K.Giedraitis apie su broliu išsiskyrusius kelius: tikiu, kad Doviui „Žalgiryje“ bus gerai, o man svarbiausia – žaidybinis laikas

interviu (15)
Rugpjūčio 20 d. 08:35
Giedraičiai pasuko skirtingais keliais (www.kavolelis.lt)
Giedraičiai pasuko skirtingais keliais (www.kavolelis.lt)
Gabrielė Miknevičiūtė
Krepsinis.net

Broliai Giedraičiai praeitą sezoną įgyvendino savo svajonę – turėjo progą žaisti kartu Panevėžyje. Tiesa, sezonai Dovydui ir Karoliui buvo labai skirtingi.

Jei 22 metų 193 cm ūgio Dovydas sužaidė taip, kad gautų kontraktą Kauno „Žalgiryje“, tai 24 metų 194 cm ūgio Karolis atsisveikino su Panevėžiu ir patirties dabar semsis Prienų „Labas GAS“ komandoje.

Vyresnysis brolis neslepia, jog savo pasirodymu neliko iki galo patenkintas, tad vasarą jo pagrindinis motyvas, renkantis naują ekipą, buvo laikas aikštelėje.

Panevėžyje Karolis daug progų negaudavo: statistika Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) per 13 minučių siekė 4,5 taško, 1,2 rezultatyvaus perdavimo ir 2,9 naudingumo balo.

Europos taurėjė jis per 9 minutes metė 2,3 taško, atkovojo 1,2 kamuolio, atliko po rezultatyvų perdavimą bei rinko -0,2 naudingumo balo.

„Tiesiog norėjau daugiau žaidybinių minučių. LKL manimi domėjosi dar 2–3 komandos, taip pat turėjau variantą užsienyje, tačiau išsirinkau Prienus“, – sprendimo motyvą aiškino jis.

K.Giedraičio negąsdino nei LKL autsaiderių pozicija, nei anksčiau Prienuose nestokotos finansinės problemos. Dabar jo tikslas tik vienas: „Tiesiog noriu žaisti. Dėl to gal kažkiek rizikavau kituose dalykuose“.

Kol kas gynėjas imsis savo vertę įrodinėti Lietuvoje, nors per karjerą dar nėra žaidęs svetur. Anksčiau K.Giedraitis yra gynęs Vilniaus „Ryto“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ garbę. Kiek solidesnę rolę jis 2020–2021 m. turėjo tik Pasvalyje.

„Buvo pora variantų užsienyje, bet ne tokios lygos, kaip norėjau. Lietuvoje lygis aukštesnis. Būčiau svarstęs išvykti, jei pasiūlymai būtų kitokie, o dabar nesinorėjo išvykti bet kur ir galimai grįžti į ten, kur esu. Kada nors ateityje pabandyti užsienį būtų įdomu – tiek krepšinio prasme, tiek gyvenimiška. Reikia naudotis progomis, kurias suteikia šis darbas. Bent porą metų sužaisti kitur būtų įdomu, bet jei nepavyks, tai nepavyks“, – sako jis.

Giedraitis Giedraitis

K.Giedraičiui praeitas sezonas sunkiai prasidėjo nuo pat pradžių, kuomet jis patyrė traumą.

„Nebuvo lengvi metai. Pradžioje sezono patyriau traumą, dėl to buvo sunku įsilieti, smuko pasitikėjimas. Į sezono galą viskas sekėsi geriau, bet prasidėjo rimtos rungtynės ir buvo nelengva. Asmeniškai nesu iki galo patenkintas pasirodymu, bet svarbiausia, jog komandiškai sezonas buvo geras“, – džiaugėsi jis.

K.Giedraitis dėkingas už patirtį Nenadui Čanakui, kuris ne tik davė pamokų aikštėje, bet ir ne kartą pokalbiais gaivino jaunuolio pasitikėjimą savimi.

„Jis labai žmogiškas, paprastas, suprantantis žaidėjus, su juo galima pabendrauti. Nenadas nėra tas treneris, kuris laiko visą kontrolę savo rankose, jis – žaidėjų treneris. Kuomet jaučiau smukusį pasitikėjimą, kalbėjausi su treneriu, jis stengėsi man padėti“, – pasakojo K.Giedraitis.

Visus sunkumus atperka tai, kad „Lietkabelis“ žaidė LKL finale. K.Giedraitis mano, jog tai reikia vertinti kaip neeilinę patirtį, kadangi tokie šansai – nesimėto.

„Tiesiog žaidėme, žinojome, kokie mūsų tikslai. Pradžioje mus kiek nurašė, vėliau – ėmė girti, bet mes žinojome savo tikslus, nelabai ko klausėme ir siekėme to, ką užsibrėžėme.

Proga žaisti finale pasitaiko retai, daug kas išvis nė karto per karjerą netampa čempionais. Čia tokia proga buvo ne su „Rytu“ ir ne su „Žalgiriu“. Aišku, gaila, liūdna, bet ką padarysi“, – sako jis.

K.Giedraitis nesikoncentruoja į tai, kad kitas sezonas jam gali būti kertinis. Iki šiol nė vienoje LKL komandoje jis tvirtai ant kojų dar nestovėjo, bet Prienuose toks šansas yra puikus.

„Nenoriu prisišnekėti ir spėlioti, laikas parodys, kiekvienas sezonas yra svarbus. Visi žiūri į pastarąjį sezoną, jei kažkada žaidei geriau, vėliau – prasčiau, niekas nežiūrės, kaip žaidei anksčiau“, – kiekvieno sezono svarbą mini jis.

Giedraitis Giedraitis

Karolis niekada nepamirš patirties Panevėžyje, kuomet pagaliau gavo galimybę žaisti kartu su broliu.

„Mes visada buvome artimi, bet šis sezonas mus suartino dar labiau, palaikėme vienas kitą, rūpinomės. Broliui sezonas buvo sėkmingesnis, komandiškai jis irgi geras, tad visą patirtį vertinu teigiamai“, – džiaugėsi K.Giedraitis.

Ar jam tapo staigmena, jog brolis sulaukė „Žalgirio“ pasiūlymo?

„Nelabai nustebau. Kiek pasikalbėdavome sezono metu, to dėmesio buvo, jis neblogai žaidė. Tai – šeimos narys, kaip galima nesidžiaugti brolio sėkme. Kad tik jam sektųsi visada – būsiu laimingas, palaikysiu jį 100 procentų. Neaišku, kaip jam seksis, bet palaikysiu jį ir tikėsiuosi, jog viskas bus gerai“, – sako jis.

Pasak K.Giedraičio, dabar svarbiausia viena – Doviui neskubėti forsuoti įvykių ir po traumos grįžti tada, kai bus tam pasiruošęs.

„Palinkėjau jam grįžti pilnai pasiruošusiam, neskubant, nes sezonas ilgas. Anksčiau ar vėliau šansas ateis, svarbiausia nedaryti nesąmonių, norint grįžti per anksti, vis tiek jis jaunas, skubėjimas gali brangiai kainuoti“, – mano jis.

Nors Karolis ir vyresnis, pastaruosius kelerius metus jo jaunesnysis brolis talentu lenkia vyresnįjį. Tai – tik sveika motyvacija, sako Karolis.

„Pas mus ta konkurencija buvo visada, nuo vaikystės norėjome vienas kitam įrodyti, kuris geresnis. Manau, tai natūralu, konkurencija išliks visą gyvenimą, tik draugiškoje formoje – be pavydo“, – šypsosi jis.

 

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos

15 komentarai
Naujausi komentarai (15)
Geriausiai ivertinti (15)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja