Vienuolika taiklių šūvių iš eilės į KTU krepšį įmetęs I. Sargiūnas ištempė „Žalgirį-2“ į ketvirtfinalį (2)

Kovo 17 d., 16:00
I.Sargiūnas sužaidė puikų mačą (Dainius Lukšta, NKL)
Šaltinis: NKL

Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) paaiškėjo pirmoji ketvirtfinalio pora. Kauno „Žalgiris-2“ namuose 86:74 (23:18, 23:20, 16:18, 24:18) nugalėjo Kauno KTU ir uždarė seriją rezultatu 3:0.

Ketvirtfinalyje kauniečiai susikaus su ketvirtąją vietą reguliariame sezone užėmusia „Šilutės“ komanda. Šis etapas prasidės kovo 24-ąją dieną.

Dominavęs I. Sargiūnas pataikė pirmuosius vienuolika savo metimų – dešimt dvitaškių ir vieną tritaškį, o tuomet turėjo 24 taškus. Savo pataikymo procentą gynėjas susigadino tik mačo pabaigoje, kuomet prametė vieną tolimą šūvį.

Karjeros rungtynes sužaidęs jaunųjų žalgiriečių gynėjas pelnė 26 taškus (10/10 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų metimų), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo kamuolį, 3 kartus suklydo ir surinko 27 naudingumo balus.

26 pelnyti taškai ir 27 surinkti naudingumo balai – naujieji asmeniniai krepšininko rekordai NKL.

Jaunieji žalgiriečiai iniciatyvą perėmė po ilgosios pertraukos. Rokas Jokubaitis pataikė tritaškį, iš vidutinio nuotolio pataikė Ignas Sargiūnas, o „Žalgiris-2“ laimėjo atkarpą 10:4 ir įgijo 14 taškų pranašumą (56:42).

Vis tik kėlinio pabaigoje Karolis Kokoška surinko 7 taškus paeiliui, pataikydamas du tritaškius, o vieną iš jų dar ir su varžovo pražanga bei tokiu būdu grąžino intrigą į rungtynes (56:62).

Ketvirtojo kėlinio viduryje tarpusavyje varžytis pradėjo Rokas Jokubaitis ir K. Kokoška.

Žalgirietis realizavo baudų metimus, o kitoje atakoje tuo pačiu atsakė ir K. Kokoška. R. Jokubaitis vėl pelnė taškus po sėkmingo reido, tačiau svečių komandos nariui tai buvo nė motais – jis smeigė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (70:75).

Vis tik po minėtojo epizodo iš R. Jokubaičio estafetę perėmė Ignas Sargiūnas bei Vitalijus Kozys, kuris pasižymėjo tolimu metimu ir padidino šeimininkų pranašumą iki dviženklio (80:70).

KTU paprašė minutės pertraukėlės, tačiau tai situacijos negelbėjo. V. Kozys surinko dar 6 taškus paeiliui ir nulėmė rungtynių baigtį (86:70).

Rungtynėse netrūko ir incidentų. Antrajame kėlinyje iš rungtynių buvo išvarytas „Žalgirio-2“ puolėjas Matas Jogėla. Jis kamuolį specialiai metė į vieną iš KTU krepšininkų ir už tai gavo diskvalifikacinę pražangą.

„Žalgiris-2“: Ignas Sargiūnas 26 (10/10 dvit.), Vitalijus Kozys 18 (3/3 dvit., 3/3 trit.), Martynas Sajus 15 (9 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 10.

KTU: Karolis Kokoška 23 (5/8 trit.), Deividas Rinkūnas 13, Justinas Marcinkevičius 12.

Įtemptame mače „Ežerūnas“ išsaugojo viltis žengti tolyn

Dramatišką ir gyvybiškai svarbią pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) pasiekė Molėtų „Ežerūnas“, kuris namuose 75:74 (16:17, 24:23, 18:14, 17:20) po atkaklios kovos palaužė „Tauragės“ ekipą.

Po šio laimėjimo, „Ežerūnas“ sušvelnino serijos rezultatą ir atsilieka 1:2. Artimiausios rungtynės vyks antradienį Tauragėje.

Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dviems minutėms, rezultatas vis dar buvo lygus (68:68). Vis tik Jonas Zakas įsūdė tolimą metimą ir šeimininkus išvedė į priekį 71:68.

Kitoje atakoje Raimundas Ambrulaitis realizavo tik vieną baudos metimą, o Paulius Kleiza pataikė iš toli ir svečių deficitas tesiekė tašką (71:72).

Šeimininkai ir toliau strigo ties baudų metimų linija. Jonas Zakas ir Karolis Lukošiūnas taip pat pataikė tik po vieną baudą ir padidino „Ežerūno“ persvarą iki 3 taškų (74:71).

Iki susitikimo pabaigos likus 15 sekundžių, Tadas Sebežiovas pelnė du taškus su pražanga bei rezultatą išlygino (74:74).

Vis tik po šeimininkų minutės pertraukėlės, rezultatą „Ežerūno“ naudai persvėrė Karolis Lukošiūnas, kuris išprovokavo varžovo pražangą. Tiesa ir šįkart realizuotas buvo tik vienas baudos metimas (75:74).

Svečius gelbėti bandė Tadas Sebežiovas, tačiau jo dvitaškis tikslo nepasiekė ir pergale džiaugėsi „Ežerūnas“.

„Ežerūnas“: Jonas Zakas 23 (5/13 trit.), Ignas Lukošius 17 (8/12 dvit., 17 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 15 (1/6 trit.).

„Tauragė“: Tadas Sebežiovas 31 (7/14 dvit.), Rokas Čepanonis 15, Aivaras Kvedaravičius 8.

„Perlą“ įtikinamai nugalėję „Ereliai“ serijoje išsiveržė į priekį

Mažeikių „Ereliai“ Nacionalinės krepšinio lygos („Mezon-NKL) aštuntfinalio serijoje žengė itin didelį žingsnį. Arvydo Straupio auklėtiniai išvykoje 84:70 (18:7, 26:15, 27:28, 13:20) pranoko Vilniaus „Perlą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

Ketvirtosios serijos rungtynės bus žaidžiamos antradienį Mažeikiuose.

Svečiai užtikrintai susitikimą pradėjo nuo pat jo pradžios ir pirmojo kėlinio viduryje po Antano Bertašiaus dėjimo skirtumas tarp komandų jau buvo dviženklis (14:4).

„Ereliai“ mačo baigtį nulėmė dar prieš ilgąją pertrauką. Tomas Zdanavičius pelnė 4 taškus iš eilės, Torrance‘as Rowe‘as pataikė iš toli, o „Ereliai“ spurtavo 14:5 ir antrajame kėlinyje pirmavo dvigubai (40:20).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Torrance‘as Rowe‘as, pelnęs 20 taškų (2/4 dvitaškių, 5/7 tritaškių, 1/1 baudų metimas), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 4 kartus suklydo, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 17 naudingumo balų.

„Perlas“: Karolis Giedraitis ir Lukas Kvedaravičius po 13, Simas Jarumbauskas 11.

Ereliai“: Torrance‘as Rowe‘as 20 (5/7 trit., 4 kld.), Tadas Pažėra 19 (5/7 dvit.), Tomas Zdanavičius 17 (6/6 dvit.).

Trečiose aštuntfinalio rungtynėse „Telšiai“ po dramatiškos kovos patiesė „Jonavą“

Pirmąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) aštuntfinalio serijoje pasiekė „Telšių“ krepšininkai, namuose 79:77 (23:17, 16:19, 14:21, 26:20) nugalėję „Jonavos“ ekipą.

Serijoje iki trijų pergalių jonaviečiai pirmauja rezultatu 2:1. Ketvirtosios serijos rungtynės vyks antradienį Jonavoje.

Atkakliai susiklosčiusių rungtynių pirmoje dalyje „Telšiai“ kontroliavo situaciją, tačiau „Jonava“ antrojo kėlinio pabaigoje sumažino savo atsilikimą (36:39) ir įdomiausiai įvykiai persikėlė į ketvirtąjį kėlinį.

Lemiamo ketvirčio metu po Ebuka Anyaorah dvitaškio jonaviečiai turėjo 3 taškų persvarą (63:60). Į tai „Telšiai“ atsakė spurtu 9:0 ir grėsmingai nutolo (69:63). Jonaviečiai nenuleido rankų ir po E.Anyaorah tritaškio bei Brytono Hobbso baudų metimų išsiveržė į priekį (71:70).

Po šio momento aikštėje įsivyravo atkakli kova. Po Martyno Pacevičiaus dėjimo „Jonava“ pirmavo (76:75). Netrukus „Telšiai“ atsakė Mindaugo Norkaus dvitaškiu su pražanga (78:76). B. Hobbsui suklydus puolime, jonaviečiai sugebėjo apsiginti ir išprovokuoti pražangą. Tiesa, M. Pacevičius pataikė tik vieną baudos metimą (77:78).

Jonaviečius spaudė laikas, kuris vertė taikyti pražangų taktiką. Prie baudų metimo linijos stojęs M. Norkus pataikė vieną baudos metimą (79:77). Per likusias keturias sekundes „Jonavą“ išgelbėti bandė B. Hobbsas, tačiau desperatiškas amerikiečio tritaškis tikslo nepasiekė.

„Telšiai“: Deividas Keburys 17, Mindaugas Norkus 16.

„Jonava“: Brytonas Hobbsas 21, Dovydas Redikas 14.

Gairės: Žalgiris, nkl, ktu