Iš didžiulės duobės išlipę suomiai dramatiškai parklupdė Daniją

(4)
Vasario 26 d. 20:23
Suomiams pavyko triumfuoti (FIBA Europe nuotr.)

Pergalę atrankoje į Europos čempionatą iškovojo Suomijos rinktinė (1/1), kuri G grupėje 89:85 (23:27, 19:31, 30:14, 17:13) palaužė Danijos krepšininkus (1/1).

Trečiąjį kėlinį suomiai pradėjo su 16 taškų deficitu (42:58), tačiau sužaidė įspūdingą ketvirtį (30:14) ir prieš lemiamas 10 minučių sugebėjo išlyginti rezultatą.

Likus 5,5 minutės iki mačo pabaigos rezultatas buvo lygus (76:76), tačiau danai surengė atkarpą 8:2 ir po Kevino Larseno dvitaškio įgijo 6 taškų pranašumą (84:78).

Visgi suomiai nepasidavė: atsakė atkarpa 7:0, o Mikaelis Jantunenas likus 2 minutėms persvėrė rezultatą (85:84). Netrukus Alexanderis Madsenas pelnė dvitaškį (87:84), Gabrielis Lundbergas prametė, o A.Madsenas baudomis priartino suomius prie pergalės (89:84).

Per likusį laiką danams sugrįžti nepavyko.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė M.Jantunenas, kuris surinko 19 taškų (7 atk. kam.), A.Madsenas pridėjo 15 (5 atk. kam.), Edonas Maxhuni – 14 (6 rez. perd.), Eliasas Valtonenas – 13.

Danų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo I.Lundbergas, kurio sąskaitoje buvo 26 taškai (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Kevinas Larsenas pridėjo 20 taškų (6 rez. perd.), Madsas Sturupas – 12, Bakary Dibba – 11.

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų

Gairės: suomija, danija