Kėdainių „Nevėžis“
I kėlinys, 2 min.
5
:
2
Atsinaujins po sek
Prienų „Labas GAS“

V.Gedvilas: apie pirmuosius nuveiktus darbus, K.Maksvyčio štabą ir finaluose regimas rinktines (12)

Rugsėjo 14 d., 13:39
V.Gedvilas apžvelgė pirmuosius darbus (BNS nuotr.)
V.Gedvilas apžvelgė pirmuosius darbus (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo aptarti svarbiausi klausimai ir pirmieji atlikti naujojo prezidento Vydo Gedvilo darbai.

Prezidentas kartu su naujuoju generaliniu sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu ir moterų rinktinės strategu Rimantu Grigu apžvelgė pirmąją darbo savaitę.

„Pradėjome nuo pačiu svarbiausio klausimo, nes reikia dirbti, o darbų laukia daug. Mindaugą Balčiūną vienbalsiai išrinkome generaliniu sekretoriumi, jis turi didelį pasitikėjimą. Dėl rinktinės trenerių – kitų pasiūlymų nebuvo. Moterų rinktinės trenerio darbas patikėtas Rimantui Grigui, jis taip pat buvo išrinktas vienbalsiai. Į vyrų rinktinės trenerio postą turėjome tik vieną kandidatą – Kazį Maksvytį. Jis „online“ prisistatė, turėjome pokalbį, visi klubo paleidžiamieji raštai yra suderinti. Jis atsakė į visus iškeltus klausimus ir buvo išrinktas vienbalsiai. Kiti posėdyje svarstyti klausimai – patvirtinome visų lygų nuostatas, buvo kitokių administracinių klausimų, bet jie nėra tokie svarbūs“, – teigė V.Gedvilas.

REKLAMA

REKLAMA

LKF prezidentas apžvelgė pokalbį su K.Maksvyčiu bei nubrėžė planus, kada bus pristatytas kartu su juo rinktinėje besidarbuosiantis štabas

„Buvo tokios diskusijos ir jis yra numatęs savo asistentą ir poros dienų laikotarpį jis bus įvardintas. Šiandien, iškart po paskyrimo, tai atlikti tiesiog būtų neetiška. Su juo sutarties dar nesame pasirašę, bet susitarimas yra dėl olimpinio ciklo, o vėliau bus svarstoma, ar tęsti darbus. Užduotys keliamos kaip ir kiekvieną sezoną, patekti į finalus Europos čempionate, olimpiadoje ir Pasaulio taurėje, tiek vyrams, tiek moterims. Žinoma, moterims bus sunkiau, nes vyrai turi pajėgias lygas, o moterims neturint komandos Eurolygoje bus sudėtinga. Juolab netrukus laukia startas Europos čempionato atrankoje, vos po kelių treniruočių. Manau, kad su Rimantu turėsime ilgesnį procesą“, – tikino V.Gedvilas.

Naujas pareigas užėmęs M.Balčiūnas apžvelgė pokalbį su K.Maksvyčiu, kurio metu buvo sudėliotos rinktinės darbo gairės, neįvardinant konkrečių žaidėjų. 

„Apie galimus „langų“ žaidėjus nieko nekalbėjome. Tiesiog reikėjo priimti pagrindinį sprendimą – trenerio paskyrimą. Vienu kartu pristatysime visą štabą. Maksvytis pasakė, kokių pozicijų norėtų, štabas bus platesnis. Jis įvardino 4–5 pozicijas, bet bus tiek, kiek reikės. Rinktinių tikslai kasmet yra nustatomi pavasarį, tačiau, be abejonės, tikslai dabar yra įveikti atrankas ir čempionatuose pasirodyti sėkmingai. Iki spalio turėtų būti pateiktas tiek trenerių štabas, tiek žaidėjų sąrašas. Kol kas „langų“ vykdymo sistema yra nustatyta įprastai, o vėliau viskas bus sprendžiama pagal situaciją. Ar tai vyks „burbulo“ principu – nežinau, kaip bus, taip darysime. Nežinau, ar numatytos vietos, kuriose žaisime, manau vyrai rungtyniaus Klaipėdoje, moterys – Kėdainiuose. Planuojame, kad rinktinė apsilankys visuose miestuose, kad visi ją pamatytų. Stengiamės tai įgyvendinti, nebent nebus išpildyti reikalavimai “, – teigė M.Balčiūnas.

REKLAMA

Jis taip pat atsižvelgė į opiausias nūdienos problemas bei jau nuveiktus darbus, tarp kurių labiausiai akcentavo sustabdytą moksleivių lygos komandų dalyvavimo mokestį bei su juo ateinančius lūkesčius didinti komandų skaičių.

„Buvo nutarta laikinai stabdyti nario mokesčio mokėjimą, tai buvo numatyta mūsų programoje. Keista, atrodo nedideli pinigai, bet rajonuose tai yra problema, kartais užkertanti kelią į moksleivių lygą. Laikinai stabdome, tačiau tai dar turi būti patvirtinta konferencijoje. Kitas klausimas – dėl Lietuvos teisėjų Vieningoje lygoje. Dėl saugumo sumetimų rekomenduojame teisėjams nevykti į Baltarusiją. Draudimų nedarysime, nes tai yra galimybė dirbti aukšto lygio rungtynėse ir kelti kompetenciją“, – teigė M.Balčiūnas.

Taip pat buvo apžvelgta rinkinėje kampanijoje iškelta problema – brangi Krepšinio namų nuoma. Vis dėlto V.Gedvilas pripažino skaičius klaidingai padidinęs bei paaiškino, kodėl LKF turi nuomoti patalpas, prie kurių statybos prisidėjo.

„Mane klaidingai informavo, nes būdamas vykdomojo komiteto nariu negirdėjau, kas čia kiek kainuoja. Susėdus prie vieno stalo su Mindaugu Špoku išsiaiškinome, kad viskas mėnesiui kainuoja apie pusantro tūkstančio eurų, gal plius komunaliniai. Tokiu atveju nėra prasmės kažkur kraustytis. Dar turime patalpas Savanorių prospekte, kurias ketiname išnuomoti ir padengti šiuos kaštus. Bazuosimės Kaune ir niekur persikelti neketiname. Man dar reikia išsiaiškinti teisinius ir finansinius klausimus, nenoriu komentuoti, nes galiu suklysti. Kaip suprantu, namai priklauso atskirai VšĮ. Turime keletą kabinetų ir Vilniuje. Mes būsime Kaune, bet daug keliausime, bendrausime, turime šeštadienį ir Druskininkuose renginį, šiandien Širvintose atidaroma salė, norime ten turėti komandą ir atidaryti dar vieną centrą“, – teigė V.Gedvilas.

REKLAMA

Tuo tarpu M.Balčiūnas atskleidė, kad rinkimuose su V.Gedvilu konkuravęs Ramūnas Butautas federacijoje veikiausiai nebedirbs, nes jo atliekamos sporto direktoriaus pareigybės numatyta nebėra.

„Sporto direktoriaus funkcijų aprašymo niekada nebuvo, aš pats ją esu vykdęs. Turėjome direktorių atsakingų už jaunimo rinktines ir atskirą atstovą vyrų rinktinei. Grįšime prie šio modelio, kuris puikiai veikė. Nemanau, kad sporto direktoriaus labai reikia. Ramūnas Butautas puikų darbą atlieka Lietuvos universitete. Visi pamatai yra dedami ten ir ten reikia kompetentingo žmogaus, nematau geresnio kandidato už Butautą“, – teigė M.Balčiūnas.

Buvo įžvelgta ir papildomų organizacinių nesklandumų – pareigų dubliavimas bei prastas darbo pasidalijimas, kuriam jau numatyta sprendimų.

„Kai kurie nuostatai įstatuose dubliuojasi, yra organizacijų ir komisijų, kurios atlieka tas pačias užduotis. Reikės kai kurias iš jų naikintis, atskirti užduočių davėjus ir vykdytojus. Jei trenerių asociacija atlieka darbus, su jais neturėtų tvarkytis ir meistriškumo komisija. Reikės atskirti atliekamas užduotis ir centralizuoti sistemą. Ketiname optimizuotis organiškai. Buvo įkurtas juridinis vienetas, kuris organizuos moterų krepšinį ir dabar šias funkcijas atliekantys žmonės ten pereis. Tas pats laukia ir moksleivių krepšinyje. Žinome, kad registracijos sistema yra surišta su pavedimu ir turime išspręsti šias biurokratines problemas“, – teigė M.Balčiūnas.

REKLAMA

Moterų rinktinės trenerio pareigas iš Manto Šerniaus perėmęs R.Grigas apžvelgė liūdnas aktualijas bei nušvietė savo viziją.

„Į dabartį žiūriu kaip ir bet kuris sirgalius ar specialistas – dabartis yra liūdna. Reikia sutelkti visas pajėgas, kad moterų krepšinis atgytų ir pasiektų tas aukštumas, kurias kažkada turėjo. Moterų pirmenybėse yra mažas komandų skaičius, daugelis buvusių rengimo centrų nebeegzistuoja. Krepšinį sudaro visa piramidė, rinktinė yra viršus, o jaunimo ruošimas yra visas pamatas. Labai sunku surinkti mergaites, kad jos eitų krepšinį. Užsidarė daug rinktinę maitinusių centrų. Svarbiausias dalykas yra rezultatai, tačiau be bazinės klubinės komandos tai įgyvendinti bus labai sunku. Norėsime sujungti visas žaidėjas į vieną komandą. Aišku, bus tokių žaidėjų, kurių negalėsime išlaikyti, tačiau tokių bus vienetai, o surinkta komanda turėtų žaisti Eurolygoje, įnešant ir naujų žaidėjų. Yra gerų, perspektyvių mergaičių, kurios turėtų augti. Neturėdamas aukšto lygio rungtynių tu netobulėsi tiek, kiek reikėtų. Kartais žaidėjas ištobulėja tada, kai jau reikia sportbačius džiauti. Reikia tą procesą pagreitinti“, – teigė R.Grigas.

Strategas dėliodamas rinktinės pagrindą dairėsi ir į vyrų krepšinį, atsigręždamas į Kauno „Žalgirio“ bei Pauliaus Jankūno pavyzdį.

REKLAMA

„Nereikia labai daug, kad galėtume siekti Europos čempionatų finalų, tereikia klubo, kuris sugeneruotų krepšininkes ir tada nereiks ilgo pasiruošimo prieš vykstant į rinktinės rungtynes. Mano pirmtakui nebuvo lengva, bandant įdiegti savo filosofiją, nes jis rinko skirtingų klubų žaidėjas, o turint bazinį klubą tai būtų daug paprasčiau. Senais laikais dirbau burdamas komandą rinktinės pagrindu ir po kelių metų jos tapo Europos čempionėmis. Taip ir auga žaidėjos. Bet jei užsidarome ir verdame savo sultyse, neturėdami aukšto lygio rungtynių, neaugs žaidėjai. Kartais reikia pakviesti ir vieną kitą aukštesnio lygio žaidėjų, kurios pamokytų, patemptų, parodytų, paaiškintų. Jankūnas aštuoniolikos buvo įmestas į „Žalgirį“ ir gaudamas aukščiausio lygio pamokų augo kaip ant mielių. Jei bus ne tik „Kibirkštis“, bet ir penki–šeši klubai, Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ambicingos komandos, kurios konkuruos ir kels tą lygį, jis kils tuo aukščiau. Turime sudaryti sąlygas, kad talentai galėtų užaugti čia. Aišku, mergaitės gerai žaidžia, yra jaunų, gerų žaidėjų, džiugu, kad jos išvyksta ir gerai žaidžia, bet nėra gero kolektyvo, Šarauskaitė, Meškonytė išvažiavo, Jocytė, aišku, yra idealiame centre. Dabar padėtis nieko netenkina. Eurolyginei komandai moterų krepšinyje reikia dešimt kartų mažesnio biudžeto nei turi „Žalgiris“, bet be pinigų rezultatų nebus. “, – tikino specialistas.

REKLAMA

R.Grigas išskyrė ir skirtumas tarp vyrų bei moterų krepšinio, labiausiai pabrėždamas emocinį aspektą.

„Komanda yra surinkta, tik treneris pasikeitė, visą štabą apkalbėsime vėliau. Merginos yra ne vyrai, kiek man tekę dirbti, ten daug lemia santykiai, bendravimas. Vyrams tai gal nelemia rezultatų, bet merginoms nusiteikimas ir užsivedimas lemia labai daug, jei viskas bus gerai, jos eis keliais ir daug pasieks, gal ir pralaimės, bet suklups kovodamos. Gal ir tie patys nariai štabe liks, jei jos pageidaus, jei viskas tiko. Norisi ir jauną kokį trenerį paimti, kad būtų kuo daugiau tobulėjimo kiekvienam, kartais ir naujų sprendimų reikia. Kuo daugiau patarimų treneriui, kuo gausesnis kolektyvas, tuo geriau, bet komanda turi būti kaip vienas kumštis“, – teigė strategas.

Treneris apžvelgė ir artimiausius planus. 

„Planas toks ir bus – susirenki, trys dienos pasirengimui ir į kovą. Studijuosime tai, kaip jos žaidė. Rungtynėse prieš Serbiją pasirodė tiek pajėgumas, tiek silpnosios vietos. Jei pavyks ten buvusias problemas ištaisyti, bus labai gerai. Agresyvumas, spaudimas mus dažnai iš ritmo išmušdavo, aktyvesnė gynyba laužydavo visą mūsų puolimą. Iš esmės komanda nėra tokia nepajėgi, kad negalėtų pasiekti jokių rezultatų. Keisime nebent kai kurias roles, vyresnės žaidėjos turėtų įnešti didesnį indėlį, Petronytė turėtų dažniau turėti kamuolį, o ne tik užtvaras statyti. Kiekviena žaidėja turi savo rolę, tada vyksta rotacija ir aktyvumas yra visai kitoks“, – tikino R.Grigas.

Atranka į 2023-ųjų Europos čempionatą startuoja jau lapkričio viduryje (11–14 dienomis), kai lietuvės susigrums su Suomijos rinktine.

Nauja Bružo ir Pulkovskio laida apie LKL klubus. Spausk ir žiūrėk >>


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL