Sezoną užsienyje baigę lietuviai: D.Motiejūno problema su baudų metimais, solidus A.Juškevičius ir spindėjęs A.Beručka (8)

Gegužės 13 d., 14:00
Šiems lietuviams sezonas asmeniškai buvo sėkmingas
Šiems lietuviams sezonas asmeniškai buvo sėkmingas
Edgaras Pulkovskis

2020–2021 metų krepšinio sezonas artėja į pabaigą, o kai kuriems Lietuvos krepšininkams jis jau pasibaigė.

Portalas Krepsinis.net pradeda straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.

Motiejūnas Motiejūnas

Donatas Motiejūnas (30 metų 213 cm ūgio, Sindziango „Flying Tigers“). Kinijos lyga: 35 min., 21,6 tšk., 13,7 atk. kam., 4,2 rez. perd., 2 per. kam., 27,1 naud. bal.

REKLAMA

Eilinis šio aukštaūgio sezonas Kinijoje, kur jau lietuvis yra vadinamas senbuviu. D-Mo šiame sezone žaidė pajėgesnėje komandoje, bet pasirodymą baigė jau ketvirtfinalyje. Gaila, kad D.Motiejūnas dėl titulo vėl nepakovojo, bet jam statistiškai sezonas buvo geras. Mūsiškis daug tritaškių nemetė, bet pataikė 40,3 proc. šūvių (27/67), tačiau tragiškai atakavo nuo baudų metimo linijos – tik 42,1 proc. (110/261). Visos karjeros metu D.Motiejūnas buvo patikimesnis baudų metikas, bet pastaruoju metu Kinijoje procentas yra nukritęs drastiškai. Sunku pasakyti, ar tai yra psichologiniai aspektai, kadangi baudų nepataikymas dažniausiai yra siejamas būtent su tuo. Turbūt šį žaidėją Kinijoje matysime ir kitą sezoną.

Adas Juškevičius (32 metų 194 cm ūgio, Permės „Parma“). Vieningoji lyga: 24 min., 13,3 tšk., 2 atk. kam., 3,7 rez. perd., 13 naud. bal.

Nors Kazio Maksvyčio ekipos sezonas dar nepasibaigė, kadangi ketvirtfinalyje kovoja su Sankt Peterburgo „Zenit“, tačiau A.Juškevičius jau nebežais, nes yra patyręs traumą ir, kaip sakė strategas, reabilitacija truks kelis mėnesius. Permės ekipa pasiekė ketvirtfinalį ir įgyvendino iškeltą tikslą, o FIBA Europos taurėje per metimą liko nuo finalo. Pačiam gynėjui statistiškai sezonas buvo kiek prastesnis – jis rinko 3 taškais mažiau ir 1,2 naudingumo balo. Ir toliau susidaro įspūdis, kad „Parma“ yra per prasta komanda A.Juškevičiui ir jis vertas rungtyniauti geresniame klube, bet praėjusią vasarą dvejiems metams pratęsė sutartį, tad turėtų likti Rusijoje dar vienam sezonui. Turbūt šioje situacijoje A.Juškevičius renkasi gerą uždarbį, kadangi jo karjera po truputį jau artėja į pabaigą ir kiekvienas uždirbtas euras – labai svarbus.

REKLAMA

Giedraitis Giedraitis

Dovydas Giedraitis (20 metų 193 cm ūgio, Madrido „Estudiantes“). Ispanijos pirmenybės: 18 min., 6,4 tšk., 1,1 atk. kam., 2,8 naud. bal.

Praėjusių metų pabaigoje gynėjas gavo peties traumą, kuri užbaigė jo sezoną sužaidus vos 16 mačų. Labai gaila mūsiškio, kadangi jis turėjo trenerio pasitikėjimą ir aikštelėje atrodė išties solidžiai, o jam buvo patikima net dengti svarbius varžovų žaidėjus. D.Giedraitis dar yra labai jaunas krepšininkas, tad 18 minučių vidurkis parodo, kokio kalibro talentas jis yra. Džiugu, kad D.Giedraitis turi kontraktą ir kitam sezonui, tad galės tęsti karjerą pažįstamoje aplinkoje ir belieka tikėtis, jog trauma nepaliks padarinių. D.Giedraitis žaidimą grindžia metimais iš toli ir pataikė 37 proc. šūvių iš perimetro – 20 iš 54.

REKLAMA

Tauras Jogėla (28 metų 202 cm ūgio), Šoprono KC. Vengrijos lyga: 26 min., 13,4 tšk., 5,3 atk. kam., 1,8 rez. perd., 15,6 naud. bal.

Praėjusiame sezone puolėjo pasirodymą Vengrijoje labai greitai nutraukė pandemija. Vasarą jis grįžo atgal į šią šalį, bet komandai pasirodymas nebuvo geras – vos 8-a pozicija ir 1:3 pralaimėtas ketvirtfinalis. Kaip ir visos karjeros metu, taip ir dabar T.Jogėlo silpnąja puse lieka tritaškių pataikymas – 30,2 proc. (19/63) pasiekė tikslą. Tolimais metimais jis nepiktnaudžiavo ir dažniau rinkosi mesti iš arčiau – 216 dvitaškių, iš kurių pataikė 60,2 proc. Įspūdingiausias T.Jogėlos pasirodymas buvo su 30 taškų ir 38 naudingumo balais. Dar viename mače jis įmetė 26 taškus ir surinko 38 balus. Dar du sutikimus baigė su 32 ir su 37 efektyvumo balais.

Beručka Beručka

REKLAMA

Arnas Beručka (24 metų 195 cm ūgio, Bratislavos „Inter“). Slovakijos pirmenybės: 36 min., 17,9 tšk., 4,3 atk. kam., 3,6 rez. perd., 16,7 naud. bal.

Pakankamai ilgai ant Utenos „Juventus“ suolo užsisėdėjęs A.Beručka nusprendė laimės ieškoti užsienyje ir pasirinko labai teisingą komandą – vien ką reiškia 36 minučių vidurkis. Žinoma, kad jeigu „Inter“ kautųsi keliais frontais, tokio krūvio neatlaikytų, bet 39 mačai su tokiu minučių skaičiumi yra tikrai įgyvendinamas planas. Puolime A.Beručka atlikdavo po 15 metimų per susitikimą, o dvitaškius realizavo 52 proc., tritaškius – 37,7 proc. tikslumu. Tiesa, tik kas antras baudos metimas pasiekdavo tikslą – 53,5 proc. Geriausias rungtynes mūsiškis sužaidė, kai pelnė 26 taškus ir surinko 31 balą. „Inter“ kovas baigė pusfinalyje ir peršasi mintis, kad A.Beručkai šių pirmenybių lygis yra gerokai per žemas – jam reikėtų dėti žingsnį į priekį pajėgesnėje ekipoje.

Arvydas Gydra (31 metų 206 cm ūgio, Madeiros CAB). Portugalijos lyga: 31 min., 13,4 tšk., 4,8 atk. kam., 1,4 rez. perd., 13,4 naud. bal.

Penktus metus iš eilės šioje komandoje rungtyniavęs puolėjas jau tikrai yra tarsi vietinis šioje saloje. Jo ekipa reguliariajame sezone užėmė septintąją vietą ir krito ketvirtfinalyje. A.Gydros stiprybė – metimai iš toli ir šį aspektą jis išpildė puikiai – metė net 190 tritaškių ir pataikė 86, kas yra 45,3 proc. Dvitaškių lietuvis metė tik 88 (pataikė 44 – 55,7 proc.).

REKLAMA

Robertas Grabauskas (30 metų 208 cm ūgio, Madeiros CAB). Portugalijos lyga: 26 min., 12,2 tšk., 5,9 atk. kam., 1,2 rez. perd., 14,3 naud. bal.

Kartu su A.Gydra aukštaūgių tandemą sudaręs R.Grabauskas turėjo pirmąją patirtį Madeiroje ir tikrai neturėjo nuvilti komandos vadovų. Centras savo žaidimą grindžia veiksmais baudos aikštelėje, kur realizavo 65,9 proc. dvitaškių. Nors Portugalijos pirmenybių lygis nėra itin aukštas, bet, portalo Krepsinis.net žiniomis, legionieriams ten mokama po 3–4 tūkstančius eurų per mėnesį, o tai yra geras uždarbis vidutinio lygio žaidėjams, kurie Lietuvoje į tokį atlyginimą negalėtų pretenduoti.

Ignas Fiodorovas (25 metų 196 cm ūgio, Obervarto „Unger Steel Gunners“). Austrijos lyga: 25 min., 10,8 tšk., 4,5 atk. kam., 2,2 rez. perd., 7,3 naud. bal.

Puolėjas antrą kartą rungtyniavo užsienyje ir pasirinko jam tikrai palankų klubą, kuriame gavo pakankamai progų pasireikšti ir atsiskleisti. Lietuvio ekipa pasiekė turnyro pusfinalį ir jai tai buvo tikrai geras pasiekimas. Pats I.Fiodorovas turėtų būti nusivylęs savo pataikymu iš toli, kadangi pataikė tik 27,3 proc. (33/121) tritaškių. Austrijos pirmenybės nėra aukšto lygio, bet akivaizdu, jog rinkoje jo vertė bus didesnė nei po pasirodymo NKL.

REKLAMA

Balčiūnas Balčiūnas

Tomas Balčiūnas (21 metų 203 cm ūgio, Tartu „Ulikool“). Latvijos–Estijos lyga: 21 min., 7,1 tšk., 6,9 atk. kam., 10,7 naud. bal.

Šis Estijos klubas itin mėgsta lietuvius ir čia yra žaidę visa eilė mūsiškių, kurie būdavo komandos vedliais, tačiau T.Balčiūnas tokiu netapo. Veikiausiai ir nepretendavo į tokį vaidmenį, kadangi nespindėjo ir NKL pirmenybėse. „Ulikool“ pirmenybėse liko 6 iš 7 Estijos klubų. Turint omenyje, kad T.Balčiūnas dar yra jaunas žaidėjas, jis gali patobulinti savo žaidimą ir duoti daugiau naudos kitame sezone, bet veikiausiai nepateisins į jį dėtų vilčių, kokios buvo, kai dėl lietuvio pešėsi Madrido „Real“ ir Barselonos „Barcelona“, o galiausiai nutūpė Sevilijoje.

Tomas Rimša (25 metų 208 cm ūgio, Velso „Raiffeisen Flyers“). Austrijos pirmenybės: 11 min., 4,9 tšk., 2,2 atk. kam., 2,9 naud. bal.

Kaip ir I.Fiodorovo, taip ir T.Rimšos klubas pasiekė turnyro pusfinalį. Skirtingai nei tautietis, T.Rimša didelio pasitikėjimo iš vyr. trenerio Sebastiano Waserio nesulaukė ir tenkinosi atsarginio centro vaidmeniu. Pagrindinis žaidėjas buvo Davoras Lamešičius, kuris buvo naudingiausias ir efektyviausias ekipoje. T.Rimša NKL pirmenybėse buvo naudingas „Telšių“ ekipoje, o jeigu Austrijoje ir kitą sezoną jis gaus tokius trupinius ant parketo, reikėtų pasiieškoti kitos komandos.

„Ilgoji pertrauka“: LKL klubų mėnuo – Cvirkos ateitis Pasvalyje, lyderį galinti prarasti „CBet“, bergždžios „Gargždų“ ir „Wolves“ paieškos bei „Šiaulių“ noras pakeisti legionierių


8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja