Sėkmingas debiutas: D.Needhamas padėjo „Rytui“ išsivežti pergalę iš Prienų (46) FOTOGALERIJA

Kovo 23 d., 16:20
D.Needhamas sėkmingai debiutavo naujame klube (BNS nuotr.)

Antrąja pergale iš eilės „Betsafe–LKL“ čempionate džiaugėsi Dainiaus Adomaičio treniruojama Vilniaus „Ryto“ (19/6) komanda.

Sostinės klubas išvykoje po atkaklios kovos 75:68 (17:19, 17:21, 18:14, 23:14) nugalėjo Prienų „Skycop“ (9/17) krepšininkus.

Šioje akistatoje debiutavo Derekas Needhamas, o Mindaugas Lukauskis sužaidė 600-ąsias rungtynes LKL.

Dvikovos eiga:

Sostinės klube debiutavo gynėjas D.Needhamas, be to, „Rytas“ per pirmas 2 minutes pelnė 6 taškus bei pirmavo 6:0. Vis dėlto vėliau svečiai pateko į duobę, tad įsibėgėję „Skycop“ krepšininkai įmetė net 10 taškų be atsako – 10:6. Po minutės pertraukėlės svečiai surengė dvi rezultatyvias atakas, tačiau po to sužaidė dar vieną blankią atkarpą. Kėlinio pabaigoje „Ryto“ puolimą išjudino Martynas Echodas ir Mindaugas Girdžiūnas, bet po Gintaro Leonavičiaus tolimo metimo pirmavo šeimininkai – 19:17.

Antrojo ketvirčio pirmoje pusėje ekipos kurį laiką keitėsi sėkmingais išpuoliais, bet pataikius iš toli Malcolmui Grantui, „Skycop“ ekipa pirmavo 5 taškais – 30:25. Arnas Butkevičius ir D.Needhamas rinko taškus, savo ruožtu, šeimininkų gretose išsiskyrė Vytenis Lipkevičius, po kurio metimų Prienų komanda susikrovė dviženklę persvarą – 40:30. Kėlinio pabaigoje vilniečiams pavyko priartėti iki 34:40.

Po ilgosios pertraukos vicečempionai ryžtingai grįžo į kovą ir per mažiau nei 2 minutes išlygino rezultatą – 40:40. Toks vilniečių spurtas šeimininkų iš vėžių neišmušė – keletą minučių komandos žaidė taškas į tašką. 29-ąją minutę iš toli pataikė M.Lukauskis, tačiau paskutinėmis ketvirčio akimirkomis tuo pačiu atsakė Eimantas Bendžius. Po trijų kėlinių „Skycop“ ekipa pirmavo 54:52.

Lemiamo kėlinio pradžioje „Rytas“ perėmė iniciatyvą: po Roko Stipčevičiaus ir Artiomo Parachovskio sėkmingų išpuolių vilniečiai pirmavo 57:54. Sostinės ekipa siekė atitrūkti, tačiau šeimininkus žaidime išlaikė puikus Darjušo Lavrinovičiaus žaidimas. Vis dėlto susitikimo pabaigoje vilniečiai sužaidė užtikrintai bei po Eimanto Bendžiaus tritaškių krušos iškovojo pergalę rezultatu 75:68.

„Skycop“: Malcolmas Grantas 19 (3/4 tritaškiai, 5 rez. perd.), Darjušas Lavrinovičius 11 (1/5 tritaškiai, 6 rez. perd.), Vytenis Lipkevičius (8 atk. kam.) ir Mindaugas Lukauskis po 10.

„Rytas“: Eimantas Bendžius (4/10 tritaškiai, 7 atk. kam.) ir Martynas Echodas (6/9 dvitaškiai) po 16, Derekas Needhamas 15 (6/9 dvitaškiai), Artiomas Parachovskis 11 (12 atk. kam.).

Gairės: lkl, rytas, skycop