Žinutę ekspertams pasiuntęs G.Žibėnas: norėtume tų pačių prognozių, kaip ir prieš praėjusio sezono finalą (23) VIDEO interviu

Gegužės 25 d., 22:15
G.Žibėnas nori papildomos motyvacijos iš prognozių
G.Žibėnas nori papildomos motyvacijos iš prognozių
Gustavas Klikna

Vilniaus „Rytas“ trečiąkart įveikė Jonavos „CBet“ ekipą (90:85) bei iškovojo teisę ginti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionų titulą. Sostinės ekipa finale susidurs su Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“ poros nugalėtoju. Abu klubai – puikiai pažįstami ir jau tapę principiniais varžovais, tačiau Giedriui Žibėnui nerūpi, prieš ką teks žaisti.

 „Tikrai nesirenkame ir stebime, kas vyksta. Prieš ką bežaistume, norėtume tų pačių prognozių, kaip ir prieš praėjusio sezono finalą, jog kažką galėtume rūbinėje pakabinti. Spaudimas mums visuomet yra, nesvarbu, prieš ką žaisime“, – teigė treneris.

Kalbant apie paskutinį mačą su Jonavos klubu, G.Žibėnas išskyrė pagrindines pergalės priežastis.

„Sunku šiandien buvo su koncentracija. Tipinės paskutinės rungtynės, kai varžovas kabinasi per negaliu. Sunku buvo, kaip treneriui, įrodyti, kad šiandien bus sunkiausios rungtynėms. Patiems žaidėjams sunku su koncentracija. Šiandien buvo daug naivių klaidų gynyboje. Dienos pabaigoje švenčiame pergalę. Yra didžiulė privilegija būti to dalimi. Su tokiais fanais... Žinote, mes laimėjome seriją 3:0, bet nesame laimingi.

REKLAMA

Kai praėjusį sezoną laimėjome pusfinalį, buvo daugiau džiaugsmo. Dabar to tikrai nedarome, nenorime tuo apsiriboti. Norime eiti toliau ir stengtis kažką pasiekti. Nuo pat KMT pusfinalio mes naudojome tą motyvaciją. Manau, kad ji labai padėjo, ypač pusfinalyje prieš šitą varžovą. Turiu ir varžovams atiduoti daug pagarbos. Tikrai kovėsi iki galo, daug sunkių, svarbių metimų sumetė ir tikrai rankų nenuleido. Linkiu jiems sėkmės žaidžiant dėl bronzos. Kas liečia mus, žiūrėsime, kas rytoj vyks LKL ir ruošimės“, – sakė strategas.

– Kas leido perlaužti Jonavos komandą šioje serijoje?

– Pagrindinis pergalės akcentas buvo tas, kurio nebuvo visą sezoną – gynyba. Mes atkirtome jų pagrindiniu kūrėjus, per ką eina visas žaidimas. Mes žinojome, ko jie nori iš puolimo, kas pas juos vyksta, kai yra nulūžęs derinys ir iš kur jie susiranda papildomų progų. Jie gerų idėjų turėjo visą sezoną ir mes tas idėjas norėjome atkirsti.

REKLAMA

– Po žaidėjų pasikeitimo vis užsimindavote, kad „Rytas“ yra augimo procese. Kaip tai dabar atrodo? Koks „Rytas“ žengia į finalą?

– Galime šnekėti daug ir blevyzgoti, kad norime įeiti į tą formą. Kai pagalvoji, liko 10 dienų, galbūt dvi savaitės su visomis rungtynėmis, jeigu jų prireiks. Esame, kas esame, kaip žaidžiame, taip žaidžiame. Nesu fantazuotojas ir nesakysiu, kad per dvi treniruotes mes pakeisime viską bei finalui pasiruošime dar geriau. Žinome savo sezono ydas, žinome savo pamokas. Nuo kovo mėnesio pralaimėjimo prieš Bonos klubą, mes neturime pralaimėjimų, išskyrus vieną išvykoje „Žalgiriui“. Atsirado stabilumas, pagerėjo žaidėjų charakteris, pagerėjo požiūris į kiekvieną varžovą. Kažkiek subrendome, kažkiek sutvirtėjome kaip komanda. Į finalą įeiname kaip komanda.

– Su jumis „Rytas“ dar nėra praleidęs LKL finalo. Kokia jūsų paslaptis?

– Geri žaidėjai ir dar geresnis trenerių štabas. Neturime kažkur nuošalyje palikti mūsų fantastiškų fanų. Kaip jie mus pasitiko prieš rungtynes, kaip jie mus nešė visų rungtynių metu. Atrodė, kad ta energija niekada nesibaigs. Nežinau, ką jie vartoja, bet palinkėsiu tą patį vartoti toliau. Neaišku, kiek mes „Jeep“ arenoje žaisime rungtynių. Gal vienerias, gal dvejas, bet žinome, kad fanus turėsime ir išvykoje.

REKLAMA

– Kaip komandos senbuviai perduos finalo patirtį tiems, kurie atvyko į klubą šį sezoną?

– Aš manau, kad tiek Margiris, tiek Radzevičius daro labai gerą darbą rūbinėje, kalbėdami su žaidėjais. Turime Tomą Lekūną, kuris pakelia žaidėjus viso sezono metu. Jam sunku, bet treneriai labai vertina, ką jis daro už aikštelės ribų. Labai didžiuojamės, kad jį turime komandoje. Aišku, negalime kartais žaisti su visais dvylika žaidėjų. Gera problema yra turėti visus 12 žaidėjų.

– Kuriuos žaidėjus norėtumėte išlaikyti komandoje?

– Vos pasibaigus sezonui mes visuomet važiuojame su komandos vadovybe pakalbėti apie ateinančio sezono sudėtį. Pasibraižome, susirašome visus planus ir nuo to pradinio plano iš tų 12 planuotų pasirašome sutartis su 3. Čia yra karti realybė ir aš galiu sakyti, kad norisi pasilikti kiek įmanoma daugiau sudėties, kad tęstinumas būtų, bet kartais realybė ir kita bei tam esame pasiruošę.

– Ar jūs matote Virginijų Šeškų dirbant aukštesnio lygio klube?

– Labai gerbiu Virgį ir kažkas labai daug neteisingai yra apie jį pasisakę. Neva kažkur pas jį mažiau taktikos. Išnagrinėję juos esame po kaulelį, kelis kartus žaidėme ir matome, kiek yra užslėptų dalykų, kaip kiekvienas žaidėjas yra išnaudojamas. Ne visiems jonaviečiams šis pusfinalis susiklostė, bet beveik visi žaidėjai pasikėlė savo vertę dėl to, kad Virgis treniruoja tą komandą. Tikrai sutikčiau ir pačiam įdomu būtų pastebėti jį kažkur aukščiau.

„Ilgoji pertrauka“: „Ryto“ lietuvių kainos, kandidatai pakeisti Sireiką, Kurtinaičio galimas karjeros posūkis, „Lietkabelį“ dominantis aukštaūgis ir „M Basket“ darbai


23 komentarai
Naujausi komentarai (23)
Geriausiai ivertinti (23)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti