0
08-03, 22:00
0
0

„Žalgirio“ dubleriai laimėjo, „Ryto“ – krito, Marijampolėje įvyko dramatiškas lyderių mūšis (6)

Gruodžio 5 d., 18:10
„Žalgiris-2“ paliko mažeikiškius be pergalių (Dainius Lukšta, NKL)
Šaltinis: NKL

Modestas Žaunieriūnas likus 47 sekundėms pataikė tritaškį, o šis metimas lėmė antrąją Molėtų „Ežerūno-Atleto“ (2/10) pergalę NKL.

Remigijaus Bardausko auklėtiniai svečiuose 69:66 (20:18, 14:14, 18:19, 17:15) įveikė Joniškio „Delikatesą“ (2/6) ir nutraukė septynių nesėkmių seriją.

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei rezultatas buvo lygus (66:66), tačiau metimui išvestas M. Žaunieriūnas smeigė tritaškį.

Nedo Kanclerio bandymas išlyginti rezultatą tikslo nepasiekė, tačiau Joniškio komanda dar vieną šansą turėjo po netaiklaus Deivido Kumelio metimo.

Visgi itin sudėtingas Šarūno Kulevičiaus tritaškis tikslo nepasiekė ir mače triumfavo svečiai.

„Delikatesas“: Justinas McCarthuras 18, Nedas Kancleris 17 (6 atk. kam.), Šarūnas Kulevičius 15 (5/18 metimų), Case'as Brutonas 11 (7 atk. kam.).

„Ežerūnas-Atletas“: Modestas Žaunieriūnas 17 (5/10 trit.), Airidas Giedraitis 15 (5/10 trit.), Ignas Juškevičius 11 (7 atk. kam.).

R.Keliačiaus traukiami „Kuršiai“ pasiekė revanšą prieš vilniečius

Užtikrintą pergalę NKL iškovojo Palangos „Kuršiai“ (2/4), kurie savo žiūrovų akivaizdoje 88:75 (21:14, 34:22, 16:23, 17:16) susitvarkė su Vilniaus „Perlu Energija“ (3/7).

Prieš dvi dienas šių komandų akistatoje Vilniuje Edvino Justos auklėtiniai laimėjo 106:91.

Antrąjį kėlinį Palangos krepšininkai laimėjo 12 taškų persvara ir po 20 minučių buvo priekyje 19 taškų pranašumu – 55:36.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms „Perlas Energija“ atsiliko tik 7 taškais (71:78), bet tuomet šeimininkai spurtavo 10:0 ir nugalėtojas buvo aiškus.

Nugalėtojams Robertas Keliačius per 29 minutes pelnė 25 taškus (8/10 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 8 kamuolius bei surinko 33 naudingumo balus.

Pralaimėjusių gretose Martynas Pacevičius per 35 minutes pelnė 28 taškus (14/16 dvit.).

„Kuršiai“: Robertas Keliačius 25 (8/10 dvit., 3/3 trit.), Taurantas Tamošiūnas 17, Mantvydas Žukauskas 12, Mantvydas Staniulis 10.

„Perlas Energija“: Martynas Pacevičius 28 (14/16 dvit., 7 atk. kam.), Jokūbas Rubinas 23 (5/10 trit.), Pijus Rimkus 12.

Lemiamu metu iššovęs J.Ramanauskas garantavo „Žalgirio-2“ pergalę

Svarbiausiu rungtynių momentu iniciatyvos ėmęsis Justinas Ramanauskas nukalė pergalę Kauno „Žalgirio-2“ (9/2) komandai NKL pirmenybėse.

20-metis įžaidėjas 10 iš 12 savo taškų surinko per paskutines penkias mačo minutes, o Arvydo Gronskio auklėtiniai išvykoje po pranašumą užtvirtinusio Giedriaus Bergaudo dėjimo 81:77 (16:23, 26:18, 19:14, 20:22) įveikė septyniese besivertusius Mažeikių „Erelius“ (0/10).

Ketvirtajame kėlinyje Andriui Gaidžiui ir Augustinui Venckui pelnius keturis taškus iš eilės, šeimininkai priartėjo per tašką – 66:67, o po Ernesto Naruševičiaus dviejų sėkmingų atakų ir išsiveržė į priekį – 70:69.

Likus žaisti pustrečios minutės, J.Ramanauskas įsmeigė tritaškį, tuoj pat tuo pačiu atsakė ir A.Gaidys, leidęs mažeikiškiams išlaikyti persvarą – 73:72.

Kitoje atakoje G.Bergaudas grąžino pranašumą jauniesiems žalgiriečiams – 74:73, J. Ramanauskas dar kartą pateikė iš toli ir svečiai atitrūko – 77:73.

Po dviejų minutės pertraukėlių iš eilės Karolis Babušis perėmė kamuolį, pražanga sustabdytas J.Ramanauskas pataikė vieną baudą bei A.Gronskio kariauna jautėsi tvirtai – 78:73.

A.Gaidys atsakė tritaškiu, tačiau iškart buvo nubaustas technine pražanga. K.Babušis prametė baudą, darsyk prie baudų metimų linijos stojęs J.Ramanauskas įmetė vieną tašką ir galiausiai rungtynes dėjimu uždarė G. Bergaudas – 81:77.

„Žalgirio-2“ puolėjas Vitalijus Kozys sugriebė 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, įmetė 8 taškus ir surinko 21 tašką.

„Ereliai“: Andrius Gaidys 18 (8 rez. perd., 5 atk. kam.), Augustinas Venckus 16, Edgaras Preibys 15, Ernestas Naruševičius 10 (7 atk. kam.).

„Žalgiris-2“: Paulius Murauskas 16, Justinas Ramanauskas 12, Matas Repšys ir Karolis Babušis – po 11, Giedrius Bergaudas 10.

Fantastiškai žaidęs J. Zakas tritaškiu išplėšė pergalę prieš „Telšius“

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (10/2) įnirtingą savaitę NKL čempionate užbaigė itin dramatiška pergale.

Trečiąsias rungtynes per 6 dienas žaidę Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 88:87 (18:21, 15:26, 25:19, 30:21) palaužė „Telšius“ (4/2), kuriems tai buvo pirmosios rungtynės po beveik mėnesio pertraukos.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Jonas Zakas per 30 minučių pelnė 32 taškus (3/4 dvit., 8/11 trit., 2/4 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas, 2 sykius suklydo bei surinko 29 naudingumo balus.

Antrajame kėlinyje 14 taškų deficitą turėję marijampoliečiai į rungtynes grįžo ketvirtajame kėlinyje. J.Zakas atseikėjo tritaškį bei netrukus realizavo baudas, Žygimantas Šimonis pataikė iš vidutinio nuotolio ir įpusėjus ketvirčiui „Sūduva-Mantinga“ deficitas sumenko iki 5 taškų (71:76).

Likus 2 minutėms Deividas Rasys pataikė dvitaškį ir padidino svečių pranašumą iki 7 taškų (83:76), tačiau J.Zakas smeigė dar vieną tolimą metimą bei vėl sugrąžino Marijampolės klubą į rungtynes – 79:83.

Tuomet T.Zdanavičius pataikė abi baudas, bet Rokas Stankevičius bei J.Zakas atseikėjo po tritaškį ir, likus žaisti 26 sekundes, „Sūduva-Mantinga“ deficitas sumenko iki minimumo – 85:86.

Svečiai iš karto paprašė minutės pertraukėlės, po kurios prie baudų metimų linijos stojęs D. Rasys pataikė tik vieną metimą ir lemiama ataka atiteko Marijampolės ekipai.

Rungtynių herojumi tapo J.Zakas. Gynėjas sulaukė perdavimo iš Tautvydo Kliučinyko ir likus 9 sekundėms pataikė savo aštuntąjį tritaškį bei išplėšė dramatišką „Sūduva-Mantinga“ pergalę.

„Telšiai“ per likusį laiką surengti organizuotos atakos nesugebėjo ir finalinė sirena paskelbė marijampoliečių pergalę. Iki šio epizodo „Sūduva-Mantinga“ paskutinį kartą priekyje buvo antrąją susitikimo minutę, kai po to paties J.Zako tritaškio pirmavo 6:4.

„Sūduva-Mantinga“ šiose rungtynėse vertėsi be Tomo Galecko.

Tuo metu „Telšiai“ į rungtynes atvyko be vyr. trenerio Ryčio Vaišvilos ir jo asistento Audriaus Maneikio. Ant parketo pasirodyti negalėjo ir puolėjas Ovidijus Kaminskis. Visi jie tebėra saviizoliacijoje.

„Sūduva-Mantinga“: Jonas Zakas 32 (3/4 dvit., 8/11 trit.), Edvinas Jezukevičius 15 (5/8 dvit.), Rokas Stankevičius 11 (4/6 dvit.).

„Telšiai“: Deividas Rasys 24 (4/9 dvit., 4/4 trit.), Tomas Zdanavičius 22 (3/4 dvit., 13/13 baud., 28 naud. bal.), Gytis Sirutavičius 16 (5/6 dvit.).

„Šilutė“ antrą kartą paeiliui įveikė „Gargždus“

Dramatišką pergalę NKL iškovojo „Šilutės“ (7/3) komanda, kuri savoje aikštėje 85:83 (25:26, 18:8, 25:22, 17:27) įveikė „Gargždus“ (7/3).

Iki rungtynių pabaigos likus 8,4 sek. Mantas Ruikis smeigė tritaškį ir „Gargždų“ deficitą sumažino iki 2 taškų (83:85).

Linas Lekavičius prametė abi baudas ir svečiams paliko šansą išsigelbėti, bet itin sudėtingas M. Ruikio tritaškis aidint sirenai tikslo nepasiekė.

Nugalėtojams Kahlilas Thomasas per 28 minutes pelnė 23 taškus (10/13 dvit., 3/4 baudų), atkovojo 11 kamuolių bei surinko 27 naudingumo balus.

„Šilutė“: Kahlilas Thomasas 23 (10/13 dvit., 11 atk. kam.), Ernestas Sederevičius 17 (4/5 dvit., 3/3 trit.), Linas Lekavičius 13 (6 rez. perd.), Mindaugas Stašys 10 (10/10 baudų, 7 rez. perd.), Valdas Vasylius 9, Herkus Kumpys 8.

„Gargždai“: Ernestas Bružas 18 (6/7 trit.), Eimantas Žilius ir Deividas Anužis po 16, Mantas Ruikis 15, Oskaras Pleikys 9.

„Neptūnas-Akvaservis“ pergalę prieš „Lūšį“ pasiekė per antrąjį pratęsimą

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (5/4) dviejų pratęsimų trileryje išvykoje rezultatu 82:79 (18:19, 17:11, 16:19, 13:15, 6:6, 12:9) nugalėjo Šilalės „Lūšį“ (0/7).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes klaipėdiečiai turėjo 6 taškų pranašumą, tačiau Šilalės komanda sugebėjo išlyginti rezultatą. Paskutinės atakos metu Mato Vaitkaus tolimas metimas nepasiekė tikslo ir po keturių kėlinių rezultatas buvo lygus – 64:64.

Pratęsime likus žaisti 20 sekundžių „Lūšis“ pirmavo 4 taškais, bet kitoje atakoje Matas Vaitkus realizavo du baudų metimus, o paskutinėje „Lūšies“ atakoje jis perėmė kamuolį iš Tado Kymanto ir išprovokavo pražangą. Likus žaisti sekundę M.Vaitkus realizavo abu baudų ir išlygino rezultatą 70:70.

Antrajame pratęsime likus žaisti minutę „Neptūnas-Akvaservis“ po Nojaus Mineikio dvitaškio įgijo 4 taškų pranašumą, vėliau Lukas Kreišmontas neklydo prie baudų metimo linijos ir klaipėdiečiai iškovojo pergalę rezultatu 82:79.

„Lūšis“: Laurynas Lučinskas 19 (8 atk. kam.), Raimondas Matutis 18, Osvaldas Mačernis 10.

„Neptūnas-Akvaservis“: Matas Vaitkus 18, Gediminas Leščiauskas 15 (9 atk. kam.), Nojus Mineikis 14, Dovydas Romančenko 13 (12 atk. kam.), Lukas Kreišmontas 10.

„CBet“ neįtikėtinoje dramoje nukovė „Vytį“

Dvikovos pabaigoje išsigelbėjusi Jonavos „CBet“ (8/1) NKL pirmenybėse iškovojo aštuntąją pergalę iš eilės. Neįtikėtina drama vainikuotame mače Virginijaus Šeškaus auklėtiniai 84:82 (26:15, 19:26, 21:18, 18:23) nukovė Šakių „Vyčio“ (7/3) komandą.

Likus žaisti 18 sekundžių, vieną baudą pataikęs Tomas Delininkaitis suteikė šeimininkams trijų taškų persvarą – 83:80. Kitoje atakoje pražanga sustabdytas Paulius Semaška realizavo vieną metimą, bet kamuolį puolime atkovojo Aurelijus Pukelis, prieš kurį prasižengė Laimonas Kisielius.

A.Pukelis įmetė pirmą baudą, po antros pramestos per anksti įžengė į baudos aikštelę ir kamuolys atiteko „CBet“ ekipai (83:82).

Karolis Kokoška po minutės pertraukėlės prasižengė prieš L.Kisielių, kurio pirmasis metimas net nelietė lanko, o antrasis skrodė tinklelį ir V.Šeškaus kariauna turėjo dviejų taškų persvarą – 84:82.

Lemiamoje atakoje P.Semaška prasiveržimu į baudos aikštelę susikūrė progą metimui, bet prametė iš po krepšio ir finalinė sirena skelbė Jonavos komandos triumfą – 84:82.

K.Kokoškai įsmeigus tritaškį likus pustrečios minutės, „Vytis“ turėjo keturių taškų pranašumą – 80:76, bet per likusį laiką nebesugebėjo pelnyti taškų iš žaidimo.

„CBet“ komandoje rezultatyviausiai pasirodęs Darius Tarvydas sumetė 21 tašką (4/9 dvit., 2/5 trit., 7/9 baud.), sugriebė 8 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 19 naudingumo balų.

Tuo metu Aurimas Urbonas surengė universalų pasirodymą, įsirašydamas 8 taškus, 9 rezultatyvius perdavimus, 7 atkovotus ir 4 perimtus kamuolius. Tiesa, jis 6 kartus suklydo.

Galingai po krepšiais besigrūmęs A.Pukelis užfiksavo dvigubą dublį – 15 taškų (1/4 dvit., 3/5 trit., 4/6 baud.) ir 15 atkovotų kamuolių.

„CBet“: Darius Tarvydas 21 (8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 16 (4/8 trit.), Laimonas Kisielius 14 (8 atk. kam.), Ignas Labutis 12.

„Vytis“: Šarūnas Vingelis 17 (4/6 trit.), Aurelijus Pukelis 15 (15 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 12 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), Paulius Beliavičius (9 rez. perd.) ir Paulius Semaška (3/12 metimai) – po 10.