Vilniaus salių nuomos reforma sukėlė karą tarp krepšinio mokyklų: ar pažeistas sąžiningumo principas? (6)

Rugsėjo 28 d., 12:54
SKM ir VKM pliekiasi dėl salių nuomos
SKM ir VKM pliekiasi dėl salių nuomos
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus miesto savivaldybė šiemet nusprendė kardinaliai pakeisti sporto salių nuomos taisykles, todėl dienos šviesą išvydo „Active Vilnius“ patalpų nuomos platforma.

Krepsinis.net redakcija pastaruosius kelis mėnesius vis sulaukdavo pasipiktinusių mėgėjų komandų laiškų, kadangi šie negalėjo laiku pradėti sezono – įpratę salėje sportuoti jau rugpjūtį ar rugsėjį privalo laukti iki spalio 1 dienos, kai visi norintys galės išsinuomoti krepšinio sales ar kitas mokyklų patalpas.

„Turime žaisti prie „Baltojo tilto“ ar kituose lauko aikštynuose. Kas galėjo išsinuomoti „Ekinstą“ ar universitetų sales, tie žaidžia, o visiems kitiems belieka laukti ir tikėtis, jog jie gaus salę. Tikiuosi, kad sistema nebus tokia, kokia buvo su darželiais, kai prasidėjus registracijai viskas tiesiog „nulūždavo“. Su nerimu laukiame spalio 1-osios“, – vylėsi vienos Sostinės lygoje žaidžiančios komandos atstovas.

REKLAMA

Eilėje išsinuomoti salę mėgėjai stovi tik pabaigoje, kadangi pirmiausia krepšinio salių laikų rezervacijos konkurse dalyvauja šios sporto šakos mokyklos – Vilniaus krepšinio mokykla (VKM) ir Sostinės krepšinio mokykla (SKM).

Krepsinis.net pasiekė VKM laiškas, kuris buvo skirtas Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui su prašymu atkreipti dėmesį į tam tikras aplinkybes bei atsakyti į pagrindinį klausimą – ar nepažeisti konkurencijos principai.

Sudėtingoje koeficientų skaičiavimo sistemoje buvo rasta savotiška spraga – mažesnieji klubai turi didesnius šansus išsinuomoti salę norimu laiku nei didieji. Dėl šios priežasties trys SKM atstovai Andrius Čerškus, Andrius Jančiauskas ir Alfredas Lukaševičius kartu sudėjus įsteigė net 103 naujas viešąsias įstaigas, taip gerokai padidindami šansus, kad būtent SKM gaus norimas sąlygas.

SKM direktorius Mindaugas Noreika portalui Krepsinis.net teigė, kad mokykla paruošė gerus namų darbus ir šiame konkurse dalyvauja kaip sporto klubų tinklas, taip nepažeisdama jokių taisyklių. Tai portalui Krepsinis.net patvirtino ir Savivaldybės atstovai.

„Mes esame trenerių ir klubų susivienijimas. Konkurse dalyvavo skaidriai, vadovaudamiesi konkurso sąlygos. Mūsų nuomone, konkursas forsuotas ir mes iki jo garsiai sakėme, kad bus daug nepatenkintų“, – sakė M.Noreika.

REKLAMA

Tuo tarpu VKM direktorius Vytenis Tupčiauskas su nerimu laukia, kada bus paskelbti rezultatai, kadangi nujaučia, kad SKM įsteigti 103 klubai dėl salių laikų nukonkuruos jo vadovaujamą įstaigą.

„Mes negalėjome steigti jokių atskirų klubų, kadangi mums buvo pagrūmota pirštu. Mes esame Savivaldybės finansuojama įstaiga ir tokių dalykų daryti negalime. SKM save įvardija kaip mokyklą, kuri turi 3,5 tūkst. vaikų, bet konkurse ji nedalyvauja – ten pasirodė tik atskiri klubeliai. Nesuprantu dabar, ar SKM nebeliko? Kaune ir Klaipėdoje buvo įdiegta tokia sistema, bet ten pirmenybė buvo biudžetinėms įstaigoms, kas šiuo atveju esame mes. Lygybės ir sąžiningumo šioje vietoje tikrai nematau. Yra pavydžių, kur mes mokykloje turime 50 vaikų, o SKM – vos 6, bet konkursą gauti norimam laikui laimės jie. Ar tai sąžininga? Sekmadienį prasideda Moksleivių lygos sezonas, bet esame nežinioje. Nežinome, ar apskritai gausime sales, ar vyks treniruotės“, – Krepsinis.net pasakojo V.Tupčiauskas.

Savivaldybė konkurso rezultatus žada paskelbti iki rugsėjo 30 dienos. Tuomet ir paaiškės, ar visos SKM ir VKM grupės galės pradėti treniruotis. Portalas Krepsinis.net žada informuoti skaitytojus apie konkurso rezultatus ir po jo kilsiančias aistras, kurių tikrai nestigs.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
AtsakytiNaujausios