Sezoną užsienyje baigę lietuviai: savo rinkos vertę padidinę žaidėjai ir augantis talentas Vokietijoje (8)

Gegužės 20 d., 15:30
Šie žaidėjai padidino savo rinkos vertę (Scanpix nuotr.)
Šie žaidėjai padidino savo rinkos vertę (Scanpix nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

2020–2021 metų krepšinio sezonas artėja į pabaigą, o kai kuriems Lietuvos krepšininkams jis jau pasibaigė.

Portalas Krepsinis.net pradeda straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.

Sezoną užsienyje baigę lietuviai: D.Motiejūno problema su baudų metimais, solidus A.Juškevičius ir spindėjęs A.Beručka

Velička Velička

REKLAMA

Arnas Velička (21 metų 192 cm ūgio, Šampanės Šalono–Reimso „Basket“; Braunšveigo „Lowen“). Vokietijos pirmenybės: 28 min., 13,2 tšk., 3,6 atk. kam., 5,6 rez. perd., 12,5 naud. bal. Prancūzijos lyga: 25 min., 11,4 tšk., 2,8 atk. kam., 5,2 rez. perd., 15,1 naud. bal.

Labai sėkmingas sezonas šiam jaunuoliui, kuris startavo Prancūzijos lygoje, o vėliau išvyko į Vokietiją, kur žaidė ekipoje, besikabinusioje į atkrintamąsias, bet galiausiai likusioje devintoje pozicijoje. Daug klausimų kelia, kodėl A.Velička, kuris rodė puikią statistiką Prancūzijoje, ten tapo nebereikalingas. Kaip bebūtų, išvykimas į kitą aplinką gynėjui buvo sėkmingas, nors dažnai atvykus jau įsibėgėjus sezonui būna sudėtinga įsilieti į žaidimą, A.Veličkai taip nenutiko. Gynėjas tikrai pakėlė savo akcijas po solidaus pasirodymo Vokietijoje ir kai jau atrodė, kad A.Velička kažkuriame taške nustojo tobulėti, jis padarė dar žingsnį į priekį. Dar reikia pažymėti, kad tai vis dar jaunas žaidėjas, kuriam 22-eji sukaks tik gruodį. Šis atletas yra vienas įdomiausių laisvųjų agentų lietuvių tarpe.

Žukauskas Žukauskas

REKLAMA

Eigirdas Žukauskas (28 metų 204 cm ūgio, Permės „Parma“). Vieningoji lyga: 27 min., 12,2 tšk., 4,8 atk. kam., 1,6 rez. perd., 14 naud. bal.

Apie Adą Juškevičių rašėme pirmajame straipsnyje, o dabar atėjo eilė ir jo komandos draugui, kuris buvo antras pagal rezultatyvumą komandoje bei pats naudingiausias. E.Žukauskas yra tas žaidėjas, kuris nuo Prancūzijos antros lygos išaugo iki solidaus Vieningosios lygos krepšininko. Ne veltui „MISsMATCH“ laidoje jis kalbėjo apie norą kilti aukštyn. Tiesa, tam sutrukdyti gali turimas kontraktas su „Parma“. Aišku, jame yra numatyta išpirka, tad yra galimybė, kad stipresnė ekipa persivilios puolėją. E.Žukauskas yra aikštę išplečiantis „ketvirtas numeris“ ir savo funkcijas jis atliko puikiai – net 43,6 proc. pataikymas iš perimetro, kai vidutiniškai per mačą būdavo išmetama 4,2 tritaškio. E.Žukauskas tikrai pasiekė tokį lygį, kad galėtų drąsiai varžytis Europos taurės klube.

 

REKLAMA

Kairys Kairys

Evaldas Kairys (30 metų 207 cm ūgio, Afjonkarahisaro „Belediyespor“). Turkijos lyga: 21 min., 10,3 tšk., 6 atk. kam., 1,6 rez. perd., 12,7 naud. bal.

Galima sakyti, kad tikrai solidus šio žaidėjo sezonas Turkijoje. Pats klubas irgi gali būti patenkintas, kadangi buvo konkurencingas, nugalėjo net ir Stambulo „Anadolu Efes“, o galutinėje rikiuotėje liko 10-as. E.Kairys yra patikimas centras tam tikroms atkarpoms, kur jis puikiai išpildo „du prieš du“ derinį, taip pat yra labai judrus gynyboje. Krepsinis.net šaltiniai pasakojo, kad E.Kairiu klubo vadovai liko itin patenkinti ir norėtų jį matyti sudėtyje kitame sezone. E.Kairys vis dar turi problemų su baudų pataikymu (62,1 proc.) ir prisirenka pražangų – 3 taisyklių pažeidimų vidurkis.

Olisevičius Olisevičius

REKLAMA

Osvaldas Olisevičius (28 metų 200 cm ūgio, Bairoito „Medi“). Vokietijos lyga: 25 min., 13,9 tšk., 3,4 atk. kam., 2,1 rez. perd., 12 naud. bal.

Dar vienas Vokietijos lygoje gerą sezoną sužaidęs lietuvis. Tai buvo antras bandymas įsitvirtinti šioje šalyje ir jeigu pirmasis užtruko vos pusę sezono, tai dabar O.Olisevičius tikrai gali džiaugtis savo rezultatais, kurio komanda finišavo 10-a ir tikrai buvo konkurencinga viso sezono metu. Pats O.Olisevičius vasarą galėjo atsidurti „Ryte“, bet taip nenutiko ir važiuoti į Vokietiją buvo teisingas sprendimas. Čia O.Olisevičius vėl prisiminė, kaip rungtyniauti lengvojo krašto puolėjo pozicijoje, kur turėjo nemažai pranašumų prieš savo tiesioginius oponentus. Anksčiau dažniau tritaškiais baudęs varžovus atletas dabar metė daugiau dvitaškių ir tai darė 63 proc. (121/192), bet ir perimetre buvo solidus – 41 proc. (48/117) pataikymas. Po šio sezono O.Olisevičius padidino savo rinkos vertę ir įdomu, kur jis nutūps kitam karjeros iššūkiui.

Vasiliauskas Vasiliauskas

REKLAMA

Šarūnas Vasiliauskas (32 metų 188 cm ūgio, Izmiro „Aliaga Petkim“). Turkijos pirmenybės: 28 min., 10,7 tšk., 1,1 atk. kam., 4,8 rez. perd., 8,9 naud. bal.

Kaip greitai laikas bėga – įžaidėją jau galime priskirti prie veteranų, kadangi kitą sezoną jau bus 33-ejų. Kęstučio Kemzūros treniruojamoje ekipoje rungtyniavęs atletas padėjo komandai išsaugoti vietą aukščiausioje lygoje, bet turbūt ne tai buvo tikslas, kadangi vyr. treneris iš Lietuvos, kaip kad skelbiama, savo darbo neteks. Galima pajuokauti, kad Š.Vasiliauskas gali tikėtis net turkiško paso, kadangi šioje šalyje sužaidė jau penkerius metus. Š.Vasiliauskas Turkijoje vertinamas už savo aikštės matymą ir tritaškius, kurie krito 42,1 proc. (53/126) tikslumu. Atleto uždarbis yra gerokai virš 100 tūkst. per sezoną, tad į Lietuvą jis galėtų grįžti nebent kaip Vilniaus „Ryto“ narys, bet žemesnės ekipas vargiai galėtų išpildyti jo pageidavimus.

Čižauskas Čižauskas

REKLAMA

Vytenis Čižauskas (28 metų 190 cm ūgio, Dombrovos Gurničos MKS; Alytaus „Dzūkija“). Lenkijos lyga: 21 min., 8,6 tšk., 2,9 atk. kam., 3,4 rez. perd., 9,9 naud. bal. LKL: 25 min., 13,3 tšk., 2,9 atk. kam., 4,1 rez. perd., 14 naud. bal.

Gynėjas šiame sezone spėjo parungtyniauti ir Lenkijoje, ir sugrįžti į Lietuvą. Pastarasis perėjimas buvo priverstinis dzūkams, nes Kristupas Žemaitis iškrito iš rikiuotės, o V.Čižauskas buvo baigęs pasirodymą kaimyninėje šalyje. Jeigu skaičiai Lenkijoje neturėtų džiuginti, tai pasirodymas LKL yra labai solidus, kur V.Čižauskas iškart tapo „Dzūkijos“ lyderiu. Tiesa, pati ekipa liko už atkrintamųjų borto. Akivaizdu, kad LKL lygiui šis žaidėjas yra tikrai geras ir galėtų nesunkiai gauti darbą aukštesnio pajėgumo ekipoje. Vis dar Achilo kulnu lieka pataikymas iš toli, kuris LKL pirmenybėse siekė vos 25,6 proc. (8/31), kas gynėjui yra itin kuklus rodiklis. Įdomu, kur V.Čižauskas pasuks kitą sezoną.

Lukošius Lukošius

REKLAMA

Simonas Lukošius (18 metų 196 cm ūgio, Bonos „Telekom Baskets“). Vokietijos lyga: 9 min., 2,9 tšk., 1 atk. kam., 0,6 rez. perd., 1,1 naud. bal.

Trenerio Mindaugo Lukošiaus sūnus sėkmingai kopia karjeros laiptais Vokietijoje. Jaunuolis patirties sėmėsi 4 lygoje, kur žibėjo 14,8 taško ir 13,3 naudingumo balo vidurkiai per 27 minutes. S.Lukošius gavo šansą parodyti sugebėjimus ir Vokietijos pajėgiausioje lygoje, kur kurį laiką rungtyniavo su Deividu Gailiumi. Tiesa, pastarasis sezono nebaigė ir grįžo į Klaipėdos „Neptūną“, o S.Lukošius žaidė iki pat pabaigos ir turėjo savo vaidmenį. Krepsinis.net žiniomis, S.Lukošius yra stebimas ir Miuncheno „Bayern“ ekipos, kurios gretose jis žaidė Eurolygos jaunimo turnyre 2019–2020 m. sezone ir per 26 minutes fiksavo 13,5 taško vidurkį. Akivaizdu, kad mūsiškis yra perspektyvus jaunuolis, iš kurio gali išaugti itin pajėgus krepšininkas.

Danielius Lavrinovičius Danielius Lavrinovičius

REKLAMA

Danielius Lavrinovičius (22 metų 205 cm ūgio, Kvakenbriuko „Artland Dragons“). Vokietijos antras divizionas: 22 min., 6,5 tšk., 4,8 atk. kam., 1,4 rez. perd., 6,8 naud. bal.

Garsiųjų Lavrinovičių bendrapavardis, bet tikrai ne sūnus šiame sezone pasirodė nuviliančiai. Pernai jo rodikliai buvo aukštesni ir atrodė, kad puolėjas toliau tobulės, bet dabar statistika prastesnė nei buvo. D.Lavrinovičius pataikė tik kas antrą dvitaškį ir 30,6 proc. tritaškių. Apskritai D.Lavrinovičius jau penktus metus žaidė tame pačiame klube ir galbūt jau atėjo metas kažką keisti ir iškeliauti rungtyniauti kitur.

Olechnavičius Olechnavičius

Justas Olechnavičius (27 metų 194 cm ūgio, Chichono „Circulo Gijon“). Ispanijos trečias divizionas: 32 min., 12,9 tšk., 2,8 atk. kam., 1,8 rez. perd., 10,2 naud. bal.

REKLAMA

Praeityje „Šiauliuose“ rungtyniavęs puolėjas sezoną pradėjo antroje lygoje, bet ten sužaidė vos du mačus ir Oviedo klubas jo paslaugų atsisakė, todėl mūsiškis grįžo atgal į trečią divizioną. Čia J.Olechnavičius jaučiasi tarsi žuvis vandenyje ir turėjo labai svarbų vaidmenį savo ekipoje. „Gijon“ pasirodymą baigė turnyro aštuntfinalyje. Geriausią pasirodymą J.Olechnavičius surengė, kai pelnė 19 taškų ir surinko 22 balus. Verta pažymėti, kad sezonas buvo gana trumpokas – lietuvis sužaidė vos 21 mačą.

Titas Januševičius Titas Januševičius

Titas Januševičius (20 metų 188 cm ūgio, Amorebietos „Zornotza“). Ispanijos trečia lyga: 15 min., 9,3 tšk., 1,3 atk. kam., 6,6 naud. bal.

Šis žaidėjas Lietuvoje yra menkai žinomas, bet kopia karjeros laiptais Ispanijoje. Pernai jis Ispanijos 4 lygoje rinko po 17 taškų ir gavo šansą pasirodyti aukštesniame divizione. Ten jis irgi nepasimetė ir per savo trumpą laiką buvo maksimaliai rezultatyvus. T.Januševičius yra Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinis, kurio pagrindinis ginklas – metimai iš toli – juos realizavo 41,4 proc. tikslumu (41/99). Akivaizdu, kad auga dar vienas snaiperis, kuris gali tapti gero lygio krepšininku. Būtinai stebėsime jo karjeros vingius.

„Ilgoji pertrauka“: „Ryto“ lietuvių kainos, kandidatai pakeisti Sireiką, Kurtinaičio galimas karjeros posūkis, „Lietkabelį“ dominantis aukštaūgis ir „M Basket“ darbai


8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
NBA