0

Žvėriško Ą.Tubelio neužteko: Klaipėdoje dominavęs „Žalgiris“ pasiekė revanšą (116) FOTOGALERIJA

Vasario 12 d., 18:20
L.Birutis dominavo („Betsafe-LKL“ nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) Kauno „Žalgiris“ (17/2) iškovojo dar vieną pergalę. Andrea Trincheri auklėtiniai išvykoje 95:75 (13:24, 22:24, 20:27, 20:20) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ (6/12) krepšininkus.

Pirmąsias šių dviejų komandų tarpusavio rungtynes Kaune 88:76 laimėjo „Neptūno“ ekipa.

Po šio susitikimo LKL pirmenybėse fiksuojama pertrauka ir lygos kovos grįš jau tik pirmosiomis kovo dienomis.

Pirmuosius svečių taškus Klaipėdoje rinko Laurynas Birutis (4:0), o „Neptūno“ sąskaitą atidarė Ąžuolas Tubelis – 2:4. Žalgiriečių pranašumas šoktelėjo po Keenano Evanso tritaškio (8:2), tačiau tolimu metimu pasižymėjo ir Žygimantas Janavičius – 5:8. „Žalgirio“ persvarą tritaškiu didino Arna Butkevičius (11:6), o po Thomaso Rutherfordo dvitaškio (8:11), iš toli pataikė ir Edmondas Sumneris bei K.Evansas – 17:8. Po Tomo Dimšos tolimo metimo žalgiriečiai jau turėjo dviženklę persvarą (20:9), o pirmąjį kėlinį laimėjo 24:13.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis (26:15), o netrukus žalgiriečiai atotrūkį didino dar labiau – 31:17. Klaipėdos klubas šiek tiek priartėjo po Deivido Gailiaus metimo (23:34), tačiau jam atsakė E.Sumneris – 36:23. Žalgiriečiai pratęsė spurtą ir po L.Biručio dvitaškio komandas jau skyrė 18 taškų – 41:23. Šeimininkai kiek sėkmingiau užbaigė kėlinį ir ilsėtis kauniečiai išėjo pirmaudami 48:35.

Po pertraukos žalgiriečiai toliau dominavo ir po Kevarriuso Hayeso dvitaškio persvara išaugo iki 18 taškų (65:47). Likus 2,5 minutės Brady Manekas sumetė baudas ir pranašumas dar labiau padidėjo (69:50). Prieš pat kėlinio pabaigą K.Evensas įsmeigė tritaškį ir po 30 grynojo žaidimo laiko minučių Kauno komanda pirmavo 20 taškų (75:55).

Likęs mačo laikas tapo formalumu. Žalgiriečiai toliau dominavo ir iškovojo lengvą pergalę.

Nuo pralaimėjimo klaipėdiečių neišgelbėjo Ą.Tubelis, kuris per 29 minutes surinko 25 taškus (9/14 dvit,. 1/3 trit., 4/6 baud.), 9 atkovotus kamuolius ir 32 naudingumo balus.

Tuo metu žalgiriečių ekipoje rezultatyviausiai žaidė L.Birutis, kurio sąskaitoje per 18 minučių buvo 17 taškų (7/9 dvit., 3/4 baud.), 7 atkovoti kamuoliai ir 22 naudingumo balai.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 25, Ignas Sargiūnas 11, Martynas Pacevičius 11, Thomasas Rutherfordas 8, Matas Vaitkus ir Žygimantas Janavičius 5 (11 rez. perd.).

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 17 (8 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas 12 (7 atk. kam., 22 n.b.), Keenanas Evansas ir Rolandas Šmitas – po 11, Brady Manekas 9.

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų

Gairės: lkl, Žalgiris, neptūnas