Sezono startą pasitinkantis „Rytas“: meistriškumu išsiskiriantys legionieriai ir klausimų kelianti priekinė linija (26)

Rugsėjo 18 d., 11:00
D.Jacksonas pademonstravo solidų žaidimą pirmajame kontroliniame mače (Foto: Rokas Lukoševičius)
D.Jacksonas pademonstravo solidų žaidimą pirmajame kontroliniame mače (Foto: Rokas Lukoševičius)
Tautvydas Kubilius

Jau šeštadienį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pradeda savo veidą tarpsezoniu stipriai pakeitęs Vilniaus „Rytas“. Pirmajame mače vilniečių lauks jau principiniu varžovu tapęs Utenos „Juventus“.

Nors kol kas matėme tik vienerias „Ryto“ draugiškas rungtynes, o komandos sudėtyje vis dar gali būti tam tikrų korekcijų, tačiau jau galima bandyti įsivaizduoti šio sezono Vilniaus klubo paveikslą.

Marčiulionis Marčiulionis

Jaunimo vaidmuo komandoje

REKLAMA

Ateinantį sezoną ekipoje galima išskirti tris jaunuolius: Luką Ulecką, Karolį Giedraitį ir Augustą Marčiulionį. Tik pastarajam tai bus debiutas LKL čempionate, kiti du jau yra matę šio lygio kovų.

Daugiausiai klausimų kelia K.Giedraičio situacija. Kuomet prie ekipos dar nebuvo prisijungę Andrew Goudelockas ir Demetriusas Jacksonas, 22 metų gynėjas savųjų šansų draugiškose rungtynėse sulaukdavo – pralaimėtame mače Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ jis buvo tarp rezultatyviausių žaidėjų ir pelnė 10 taškų. Paskutiniajame kontroliniame mače prieš Atėnų „Panathinaikos“ K.Giedraitis vėl nepakilo nuo suolo.

K.Giedraičio amžius yra toks, kuriame būtina rinktis žaidybinę praktiką, o jos Vilniuje šį sezoną gynėjas vargu, ar gaus daug. Nors „Rytui“ ir trūksta aiškiai išreikštų snaiperių tarp perimetro krepšininkų, tačiau K.Giedraičio situacijos tai netaiso. Žvelgiant į dabartinę „Ryto“ sudėtį, peršasi mintis, kad K.Giedraitis gali būti skolinamas kitai komandai.

Įžaidėjo pozicijoje rungtyniaujantis A.Marčiulionis dėl savo padėties pagrindinėje komandoje turėtų būti ramus. „Ryto“ vadovas Rolandas Jarutis yra aiškiai pasakęs, kad mato jaunuolį „Ryto“ sudėtyje šį sezoną, o ir savąsias minutes aštuoniolikmetis turėtų susirinkti.

REKLAMA

Pagrindinis A.Marčiulionio pliusas prieš kitus įžaidėjus yra galimybė kurti. D.Jacksono stiprybė yra žaidimas „vienas prieš vieną“, tačiau nepanašu, kad tai bus žaidėjas, gebantis kurti progas komandos draugams, o Dovis Bičkauskis yra daugiau gynybinio plano žaidėjas. Išnaudodamas savo gebėjimus kurti, žaisti pikenrolą  A.Marčiulionis gali gauti ir gana svarbų vaidmenį komandoje.

Panaši yra ir L.Ulecko situacija. Šio krepšininko stiprybė yra tolimi metimai ir jau dabar akivaizdu, kad to iš jo tikisi ir vyriausiasis treneris Donaldas Kairys. Nors buvęs Prienų „CBet“ žaidėjas draugiškame mače su „Panathinaikos“ prametė visus 3 tolimus metimus, tačiau laisvę atakuoti jis turi.

Neramina tik tai, kad praėjusį sezoną Prienuose L.Ulecko taikiklis taip pat dažnai būdavo nusimušęs ir viso sezono metu pataikymas siekė vos 29 procentus. Tiesa, dar prieš metus tiek atstovaudamas pagrindinei Kauno „Žalgirio“, tiek dublerių ekipoms tritaškius šis snaiperis metė aukštesniu nei 40 procentų tikslumu.

Nors buvo tikimąsi, kad jau šiuo metu „Ryto“ pagrindiniais žaidėjais taps būtent komandos išugdytas jaunimas, tačiau aplinkybės sukrito taip, kad Vilniaus klubui teko performuoti savo viziją ir akivaizdu, jog pirmaisiais smuikais komandoje grieš legionieriai.

REKLAMA

Goudelockas Goudelockas

Neribotos legionierių galimybės

Dar neprasidėjus sezonui akivaizdu, kad komandos žaidimas puolime suksis aplink ekipos užsieniečius. Vietoje išvykusių Francisko Cruzo, Terrello Holloway’aus ir Camerono Bairstow į klubą atvyko Kristjanas Kitsingas, D.Jacksonas, A.Goudelockas ir Chrisas McCulloughas. Prieš pat sezono startą susidaro įspūdis, kad čia vilniečiai sugebėjo dėti stiprų žingsnį į priekį.

Kas labiausiai turėtų džiuginti „Ryto“ gerbėjus – tai A.Goudelocko užsivedimas ir motyvacija. Šio krepšininko meistriškumas nekelia jokių abejonių, o matyti jį degančiomis noru žaisti akimis, „Ryto“ sirgaliams turėtų būti tikra palaima. Amerikietis rungtynėse su „Panathinaikos“ įrodinėjo, kad jo kalbos apie milžinišką norą vėl įrodyti savo vertę nėra tuščios, o sportinė forma gal ir toli nuo tobulos, bet šiai minutei pakankama, kad galėtų būti naudingas.

REKLAMA

31 metų gynėjas yra įdomiausias „Ryto“ pirkinys per pastaruosius kelerius metus. Vienintelis minusas, kuris šiuo metu galėtų neraminti yra tas, kad vilniečiams A.Goudelocką gali būti išlaikyti labai sudėtinga net ir sezono metu. Nors „Rytas“ tokiu atveju gautų 50 tūkst. eurų išpirką, tačiau tai būtų menka paguoda, kadangi visas Vilniaus komandos žaidimo paveikslas, išėmus šią detalę, gana stipriai išsikreiptų. Tiesa, šis atletas išvažiuoti gali tik klubui baigus pasirodymą FIBA Čempionų lygos turnyre, tad kuo toliau žygiuos ekipa, tuo ilgiau pavyks išlaikyti žaidėją.

Kitas klausimas yra, kaip A.Goudelockas sugebės dalintis kamuoliu su D.Jacksonu. Abu šie krepšininkai yra individualistai, mėgstantys būti su juo ir žaisti „vienas prieš vieną“. D.Kairys turės surasti būdų, kaip šią talento puolime kupiną gynėjų grandį priversti funkcionuoti, kuo darniau.

Pats D.Jacksonas, kaip ir buvo galima tikėtis, „Rytui“ pridėjo daug fizinės jėgos ir atletiškumo. Žaidėjas puikiai jaučiasi atviroje aikštėje, o ties pirmu savo žingsniu gali palikti sau už nugaros nemažą dalį tiesioginių oponentų. Svarbu, kad įžaidėjas nepiktnaudžiautų individualiais veiksmais, kadangi jau mače su „Panathinaikos“ buvo momentų, kai atrodė, jog D.Jacksonas po prasiveržimo krepšį atakuoja bet kokia kaina. Nors amerikietis gali paspausti varžovų įžaidėjus, tačiau komandinėje gynyboje taip pat reiks išmokti dar gana nemažai pamokų.

REKLAMA

Ch.McCulloughas kol kas yra didžiausia mįslė iš visų komandos žaidėjų. Į mačą su „Panathinaikos“ aukštaūgis atvyko praktiškai tiesiai iš lėktuvo, o anksčiau jo rungtyniaujančio Europoje nematėme. Kol kas tai atrodo bene rizikingiausias „Ryto“ pirkinys, o turint omenyje, kad Saulius Kulvietis dėl problemų su čiurnomis negalės ekipai pradėti nuo pat sezono pradžios, „ketvirtojo numerio“ pozicija šiuo metu atrodo pažeidžiamiausia.

Būtent todėl į komandą atvyko ketvirtasis legionierius K.Kitsingas, kurio pajėgumas yra bene aiškiausias iš visų legionierių. Akivaizdu, kad tai yra biudžetinis sprendimas, siekiant užpildyti gana akivaizdžias spragas ekipos rotacijoje. Nors tokio lygio aukštaūgio įsigijimas šiuo metu atrodo visiškai suprantamas, tačiau nors žaidėjas gali pataikyti iš toli, bet gynyboje jo sugebėjimai gana riboti. Turint omeny, kad ir kiti klubo legionieriai tikrai nėra orientuoti į gynybą, peršasi mintis, kad „Rytas“ kiekviename mače tiesiog turės stengtis pranokti varžovus puolime.

Butkevičius Butkevičius

REKLAMA

Klubo senbuviai ir trenerio vizija

Praėjusį sezoną iš Arno Butkevičiaus dažnai buvo tikimąsi lyderystės, tačiau šis krepšininkas puikiai gali atsiskleisti ir tuomet, kada jo vaidmuo yra antraplanis. Puolėjas naudingiausiu rungtynių žaidėju nesunkiai gali tapti ir atlikęs vos keletą metimų, kadangi geba kovoti dėl kamuolių, juos perimti, sėkmingai asistuoti ekipos draugams, o taškus rinktis tik iš šimtaprocentinių situacijų.

Būtent toks A.Butkevičius turėtų būti ir šį sezoną. Ekipoje tikrai bus kam žaisti su kamuoliu, tačiau žaidėjų, galinčių daryti visą juodą darbą, trūksta. Būtent čia ir turėtų atsiskleisti jau ketvirtą sezoną Vilniuje žaisiantis puolėjas.

Daug daugiau klausimų kelia D.Bičkauskio vaidmuo D.Kairio vadovaujamos komandos žaidime. Šis įžaidėjas yra gynybinio plano ir nors tokie žmonės trumpose atkarpose gali duoti tinkamą energiją komandai, klausimas ar tai neprasilenkia su vyriausiojo trenerio vizija.

D.Jacksono ir A.Goudelocko įsigijimas akivaizdžiai parodė, kokie perimetro krepšininkai reikalingi D.Kairiui. Būtent šių pozicijų žaidėjai turi vaidinti svarbiausią vaidmenį komandoje renkant taškus. Tai, kad įžaidėjas dar neranda savosios vietos ekipoje, jautėsi ir mače su „Panathinaikos“. Belieka tikėtis, kad jam pavyks atrasti savąją vietą ir žaidimo viziją pakeitusiame „Ryte“.

REKLAMA

Prieš sezono pradžią daug kalbama apie Martyno Echodo sutvirtėjusį kūną ir pagerintą fizinę būklę. Aukštaūgis tik dabar po truputį pasiekia visišką brandą ir artėja prie savo pikinio amžiaus. Vis dėlto mače su Atėnų klubu atrodė, kad kol kas jam sunkiai sekasi tvarkytis su priaugtais raumenimis. M.Echodas atrodė sulėtėjęs ir praradęs dar mobilumo gynyboje. Belieka tikėtis, kad vidurio puolėjas artimiausiu metu įeis į formą, kadangi jo vaidmuo šio sezono „Ryte“ turėjo būti itin svarbus.

Mindaugo Girdžiūno funkcijos šį sezoną turėtų būti aiškios – atakuoti krepšį iš trijų taškų zonos. Tai jis sėkmingai darė ir D.Adomaičio vadovaujamame „Ryte“, tą jis turėtų daryti ir dabar. Jo užduotis bus poilsio minučių suteikti A.Goudelockui, o turint omeny, kad šis atsigauna po traumos, M.Girdžiūnas bent jau LKL mačuose minučių gali tikėtis netgi daugiau nei praėjusiame sezone.

Gustys Gustys

REKLAMA

Skirtinga naujokų situacija

Naivu tikėtis, kad Gytis Radzevičius, perėjęs į aukštesnio lygio komandą, iškart duos norimą naudą. Tie, kas seka šio krepšininko karjerą, puikiai žino, kad visuomet jo adaptacinis periodas užtrunka. Kantrybės reikės ir „Ryto“ treneriams, ir sirgaliams.

Krepsinis.net rašė, kad G.Radzevičiaus agentas ieško klubo, kuriam galima būtų paskolinti kol kas sunkiai įsivažiuojantį puolėją, tačiau rasti, kuo jį pakeisti šią minutę būtų sudėtinga. 25 metų žaidėjas po truputį turėtų įsibėgėti, o turint omenyje, kad jo pozicijoje rungtyniauja nepailstantis A.Butkevičius, didelių problemų „Rytas“ dėl šio krepšininko adaptacinio periodo neturėtų turėti.

Kur kas daugiau klausimų kelia S.Kulviečio situacija. Jeigu ne šio žaidėjo problemos su čiurnomis, būtų galima galvoti net ir apie startinio „ketvirtojo numerio“ poziciją komandoje. Kol kas neaišku, kaip atrodys Ch.McCulloughas, o K.Kitsingo lygis ne toks, kad galėtų užimti vietą startiniame penkete. Kaip ir G.Radzevičiaus atveju, čia geriausia taktika kol kas yra laukimas. Būdamas sveikas ir geros formos S.Kulvietis tikrai gali būti labai naudingas Vilniaus komandai.

Mažiausiai dvejonių kol kas kelia Roko Gusčio padėtis. Per draugiškas rungtynes naujasis komandos vidurio puolėjas pademonstravo gerą žaidimą ir momentais netgi atrodė solidžiau negu pats M.Echodas. R.Gustys, priešingai nei pastarasis vidurio puolėjas, gynyboje puikiai tvarkėsi ir pakilęs aukštai perimetre. Nors faktas, kad ir šis vidurio puolėjas nepasižymi mobilumu, tačiau jį atakuoti „2 prieš 2“ situacijoje taip lengva nebus. Fiziškai tvirtas R.Gustys bent jau LKL varžybose bus sunkiai stabdoma jėga varžovams ir gali tapti šio sezono ekipos atradimu.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: lkl, kairys, rytas, goudelockas
26 komentarai
Naujausi komentarai (26)
Geriausiai ivertinti (26)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti