„Hoptrans 3x3“ turnyre varžysis ir tituluočiausia pasaulio komanda

(3)
Birželio 29 d. 11:40
Praėjusiais metais šiame turnyre triumfavo Utenos krepšininkai (Gintaro Šiupario nuotr.)
Praėjusiais metais šiame turnyre triumfavo Utenos krepšininkai (Gintaro Šiupario nuotr.)

Jau liepos pradžioje į pajūrį sugrįžta ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio krepšinio aistruolių dėmesį pernai pritraukęs „Hoptrans 3x3“ turnyras.

Būtent šios varžybos Utenos krepšininkams tapo pakilimo taku į pasaulines trijulių krepšinio arenas. Uteniškių iškovotą titulą perimti mėgins ne vien Šakių ar kitos mūsų šalies komandos, tačiau ir būrys elitinių komandų iš visos Europos.

Tris kelialapius į „Super Quest“ statusą turintį „Hoptrans 3x3“ turnyrą iškovojo SAVY.LT Lietuvos 3x3 krepšinio čempionato prizininkai – Šakių „Vytis-Gulbelė“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Kauno rajono „Tauras“. 

Prie šių komandų prisijungs keturios pasaulio elitui priklausančios komandos – Novi Sado (Serbija) ir Amsterdamo (Nyderlandai) miestų atstovai bei Rusijos ir Lenkijos nacionalinės ekipos. Visų šių komandų žaidėjai vasarą rungsis ir Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Galiausiai paskutinę laisvą vietą turnyre gaus viena komanda, įveikusi kvalifikaciją, kurioje dalyvaus ir užsienio komandos.

Minėtoji Novi Sado komanda yra laikoma žymiausia ir daugiausiai pasiekusia visų laikų trijulių krepšinio ekipa. Šiai komandai atstovauja ir geriausiu visų laikų 3x3 krepšininku tituluojamas Dušanas Bulutas. Legendinis serbų žaidėjas jau nekantrauja atvykti į Klaipėdą ir varžytis su aukšto lygio oponentais.

„Visų pirma, noriu padėkoti „Hoptrans 3×3“ už pakvietimą žaisti čia, ypač tokiu metu, kai nevyksta daug turnyrų, – sakė D.Bulutas. – Niekad iki šiol nebuvau Lietuvoje, bet visad norėjau čia apsilankyti, nes visi sako, kad jūs esate pakvaišę dėl krepšinio taip pat, kaip ir serbai.

Lietuviai visad turi puikių žaidėjų, specifinį žaidimo stilių. Pernai žiūrėjau šį turnyrą, jūs turite be galo daug gerų, talentingų žaidėjų. Buvau to sužavėtas. Pridėjus visas kitas ekipas, tai bus labai sunkios varžybos, bet viskas ir yra apie tai.

Net nekalbant apie paskutinius kelis metus, su lietuviais mes kovojome nuo pat 2012-ųjų, visad turėjote komandų, kurios priklauso elitui. Šakių ir Utenos komandos jau parodė, kad gali kovoti. Lietuvos 3×3 krepšinio laukia šviesi ateitis.“

Turnyras susidarys iš dviejų atrankos etapų bei finalo. Pirmasis ir antrasis etapai vyks tą pačią savaitę – atitinkamai liepos 5–6 ir 9–10 dienomis. Finalinis „Hoptrans 3×3“ etapas viską vainikuos liepos 31–rugpjūčio 1 dienomis.

Iš viso per „Hoptrans 3×3“ bus išdalintas 50 tūkst. JAV dolerių siekiantis prizinis fondas. Abi turnyro finalininkės iškovos ir kelialapius į FIBA „Masters“ serijos turnyrą, o trečiosios vietos laimėtojai keliaus į FIBA „Challenger“ serijos turnyrą.

„Hoptrans 3×3“ aistruolių lauks Klaipėdos piliavietėje įkurtoje „Hoptrans“ arenoje, adresu Priešpilio g. 1. Žiūrovams nereikia turėti galimybių paso. 

Gairės: 3x3, hoptrans, novi sad
3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
MISsMATCH