Ankaroje pralaimėjęs „Lietkabelis“ prarado viltis žengti į kitą etapą

FOTOGALERIJA (76)
Sausio 24 d. 18:00
D.Sirvydis vėl buvo ryškus puolime (Indrė Cibulskaitė/„Lietkabelis“)

Europos taurės varžybose  Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (5/11) prarado visas galimybes žengti į kitą varžybų etapą.

Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 73:88 (16:19, 20:25, 24:15, 13:29) nusileido Ankaros „Turk Telekom“ (7/9) ekipai.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Panevėžyje dramatiškai 93:86 per pratęsimą buvo laimėjusi „7bet-Lietkabelio“ komanda, todėl ekipoms surinkus vienodą pergalių skaičių aukščiau būtų turkų klubas.

Net ir abu likusius mačus laimėję panevėžiečiai jau tikrai nepakils iki šeštosios vietos, kadangi Salonikų „Aris“ ir Trento „Dolomiti Energia“ žais rungtynes tarpusavyje ir kažkuri iš šių ekipų tikrai taps nepavejama panevėžiečiams.

Vyriausiasis Panevėžio ekipos treneris N.Čanakas sezoną pradėjo vadovaudamas būtent Ankaros klubui, tačiau po prasto starto buvo atleistas.

Šiame mače „7bet-Lietkabelis“ vertėsi be Gedimino Oreliko ir Pauliaus Valinsko.

Nors rungtynių starte panevėžiečiams pavyko išsiveržti į priekį (6:5), bet šeimininkams taškus rinko Jarrodas Jonesas ir Tyrone’as Wallace’as – 10:6. Yigitcanas Saybiras pridėjo dvitaškį (12:6), tačiau tikslus buvo ir Gabrielius Maldūnas – 8:12. Netrukus šeimininkai sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą ir didino pranašumą (18:11), tačiau ketvirčio pabaigoje tikslūs buvo Deividas Sirvydis ir Dovis Bičkauskis, tad Panevėžio klubas priartėjo – 16:19.

Antrąjį ketvirtį vėl sėkmingiau pradėjo šeimininkai (25:18), o T.Wallace’as kūrė rekordinį Ankaros klubo pranašumą – 27:18. Po J.Joneso dvitaškio skirtumas tapo dviženklis (29:18) ir skirtumas kurį laiką buvo dviženklis – 34:23. Vis tik tuomet 6 taškus iš eilės pelnė D.Bičkauskis ir panevėžiečiai priartėjo – 29:34. Ankaros komanda vėl rado atsakymų 41:31), o po dviejų ketvirčių turkų klubas pirmavo 44:36.

Po pertraukos „7bet-Lietkabelis“ startavo itin solidžiai. G.Maldūno tritaškis mažino atsilikimą iki 8 taškų (41:49), puikią atkarpą sužaidė D.Sirvydis, o M.Varnas tritaškiu į priekį jau vedė Panevėžio komandą – 50:49. Po D.Sirvydžio dvitaškio panevėžiečiai pirmavo 2 taškais (52:50), tačiau rezultatą lygino T.Wallace’as – 52:52. Į V.Lipkevičiaus tritaškį (55:52) taškais su pražanga vėl atsakė T.Wallace’as (55:55), bet iš toli pataikė Stefanas Birčevičius – 58:55. Ankaros klubas vėl veržėsi į priekį (59:58), o po trijų ketvirčių Panevėžio ekipa jau turėjo minimalų pranašumą – 60:59.

T.Wallace’as tritaškiu pradėjo ketvirtą kėlinį (62:60), o netrukus abi komandos apsikeitė rezultatyviais išpuoliais – 64:64. Į priekį Ankaros komanda vėl išvedė J.Palmeris (66:64), o netrukus puolėjas pridėjo dar vieną dvitaškį – 68:64. N.Popovičius atsilikimą mažino baudomis (66:68), tačiau T.Wallace’as ir vėl buvo tikslus – 70:66. D.Bičkauskis pataikė tik vieną baudą (67:70), o. T.Wallace’o ranka nedrebėjo – 72:67. Varžovai surengė dar dvi rezultatyvias atakas ir skirtumas tapo dviženklis – 77:67. Per likusį laiką stebuklo N.Čanako auklėtiniai nesukūrė ir pergalę šventė Ankaros komanda – 88:73.

Varžovų gretose spindėjo T.Wallace’as kuris per 36 minutes pelnė 31 tašką (8/10 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 39 naudingumo balus.

Panevėžio komandoje rezultatyviausias buvo D.Sirvydis – jis per 35 minutes įmetė 18 taškų (2/6 dvit., 3/12 trit., 5/8 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.

„Turk Telekom“: Tyrone’as Wallace’as 31 (39 naud. bal.), Jamesas Palmeris 20 (7/9 metimai), Jarodas Jonesas ir Yigitcanas Saybiras (7 atk. kam.) po 13, Okbenas Ulubay’us 6.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 18 (3/12 trit., 8 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 14 (5 rez. per., 5 kld.), Martynas Varnas ir Gabrielius Maldūnas po 9, Vytenis Lipkevičius (1/6 trit., 7 atk. kam.) ir Stefanas Birčevičius po 7, Nikola Popovičius 4, Liutauras Lelevičius 3, Džiugas Slavinskas 2.

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų