Vos per 2 savaites klubą pakeitęs ir čempionu pripažintas M.Kupšas: komandų situacija čia buvo kaip ir Lietuvoje (2)

Kovo 16 d., 13:47
M.Kupšas netrukus grįš namo iš Belgijos (Klubo nuotr.)
M.Kupšas netrukus grįš namo iš Belgijos (Klubo nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Kovo mėnuo Mindaugui Kupšui tapo pilnu įvykių, kurių daugiau per savo karjerą gali tekti ir nepatirti.

Vos prieš dvi savaites jis atsisveikino su Jeruzalės „Hapoel“ ekipa, greitai susitarė su Ostendės „Filou“ klubu, jame debiutavo, o praeitą savaitę buvo pripažintas Belgijos čempionu.

Belgai taip pat kaip ir lietuviai nusprendė nelaukti ir iškart nutraukti čempioną, nelaukiant stebuklo, kad jį bus galima tęsti po poros savaičių.

Lietuvis dar vis yra likęs Belgijoje, nes pirmadienį komandų vadovai kalbėsis su žaidėjais dėl variantų, mokant algas, tačiau jau yra pasiruošęs šią savaitę keliauti namo.

„Belgijoje irgi karantinas, neveikia mokyklos, universitetai, įstaigos, žmonės kiek prarinkę atsargas parduotuvėse – panašiai kaip Lietuvoje. Grįžti namo taip lengva nebus, reikės kiek daugiau paieškoti bilietų“, – pasakojo jis.

REKLAMA

M.Kupšas sako, kad Belgijos klubai svarstė pratęsti kovas, tačiau jiems koją kišo ta pati situacija kaip ir Lietuvoje – draudimas sportuoti ir salių uždarymas.

„Iš pradžių mums pasakė, kad stabdo čempionatą iki balandžio 3 dienos ir po to žiūrės, bet atšaukti pirmenybes ėmė Lietuvoje, kitose šalyse, tad čia lygos valdyba irgi staigiai susirinko.

Čia buvo ta pati situacija kaip Lietuvoje: 4–5 komandos negalėjo įeiti į salę sportuoti, tai būtų nelogiška, jei čempionatas prasitęstų, plius, neaišku, ar jis būtų išvis galėjęs tęstis. Visi iš pradžių tikėjomės, kad viskas prasitęs, bet tada per treniruotę atėjo treneris, pasakė: ačiū už darbą, sveikinu tapus čempionais“, – sakė M.Kupšas.

Kupšas Kupšas

Ostendės klube aukštaūgis spėjo sužaisti vos du mačus: vietinėse pirmenybėse išbėgo į aikštę 9 minutėms, o Čempionų lygos aštuntfinalyje įmetė 3 taškus į Tenerifės „Iberostar“ krepšį ir atkovojo 4 kamuolius.

REKLAMA

„Keista kažkaip, atrodo, sezonas tik įėjo į svarbiausią bei įdomiausią stadiją. Toks keistas dalykas, pirmas kartas visiems. Įdomiai baigėsi.

Čia buvo viskas gerai, ko reikėjo, viskas buvo suderinta, klubo sistema normaliai veikė, visos treniruočių sąlygos, didžiausia štanginė – ko tik reikia, niekur nereikia vykti. Miestas nedidelis, atstumai nedideli, žmonės malonūs, treneris – su didele patirtimi toje komandoje – viskas buvo gerai, norėjosi išbūti iki sezono pabaigos“, – dėl tokio finišo apgailestavo jis.

Pasakodamas apie tai, kaip apskritai staiga atsidūrė Belgijoje, M.Kupšas teigė, kad Jeruzalės „Hapoel“ klubas pasinaudojo finansinėmis problemomis Bandirmos „Banvit“ klube ir įsigijo nuo vasaros juos dominusį Emanuelį Terry. Taip vietos sudėtyje lietuviui paprasčiausiai neliko ir kadangi jis ir taip nežaidė Izraelio pirmenybėse, dar ilgiau sėdėti ant suolo jis nepanoro.

„Sužaidėme rungtynes, grįžome namo ir pasirodė naujiena, kad Turkijos komanda bankrutuoja, o „Hapoel“ nori pasipildyti vienu žaidėju iš šios komandos. Jie jau norėjo jo prieš sezoną, tad iškart čiupo. Taip gavosi, kad man tokiu atveju komandoje nebūtų likę laiko ir nebūtų naudos sėdėti.

O Ostendės komanda tuo metu ieškojo pastiprinimo, nes jų centras susitraumavo, keliavo operuotis, tad pasikvietė mane. Viskas išsisprendė taip, kad 11 valandą vakaro, prieš miegą, man pasakė, kad čia galiu atvykti, o kitą dieną jau buvo aišku, kad keliauju į Belgiją. Dar vieną treniruotę Jeruzalėje turėjau, o po to susidėjau daiktus ir išskridau.

REKLAMA

Nebuvo jokių pykčių, paspaudėme rankas ir atsisveikinome. Aišku, visada gaila kažkur išvykti sezono viduryje, būni jau susigyvenęs, bet jau taip yra tame krepšinyje. Treneris gal sistemą matė vienaip, viskas gerai, patirtis ir tokia gera“, – sakė jis.

Kadangi kovas jau buvo prasidedantis, laukti geresnių variantų aukštaūgis nerizikavo, juolab, kad Belgijos ekipa buvo nusiteikusi jį galimai išsaugoti ir kitam sezonui.

„Tai buvo geras variantas, žaidėme ir Čempionų lygoje, na, ji kol kas teoriškai nesibaigė (Šypsosi). Teoriškai pasiūlė pratęsti sutartį ir kitiems metams, bet čia jau neaišku, kaip bus. Visos sąlygos buvo geros, laiko žadėjo, tad kažko kito ieškoti nebuvo verta. Tokioje sezono stadijoje, manau, kad reikia imti, jei yra geras variantas, o ne laukti. Iškart va ir čempionu tapau“, – juokėsi jis.

Vietiniai žaidėjai dar liks sportuoti ir bandys išlaikyti formą, jeigu Čempionų lygos sezonas tęstųsi, tačiau šansų, kad taip bus, lieka nedaug, o visi užsieniečiai skirstosi namo.

„Net neįsivaizduoju, kaip viskas išsispręs su finansais, žadėta, kad bus ieškoma kompromiso. Apie kitą sezoną ir sutartį jam jau net negalvoju, pirmiausia, reikia jo sulaukti. Dabar viskas pakibę ant plauko, per daug neaiškumų“, – teigė jis.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti