0

Su E.Fridrikssono ir K.Porterio tandemu vargusi „Panathinaikos“ triufmavo tik po pratęsimo (6)

Gegužės 18 d., 22:47
K.Porteris netruko apsiprasti europietiškame krepšinyje

Graikijos pirmenybių atkrintamosiose sunkią pergalę iškovoti pavyko Atėnų „Panathinaikos“.

Ergino Atamano auklėtiniai tik po pratęsimo išvykoje 99:96 (29:22, 15:27, 17:18, 22:22, 10:7) palaužė Salonikų PAOK ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2:0.

Ne kartą iš deficito lipti turėję „Panathinaikos“ atsiliko ir likus žaisti minutę (87:89), o rezultatą lygino Kendricko Nunno baudų metimai. Vėliau nesėkmingos komandų atakos atnešė pratęsimą, kurį nulaužė Mariaus Grigonio tritaškis ir Mathiaso Lessorto dėjimas.

Lietuvis iš viso per 28 minutes surinko 9 taškus (0/2 dvitaškių, 3/4 tritaškių), 5 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 3 pražangas bei 12 naudingumo balų.

Atėnų komandai 25 taškus sumetė K.Nunnas (3/10 tritaškių, 6 atk. kam., 6 klaidos), 19 – Jerianas Grantas (5/6 dvitaškių, 7 atk. kam., 8 rez. perd., 3 per. kam.), 15 – M.Lessortas (7 atk. kam.), 11 – Konstantinos Mitoglou (7 atk. kam.).

Ryškius lyderius turėjo ir Salonikų komanda – be keitimų žaidęs Kevinas Porteris atliko trigubą dublį. Iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atvykęs talentas surinko 23 taškus (8/14 dvitaškių, 1/7 tritaškių, 4/9 baudų metimų), 14 atkovotų, 3 perimtus ir 5 prarastus kamuolius, 10 rezultatyvių perdavimų, bloką, 8 išprovokuotas pražangas, 3 paties nuobaudas ir 32 naudingumo balus.

Žibėjo ir iš Vilniaus „Ryto“ persikėlęs Elvaras Fridrikssonas – 45 minutės, 25 taškai (4/6 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 5/9 baudų metimų), atkovotas, 3 perimti ir 4 prarasti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 3 pražangos bei 20 naudingumo balų.

16 taškų PAOK pridėjo Michalas Michalakas (3/6 tritaškių, 6 atk. kam.), po 15 – Jamuni McNeace’as (6/7 dvitaškių, 8 atk. kam.) ir Justinas Alstonas (11 atk. kam., 2/8 tritaškių).

Pusfinalyje „Panathinaikos“ susitiks su Patrų „Promitheas“ ir Salonikų „Aris“ poros nugalėtojais.

E.Atamano auklėtinių dar laukia ir Eurolygos finalo ketvertas, kurio pusfinalyje teks grumtis su Stambulo „Fenerbahče“.

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų