Savo lyderius liaupsinęs G.Žibėnas: mums lengviau žaisti, kai nesame favoritai (10) VIDEO interviu

Kovo 12 d., 20:35
G.Žibėnas vėl triumfavo Kaune (BNS nuotr.)
G.Žibėnas vėl triumfavo Kaune (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Vilniaus „Rytą“ šį sezoną nestokoja netikėtų pralaimėjimų, bet prieš Kauno „Žalgirį“ dar nesuklupo. Antrąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) tarpusavio batalijose jie iškovojo Kaune.

Po rungtynių „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas pripažino, kad tokios rungtynės atneša daugiau motyvacijos ir pralaimėjimai prieš mažiau pajėgius klubus nėra atsitiktinumas.

„Sveikinimai komandai, žaidėjams ir visai organizacijai, o svarbiausia – fanams, pradedant nuo mūsų išlydėjimo į šias rungtynes. Sunkiu momentu jie nuo mūsų nenusisuko, nepasakyčiau, kad tai krachas, dėkojame už šią pergalę jiems. Mums labai reikėjo vienų rungtynių atsispirti ir sugrįžti į save. Tikiuosi, kad tai ir buvo tos rungtynės. Nėra lengva bet kuriai komandai laimėti „Žalgirio“ arenoje, įskaitant Eurolygą. Stipri pergalė, didžiuojuosi vyrais“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Jūsų treniruojamas „Rytas“ yra laimėjęs penkis kartus ir tik keturis kartus suklupo. Kaip galite paaiškinti savo sėkmės receptą?

– Manau, kad mums kaip komandai kažkiek lengviau žaisti, kai nesame favoritai, mažiau tos naštos ant pečių, žaidėjai žaidžia savo žaidimą ir nepersikrauna, laimėsime ar nelaimėsime, mėgaujasi. Kiekvienas žaidėjas mėgausis žaisdamas tokioje auditorijoje, 14 ar 15 tūkstančių. Nesvarbu, žaisime namie ar išvykoje, gal tai yra tarp atsakymų.

– Gintaras Krapikas prieš rungtynes sakė, kad nepamiršo Marcuso Fosterio pamojavimų Vilniuje. Panašu, kad nepamiršo ir M.Fosteris?

– Čia jau reikia jo klausti, mes, kaip treneriai, norime tos jo motyvacijos kiekvienose rungtynėse ir treniruotėse, kartais ją gauname, kartais negauname. Jis turi suprasti, kad norėdamas eiti į kitą lygį turi tą stabilumą atsinešti į kiekvienas rungtynes.

REKLAMA

– Margiris Normantas sužaidė karjeros rungtynes, kaip jo pasirodymą galite apibūdinti ir paaiškinti?

– Margo turėjau duoti labai daug kreditų po rungtynių rūbinėje vien dėl to, kad žaidė su skaudančia nugara. Buvo su klaustuku didžiuliu ryte, žais ar nežais. Vakar treniruotėje taip pat dalyvavo tik dėl to, kad neturėjome galimybės dirbti penki prieš penkis. Margo dar kartą įrodė, ir kurio miesto yra, ką atstovauja ir tokių rungtynių „mirk ar gyvenk“ tikrai nepraleis.

– „Žalgiris“ turėjo didelę persvarą baudos aikštelėje, kaip pavyko atsilaikyti?

– Turėjome kažkur išeiti iš tos savo komforto zonos, iš savo sistemos, kažką keisti, kažkaip kitaip stovėti gynyboje nei visąlaik. Mūsų „trapas“ ne visąlaik veikdavo, kažkur pavėluodavome ar nesubauduodavome ir iš to daug taškų praleidome. Šiandien nusprendėme vienas prieš vieną dirbti ir tiesiog reikėjo atstovėti kaip vyras prieš vyrą. Žaidėjai šiandien tai padarė, kiekvienas žaidėjas įdėjo ekstra, būtent to ir reikia norint laimėti tokias rungtynes prieš tokią auditoriją.

REKLAMA

– Kaip pavyko M.Fosterį įtikinti, kad ankstyvoje atakos stadijoje nemestų, o būtų kantresnis?

– Šiandien pas mus nebuvo jokių ego, kiekvienas žaidėjas šiandien žaidė dėl komandos. Fosteris yra tas žaidėjas, kuris prisitaikys prie komandos. Jis žino, koks yra žaidėjas, jis pats pripažįsta, kad nėra sunku komandos draugams su juo žaisti, bet kartais tuos metimus sunkius jis mes, nes tai yra jo žaidimo stilius. Jis pats pripažįsta, kad turi daugiau duoti gynyboje, bet jei jis darytų viską, pas mus turbūt nežaistų.

– Kendale McCullumas nežaidė, kokia yra jo situacija ir kaip tai keitė rungtynių planą?

– Stipriai keitė rungtynių planą. Kiekvienas žaidėjas mums yra labai svarbus. Jis jau Bonoje prieš rungtynes sirguliavo, su vaistais kažkiek atsistatė, bet per didžiąją pertrauką jis visiškai sulūžo, tai įtakojo ir mūsų rungtynes Bonoje. Jis tikrai žaidė, gal niekas nežino, labai negaluodamas. Kai grįžo, ta liga tik pastiprėjo. Prieš dvi dienas buvo pas daktarus, sakė, kad reikia penkių dienų. Tikimės, kad Stambule jau galėsime jį naudoti.

– Kada Evaldas Kairys galės sugrįžti?

– Jį jau vešimės į Stambulą, ar žais – sužinosime dieną prieš ar rungtynių dieną. Kad žaistų, jis turi turėti kontaktinę treniruotę padaryti.

REKLAMA

– Gytis Radzevičius buvo pasyvokas?

– Jei kalbant apie Gytį, daugiau norime iš jo gynyboje. Vis tiek jis yra gynybinio stiliaus žaidėjas ir norime tenai daugiau. Kai šitaip žaidžia Margo ir norėjome turėti tris organizatorius aikštelėje, jis buvo karštas. Mes, treneriai, žaisime su tais žaidėjais, kurie tą dieną atrodo geriausiai.

– 94 praleisti taškai. Gynyba vis dar neramina?

– Sunku kartais išsireikalauti, kai trijų žaidėjų trūksta. Šiandien turėjome imtis netradicinių veiksmų, kažkur rizikuoti, didžiąją rungtynių dalį tai pasiteisindavo, bet vėliau Lukas Lekavičius labai mus baudė su tomis rizikomis ir turėjome grįžti prie kitos sistemos. Tai yra žaidėjams, bet ir treneriai iš savęs nori daugiau. Šį sezoną mes reaguojame, kai esame įsprausti į kampą. Norėtųsi, kad taip nebūtų, kad taip reaguotume kasdien.

– Gal galite plačiau nušviesti Jarviso Williamso situaciją?

– Tai yra jau praeita istorija, nenorime grįžti, atsitiko kaip atsitiko. Manau, kad kiekviena komanda, bet kokio lygio, pasielgtų taip pat. Kitokios išeities nebuvo. Negadinsime mes čia žaidėjų karjeros su kažkokiais pranešimais, linkime jam sėkmės ir tiek žinių. Ieškome kažko į jo vietą, sunkiai, bet kažkaip gal rasime.

REKLAMA

– Girdėjome, kad jis vėl yra Vilniuje, gal vėl bandysite susitarti?

– Nežinau, aš tų gandų nekomentuosiu.

– Esate pirmasis klubas, šį sezoną įmetęs „Žalgiriui“ šimtą taškų. Kovose prieš gynybinė „Žalgirį“ vienintelis kelias į pergalę yra įvelti juos į puolimo žaidimą?

– Kažkiek sutikčiau, aišku, mes treneriai kaip užsukti kartosime, kad turi būti gynybinės rungtynės. Manau, tą patį ir varžovai sakys, bet šiandien taip gavosi, kad abi komandos daug tritaškių pataikė, realizavo daug progų, „Žalgiris“ turėjo daug antrųjų progų, mes šiandien labiau buvome aktyvūs toliašaude artilerija. Taip gavosi. Tai nebuvo „bėk ir mesk“ rungtynės, bet buvo realizuotos progos. LKL esame gal devinti pagal taiklumą, bet turime daugiau metančių ir pataikančių žaidėjų, tiesiog su realizacija šiemet trūko kokybės.

– Ignas Brazdeikis pelnė vos 4 taškus, kaip pavyko jį uždaryti?

– Komandinėmis pastangomis, labai norėjome, kai tik gaudavo kamuolį, bandėme spaustis, žinome, kad jis kažkiek turi ir nusimetimo problemų, kartais nusimeta, kartais – ne. Šiek tiek reikėjo rizikuoti, Ignas yra geras žaidėjas, reikėjo rizikuoti, bet šiandien visi žaidėjai tikėjo parengta sistema, kad ir kaip ji keistai atrodytų.

– Praeitą kartą, kai laimėjote Kaune, pardavinėjote kvapukus „Ryto“. Ką dabar pasiūlysite?

– Pasiūlysiu sau ir komandai likti savimi, alkaniems ir paprastiems.

„Ilgoji pertrauka“: „Ryto“ lietuvių kainos, kandidatai pakeisti Sireiką, Kurtinaičio galimas karjeros posūkis, „Lietkabelį“ dominantis aukštaūgis ir „M Basket“ darbai


10 komentarai
Naujausi komentarai (10)
Geriausiai ivertinti (10)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti