendimui padarė jo praeitis nacionalinėse rinktinėse. Žinau, kaip jis gali vadovauti, elgtis kritinėse situacijose, gal net sužaisti geriausiai, kaip jis gali. Pripažinkime, kad kiti kandidatai nebuvo tokie ryškūs, kad kažkuris labai išsiskirtų, tad reikėjo priimti tokį sprendimą.

– Čižauskas planuojamas kaip pagrindinis rinktinės įžaidėjas?

– Pagrindinis įžaidėjas turėjo būti Kariniauskas. Gerai, kad turėjome savaitę paruošti planui B. Manau, kad tą laiką turėtų dalintis Girdžiūnas, kurį naudosime pirmoje pozicijoje. Jis gerai rungtyniavo įžaidėju prie manęs „Neptūne“. Dalį laiko žais Čižauskas, Arnas ir šitoje pozicijoje kažkiek gali padėti ir Dimša.

– Kokia jūsų nuomonė dėl žalgiriečių neprisijungimo?

– Manau, kad šitą klausimą reikėtų labiau spręsti nacionaliniu lygmeniu. Toje pačioje Rusijoje krepšinį didele dalimi finansuoja valdiški pinigai, federacijos, tad ten yra susitarimas, kad klubai išleidžia žaidėjus į rinktines. Čia susitarti nepavyko, nepadėjo ir tai, jog kai sprendėsi klausimai, „Žalgirio“ situacija buvo sudėtinga – jie viską pralaiminėjo, vyko trenerių pasikeitimai ir t.t. Aš jų norėjau, bet yra kaip yra. Turėsime žaisti be jų.

– Kaip vyko pats pokalbis su „Žalgiriu“?

– Pokalbis vyko kultūringai, teko bendrauti ir su pačiu Pauliumi Motiejūnu, teko bendrauti ir su Lekavičiumi bei Ulanovu. Tai vyko prieš „Žalgiriui“ iškovojus dvi pergales Eurolygoje. Patys žaidėjai prašė laiko, nes tiek Lukas žaidžia su mikrotraumomis, tiek Edgaras ne pačioje geriausioje būsenoje. Tiek iš jų, tiek iš Pauliaus nepavyko gauti jų sutikimo žaisti rinktinėje.

– Ar Kuzminskas galės prisijungti antrosioms rungtynėms su Čekija?

– Taip, galės. „Zenit“ išgirdo šią žinią, kad klubai išleidžia žaidėjus antrosioms rungtynėms, tad susisiekėme su Mindaugu ir jis išreiškė norą prisijungti. Su trenerių štabu diskutavome, ar remtis žaidėjais, kurie negalės padėti pirmose rungtynėse, bet nusprendėme, kad geriausi žaidėjai turi žaisti, ypatingai, kai jie pareiškė norą.

– Kokiomis sąlygomis klubas išleidžia Mindaugą? Kiek jo vėlyvas prisijungimas apsunkina pasirengimą?

– Jis turi prisijungti 27 dieną, bet klubas iškėlė sąlygą, kad Mindaugas turi suspėti grįžti į treniruočių stovyklą, kuri prasidės kitą dieną po mačo su čekais. Tą klausimą pavyko išspręsti. Diskutavome, kiek spėsime įlieti jį į žaidimą, kiek nesugadinsime bendros chemijos. Manau, kad jis pridės patirties, įvairiapusiškumo. Mes pasitarėme, vyriausiasis treneris nusprendė, bet ne visi buvo vieningos nuomonės.

– Gudaitis nenorėjo prisijungti?

– Užklausėme dėl žalgiriečių, dėl Roko Jokubaičio. Mindaugas Kuzminskas išlindo, nes buvo nemažai iniciatyvos iš jo paties. Su Artūru Gudaičiu iki to klausimo nebuvo prieita. Kiek žinau, pernai treneris jo į „langą“ neišleido.

– Ar svarstėte Regimantą Miniotą?

– Jis buvo mūsų penkioliktuke su Kuzminsku prieš tai, bet situacijai pasikeitus, prieš skelbiant šį sąrašą, jį teko pakeisti ir šiek tiek pakoreguoti.

– Kiek tikitės per tas kelias dienas spėti įdiegti savo filosofijos?

– Geras klausimas ir man kaip treneriui tai yra labai nedėkinga situacija. Šiandien turėsime pirmą nepilnavertę treniruotę su žaidėjais, kurie spėjo grįžti. Turėjome keletą susirinkimų su treneriais. Mintis yra tokia, kad įdiegtume kuo mažiau informacijos, bet labiausiai tinkamos šiai dienai, kuri būtų reikalingiausia prieš artėjančius varžovus. Labai sunku perteikti filosofiją per kelias dienas, bet kažkiek padės tai, kad apie pusę žaidėjų esu treniravęs klubuose ar rinktinėje.

– Turite tris vidurio puolėjus. Kaip ketinate juos panaudoti?

– Trys vidurio puolėjai atsirado po to, kai iš sąrašo iškrito Miniotas ir tada reikėjo greitai priimti sprendimą. Nusprendėme, kad grečiausiai į dvyliktuką pateks tik du iš jų, o visi trys bus panaudojami tik treniruotėse.

– Kokia situacija su Arno Butkevičiaus trauma?

– Teko su juo trumpai šnektelėti, tai sakė, kad nerimtai nikstelėjo čiurną ir yra pasiruošęs padėti jau šiandienos vakarinėje treniruotėje.

– Gal galite palyginti pirmuosius du varžovus?

– Pirmosios rungtynės su bulgarais gal palengvins situaciją, nes pačiam teko žaisti su dviem bulgarų komandomis FIBA Europos taurėje. Nors tai yra Balkanų komanda, bet žaidžianti laisvą krepšinį, paremtą greitomis atakomis ir improvizacijomis. Labai priklausys, ar jiems padės legionieriai. Nežinome, ar atvyks Dee Bostas, nuo kurio labai daug priklauso.

Čekijos komanda yra stipresnė, nes tie patys žaidėjai žaidžia kartu ne pirmą „langą“ ir ne pirmą olimpinį ciklą. Jie pavojingi, nes dideli žmonės gali pataikyti iš toli. Kol kas nežinome, ar jiems padės vidurio puolėjai, kurie žaidžia Japonijoje. Jeigu jie atvyktų, jų žaidimas taptų labiau klasikiniu.

Manau, kad bus daug agresyvios gynybos, daug greito puolimo ir taškų pirmoje ir antroje greitojo puolimo fazėse. Daug priklausys nuo to, kokius žaidėjus jie surinks.

– Kokios jūsų emocijos prieš debiutą rinktinėje?

– Yra jaudulys, ypatingai, kai tu lauki kažko. Laukiu net šio vakaro treniruotės, nes prasideda procesas. Dabar daug organizacinių reikalų, reikia išmokti dirbti kartu su treneriais. Be abejonės, jaudulio yra, jaučiu atskomybę prieš save, prieš federaciją ir Lietuvos krepšinio sirgalius.

– Kodėl sąraše nėra Radzevičiaus ir Oreliko?

– Radzevičius liko labai arti šio sąrašo. Tikiuosi, kad jis pateks į kitą „langą“. Šiai dienai nusprendėme šią poziciją užimti su Butkevičiumi, Žukausku ir gal kažkiek Olisevičiumi. Kalbant apie Oreliką, manau, kad jis blykstelėjo pastarąją savaitę, tačiau kaip kažkas gerai pasakė: „viena žibutė – dar ne pavasaris“. Tikiuosi, kad jis toliau taip rungtyniaus ir galės konkuruoti dėl vietos rinktinėje ateityje.

– Kodėl prie komandos vėliau prisijungė Evaldas Beržininkaitis?

– Pradėjome dalintis darbais su trenerių štabu ir nusprendėme, kad reikėtų pastiprinimo šioje srityje. Renkantis štabą buvo išreikšta ir tiesiogiai, ir netiesiogiai, kad jis pasirengęs prisijungti. Tai tokio žmogaus prireikė ir geriau jį pasikviesti vėliau nei niekada.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: Čempionų lygos komandos iš arti. Spausk ir žiūrėk >>

Gairės: kazys maksvytis
30 komentarai
Naujausi komentarai (30)
Geriausiai ivertinti (30)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą