30 įdomiausių likusių NBA laisvųjų agentų

(13)
liepos 17 d. 09:39
C.Anthony vis dar nerado klubo (Scanpix nuotr.)
C.Anthony vis dar nerado klubo (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis
Krepsinis.net

Liepos pirmąją atsidarė Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) laisvųjų agentų rinka, kuri pastaruoju metu yra jau gerokai aprimusi.

Portalas Krepsinis.net pateikia geriausių laisvųjų agentų sąrašą, su jų buvusiomis ekipomis, rinkta statistika bei trumpa apžvalga, ką jie gali pasiūlyti naujiesiems savo klubams.

1. Carmelo Anthony (Hjustono „Rockets“)

Statistika NBA: 29 minutės, 13,4 taško (33 proc. trit.), 5,4 atk. kam., 0,5 rez. perd.

Techniškai į Čikagą išmainyto C.Anthony pastaroji komanda nėra „Rockets“, tačiau „Bulls“ jis nerungtyniavo nė minutės. Puolėjas turi ištikimą gerbėjų bazę, tikinčią jo sugrįžimu, tačiau klubai didelio dėmesio jam nerodo. Vis dėlto C.Anthony – gerai žinomas vardas, už minimalų atlyginimą atsipirksiantis bent marketingo atžvilgiu.

2. Kennethas Fariedas (Hjustono „Rockets“)

Statistika NBA: 20 minučių, 10,4 taško (32 proc. trit.), 6,8 atk. kam., 0,5 rez. perd.

Puolėjas sėkmingai pradėjo karjerą ir savo atletiškumu bei galingais dėjimais žavėjo gerbėjus, tačiau atėjus tritaškių erai, jo prisitaikymas užtruko. Sezono viduryje persikėlęs į Hjustoną jis išgyveno pakilimą, tačiau tai dar negarantuoja jam solidaus kontrakto.

3. Justinas Holiday‘us (Memfio „Grizzlies“)

Statistika NBA: 29 minutės, 9,5 taško (33 proc. trit.), 3,5 atk. kam., 1,4 rez. perd.

Geru darbu gynyboje pasižymintis J.Holiday‘us neužsitarnavo solidesnės reputacijos, kol nepadarė kokybinio šuolio ir puolime. Kasmet komandas keičiantis puolėjas tai darys ir šią vasarą, tačiau dabar jau gali tikėtis didesnio nei minimalaus atlyginimo.

Stephensonas Stephensonas

4. Lance‘as Stephensonas (Los Andželo „Lakers“)

Statistika NBA: 17 minučių, 7,2 taško (37 proc. trit.), 3,2 atk. kam., 2,1 rez. perd.

Charizmatiškasis L.Stephensonas iki šiol niekur nesugeba demonstruoti tokio žaidimo, kokį rodo būdamas Indianoje. Panašu, kad vos 28-erių sulaukęs gynėjas jau paliko savo geriausius metus už nugaros, tačiau visdar į aikštę įneša daug energijos ir tuo gali pakeisti rungtynių tėkmę.

5. Pau Gasolis (Milvokio „Bucks“)

Statistika NBA: 12 minučių, 4,2 taško, 4,6 atk. kam., 1,8 rez. perd. Ispanijos krepšinio legenda nesirengia kabinti sportbačių ant vinies ir dar žadėjo atstovauti savo šaliai Pasaulio taurėje, jei tam nesukliudys sveikatos problemos. Vis dėlto būtent trauma jam neleido įsitvirtinti Milvokyje, todėl dabar tenka ieškoti naujų klubų pasiūlymų.

6. Nene Hilario (Hjustono „Rockets“)

Statistika NBA: 13 minučių, 3,6 taško (52 proc. trit.), 2,9 atk. kam., 0,6 rez. perd.

36-erių aukštaūgis praėjusį sezoną itin produktyvus nebuvo, tačiau patirtimi ir darbu su jaunais žaidėjais dar praverstų ne vienai ekipai. Brazilas niekada nebuvo lygos žvaigžde, tačiau patikimu darbu užsitarnavo gerą reputaciją.

Smithas Smithas

7. J.R.Smithas (Klivlando „Cavaliers“)

Statistika NBA: 20 min., 6,7 tšk., 3,2 atk. kam., 2,1 rez. perd.

Gynėjas pagaliau tapo laisvuoju agentu ir gali keliauti žaisti kitur. J.R.Smithas turėtų būti pasiilgęs krepšinio, kadangi praėjusiame sezone ant parketo pasirodė vos 11-oje mačų. Neabejojama, kad 33-ejų veteranas pasuks į ekipą, kuri pretenduos į titulą.

8. Kyle‘as Korveris (Jutos „Jazz“)

Statistika NBA: 20 min., 9,1 tšk., 2,5 atk. kam., 1,2 rez. perd.

38-erių veteranas jau norėjo kabinti sportbačius ant vinies, bet šią vasarą buvo dukart iškeistas – pirmiausias į Memfio „Grizzlies“, o tada – į Fynikso „Suns“. Dabar K.Korveris yra vienas tų žaidėjų, kurį už minimalų atlyginimą nori įsigyti nemažai pretendenčių į titulą, todėl bus įdomu pamatyti, kur pasuks šio žaidėjo karjera.

9. Joakimas Noah (Memfio „Grizzlies“)

Statistika NBA: 17 minučių, 7,1 taško (52 proc. dvit.), 5,7 atk. kam., 2,1 rez. perd.

Prancūzo karjera NBA jau buvo laidojama, tačiau atsidūręs Memfyje jis sužaidė 42 solidžius mačus, taip vėl atsidurdamas klubų radaruose. Gera kova kamuolių, aikštės matymas ir darbas gynyboje yra jo vertę keliančios savybės, tačiau metimo technikos per savo karjerą jis taip ir nesusitvarkė.

10. Jonas Jerebko (Oklando „Golden State Warriors“)

Statistika NBA: 17 minučių, 6,3 taško (37 proc. trit.), 3,9 atk. kam., 1,3 rez. perd.

32-ejų švedas yra vienas tų žaidėjų, kurie nustebina tuo, kad vis išsilaiko NBA. Nuostaba yra pateisinama, nes rezultatyviausią ir produktyviausią savo sezoną jis sužaidė dar 2009–2010 metais, debiutuodamas lygoje ir akivaizdaus progreso taip ir neparodė. Vis dėlto lygoje išbuvęs 10 metų, švedas neprapuls ir dabar, o vien žaidimas Oklande jau yra nebloga reklama.

Carteris Carteris

11. Vince‘as Carteris (Atlantos „Hawks“)

Statistika NBA: 18 minučių, 7,4 taško (39 proc. trit.), 2,6 atk. kam., 1,1 rez. perd.

Jau 42-ejų sulaukęs gynėjas yra pasiryžęs sužaisti paskutinį savo sezoną NBA ir ieško komandos, kurioje galėtų tai padaryti. Simboliškai tikimasi, kad jis grįš į Torontą, kur ir pradėjo karjerą bei galėtų iškovoti savo iki šiol nelaimėtą čempiono žiedą.

12. Imanas Shumpertas (Hjustono „Rockets“)

Statistika NBA: 19 minučių, 4,6 taško (30 proc. trit.), 2,7 atk. kam., 1,1 rez. perd.

Vasarį mainais Hjustone atsidūręs gynėjas sulaukė solidžių minučių. Vis dėlto gynėjų rotacija „Rockets“ klube ir šiaip yra labai plati, o nesužibėjusi atsidariusioje rinkoje ekipa išsaugojo Geraldą Greeną bei Danuelį House‘ą, todėl I.Shumpertui laimės reikės ieškoti kitur.

13. Amiras Johnsonas (Filadelfijos „76ers“)

Statistika NBA: 10 minučių, 3,9 taško (30 proc. trit.), 2,9 atk. kam., 1,2 rez. perd.

Jau praėjusį sezoną A.Johnsonas prapuolė Filadelfijos klubo priekinėje linijoje, o atvykus Alui Horfodui ten pasidarė dar labiau ankšta, todėl į „76ers“ jis negrįš. Šiaip ar taip, pastaruosius sezonus jis buvo blankus ir labiausiai pasižymėjo tik telefono skandalu, kai tikrino mobilųjį ant atsarginių suolelio, nors tai draudžia taisyklės. NBA klubams jis gali pasiūlyti patirtį ir gerą kovą dėl atšokusių kamuolių.

14. Jamalas Crawfordas (Fynikso „Suns“)

Statistika NBA: 19 minučių, 7,9 taško (33 proc. trit.), 1,3 atk. kam., 3,6 rez. perd.

NBA itin mėgstamas ir individualiais sugebėjimais puolime išsiskiriantis veteranas dar neketina baigti karjeros. Praėjusį sezoną Fynikso klubo šanso sulaukęs 39-erių gynėjas gerai išnaudojo savo minutes ir tikisi vietos pajėgesnėje komandoje, kuriai praverstų garantuoti taškai nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

15. Zaza Pachulia (Detroito „Pistons“)

Statistika NBA: 13 minučių, 3,9 taško (78 proc. baud.), 3,9 atk. kam., 1,3 rez. perd.

Nešvaraus žaidėjo etiketę užsitraukęs gruzinas praėjusį sezoną buvo tik „Pistons“ žvaigždžių Andre Drummondo ir Blake‘o Griffino poilsio suteikėju. 35-erių aukštaūgis turi ir čempioniškos patirties bei patikimai kovoja po krepšiais, todėl, jei nebaigs karjeros, NBA klubų užmirštas neturėtų būti.

16. Gregas Monroe (Filadelfijos „76ers“)

Statistika NBA: 11 minučių, 4,8 taško, 4,1 atk. kam., 0,4 rez. perd.

Praeityje dėl sugebėjimų puolime itin vertintas aukštaūgis praėjusį sezoną pakeitė tris komandas ir įspūdingų skaičių nerinko. Jo karjera žemyn sminga jau keletą sezoną, nors dar prieš trejus metus Milvokyje jis rinko vidutiniškai 15,1 taško, G.Monroe – vos 29-eri. Be klubo jis neliks, tačiau gali tikėtis tik itin kuklių kontraktų.

17. Jerianas Grantas (Orlando „Magic“)

Statistika NBA: 16 minučių, 4,2 taško (36 proc. trit.), 1,6 atk. kam., 2,6 rez. perd.

Klaipėdoje žaidusio Jerai‘aus Granto brolis padėjo Orlando klubui sugrįžti į atkrintamąsias. Įžaidėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose galintis žaisti amerikietis nepasižymi vienu išskirtiniu įgūdžiu, tačiau patikimai atlieka visas standartines gynėjo funkcijas.

18. Jerrydas Baylessas (Minesotos „Timberwolves“)

Statistika NBA: 19 minučių, 6,1 taško (30 proc. trit.), 1,8 atk. kam., 3,5 rez. perd.

30 metų gynėjas iki šiol jokiame klube neužsibuvo ilgiau nei du sezonus ir jau spėjo pakeisti aštuonias ekipas. Gynybinio plano veteranas yra užtikrintas ir patyręs žaidėjas, galintis kamšyti visas spragas ties perimetru ir be klubo tikrai neliksiantis.

Breweris Breweris

19. Corey Breweris (Sakramento „Kings“)

Statistika NBA: 15 minučių, 4,1 taško (33 proc. trit.), 2,5 atk. kam., 1,2 rez. perd.

Universalus puolėjas visą karjerą dažniausiai įnešdavo į komandos žaidimą gyvybės kildamas nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Jau pastaruosius tris sezonus jis kasmet pakeičia po dvi komandas, tačiau tai reiškia, kad klubus vis dar domina ir 12 metų NBA nešvaistė laiko veltui.

20. Lucas Mbah a Moute (Los Andželo „Clippers“)

Statistika NBA: 15 minučių, 5 taškai, 1,8 atk. kam., 0,5 rez. perd.

32 metų gynybinio plano puolėjas didžiąją praėjusio sezono dalį praleido dėl sudėtingos kelio traumos, kurią ilgai bandė gydytis išvengdamas operacijų. Jei per vasarą sugebės pabaigti reabilitaciją ir įrodyti NBA klubams, kad gali išlikti sveikas, dėmesio jis tikrai sulauks.

21. Dante Cunninghamas (San Antonijaus „Spurs“)

Statistika NBA: 15 minučių, 3 taškai (46 proc. trit.), 2,9 atk. kam., 0,8 rez. perd.

32-ejų aukštaūgis šį sezoną San Antonijuje jau atliko tik epizodinį vaidmenį, tačiau NBA jis ir toliau turėtų išsilaikyti dėl aiškios savo rolės. D.Cunninghamas – aikštę praplečiantis aukštaūgis, patikimai laidantis tritaškius. Toks mišinys iki šiol nepraranda populiarumo už Atlanto, todėl D.Cunninghamas be darbo neliks.

22. Devinas Harrisas (Dalaso „Mavericks“)

Statistika NBA: 16 minučių, 6,3 taško (31 proc. trit.), 1,6 atk. kam., 1,8 rez. perd.

Itin perspektyviu laikytas, tačiau NBA žvaigžde taip niekada ir netapęs gynėjas praėjusį sezoną Dalase dar buvo gana produktyvus, nors prie jo gaunamų minučių svariai prisidėjo ir sunki J.J.Barea trauma. NBA klubams jis gali pasiūlyti patirties įžaidėjo pozicijoje, kur ši ir yra svarbiausia.

23. Shane‘as Larkinas (Stambulo „Anadolu Efes“)

Statistika Eurolygoje: 22 mintuės, 12,5 taško (45 proc. trit.), 2,2 atk. kam., 3,1 rez. perd.

Puikų sezoną, o ypač jo pabaigą, sužaidęs gynėjas ir vėl pateko į NBA klubų radarus. Nuo pat karjeros pradžios tarp Eurolygos žvaigždės ir NBA vidutinioko statuso balansuojantis Sh.Larkinas šią vasarą vėl bandys grįžti į gimtinę. Tiesa, viskas priklauso ne tik nuo jo paties – teises į gynėją išlaiko Bostono „Celtics“ klubas.

24. Raymondas Feltonas (Oklahomos „Thunder“)

Statistika NBA: 12 minučių, 4,3 taško (33 proc. trit.), 1 atk. kam., 1,6 rez. perd.

35-erių įžaidėjas jau nuo 2013 metų neberenka dviženklio rezultatyvumo ir dažniausiai kyla nuo suolo įnešdamas ramybės į komandos žaidimą. Būtent patirtis bei mentorystės pareigos ir yra didžiausi išlikęs jo pliusai, kuriuos R.Feltonas gali pasiūlyti jaunoms komandoms.

25. Shelvinas Mackas (Šarlotės „Hornets“)

Statistika NBA: 22 minutės, 7,5 taško (35 proc. trit.), 1,8 atk. kam., 3,2 rez. perd.

Itin dažnai komandas keičiantis gynėjas ir toliau neranda savo vietos NBA. Per aštuonerius metus gynėjas pakeitė septynis klubus, o vien praėjusį sezoną žaidė Memfyje ir Šarlotėje. Niekuo neišsiskiriantis gynėjas gali pasigirti nebent patikimu atakų organizavimu, todėl gali rasti savo vietą nebent antrajame komandos penkete.

26. JaKarras Sampsonas (Čikagos „Bulls“)

Statistika NBA: 32 minutės, 20 taškų (36 proc. trit.), 8 atk. kam., 1 rez. perd.

26-erių puolėjas kadaise buvo viena iš pirmųjų Filadelfijos klubo „proceso“ dalių, tačiau dabar dėmesio iš NBA klubų sulaukia retai. Vis dėlto praėjusio sezono pabaigoje jis pasirašė trumpalaikę sutartį su „Bulls“ ir per keturis mačus sugebėjo sužibėti, taip atkreipdamas į save dėmesį. Kitą sezoną jis gali sulaukti ir didesnio šanso grįžti į elitinę lygą.

27. Wesley Johnsonas (Vašingtono „Wizards“)

Statistika NBA: 14 minučių, 3,4 taško (33 proc. trit.), 1,9 atk. kam., 0,6 rez. perd.

32-ąjį gimtadienį netrukus švęsiantis gynėjas praėjusį sezoną save išbandė Naujajame Orleane ir Vašingtone, tačiau savęs nė viename iš šių klubų neatrado. Iki šiol jokioje ekipoje jis neužsibuvo ilgiau nei tris sezonus ir niekada nelinko dviženklio taškų skaičiaus, todėl sulaukęs solidaus amžiaus NBA gali ir neužsibūti.

28. Gustavo Ayonas (Madrido „Real“)

Statistika Eurolygoje: 20 minučių, 8,3 taško (67 proc. dvit.), 6 atk. kam., 2,9 rez. perd.

Universalus meksikietis nusprendė palikti Madrido klubą dėl galimybės sugrįžti į NBA. Vis dėlto daug ką aikštėje atlikti galintis 34-erių veteranas neišsiskiria jokiu išskirtiniu įgūdžiu, todėl gali likti NBA klubų nepastebėtas ir tada jau turėtų mąstyti apie atsarginius variantus.

29. Isaiah Canaanas (Fynikso „Suns“)

Statistika NBA: 21 minutė, 6 taškai (35 proc. trit.), 1,9 atk. kam., 2,8 rez. perd. Po skaudaus kojos lūžio atsigavęs I.Canaanas sezoną pradėjo kaip pagrindinis „Suns“ įžaidėjas, tačiau sezonui dar neįpusėjus buvo atleistas, siekiant suteikti daugiau minučių jaunimui. Po to jis spėjo pažaisti Minesotoje ir Milvokyje, bet niekur neįsitvirtino. Neišskirtinis ir neįsimenantis įžaidėjas gali padėti kuriai nors komandas užkamšyti paskutines vietas rotacijoje, bet stebuklų iš jo laukti nederėtų.

30. Quincy Acy (Fynikso „Suns“)

Statistika NBA: 12 minučių, 1,7 taško (22 proc. „iš žaidimo“), 2,5 atk. kam., 0,8 rez. perd. Juodadarbis aukštaūgis niekada neišsiskyrė dideliu talentu, tačiau gali elitiniu lygiu kovoti dėl kamuolių, todėl gali sudominti būtent šį komponentą sustiprinti norinčių klubų dėmesį. Vis dėlto universalumo ir elementarių įgūdžių stoka kiša jam koją visos karjeros metu.

13 komentarai
Naujausi komentarai (13)
Geriausiai ivertinti (13)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tvarkaraščiai
2020-02-29
02:00
Magic
Timberwolves
NBA
02:30
Raptors
Hornets
NBA
02:30
Hawks
Nets
NBA
03:00
Grizzlies
Kings
NBA
03:00
Pelicans
Cavaliers
NBA
03:00
Heat
Mavericks
NBA
Visos rungtynės