Š.Jasikevičiaus sprendimo belaukiant: kodėl išvykimas iš „Žalgirio“ jį paverstų dar geresniu treneriu (52)

Gegužės 29 d., 12:45
„Žalgiris“ laukia Š.Jasikevičiaus sprendimo („Žalgirio“ nuotr.)
„Žalgiris“ laukia Š.Jasikevičiaus sprendimo („Žalgirio“ nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

„Šarai, pasilik“, – prieš metus tokie plakatai buvo iškabinti Kaune, o šiemet sugrįžus iš Eurolygos finalo ketverto tuos pačius žodžius Šarūnui Jasikevičiui ištarė ir laikinosios sostinės meras Visvaldas Matijošaitis.

Šėlusios minios reakcija puikiai iliustravo tai, ką galvoja visi Kauno „Žalgirio“ sirgaliai, kurių didžiausias noras dabar yra išgirsti, jog fantastinius rezultatus klubui atnešęs treneris nepasuks link Maskvos, Barselonos, Tel Avivo ar kito permainų laukiančio miesto.

Kol kas nei iš Š.Jasikevičiaus, nei Pauliaus Motiejūno nieko tikslesnio išskyrus „situacija yra 50:50“ negalėjome išgirsti, tačiau kai kurie Šaro žodžiai leidžia turėti vis daugiau šansų, jog jis niekur neišvyks.

„Neabejoju, jog kiekvienais metais turėsime gerus šansus eiti toli Eurolygoje. Turime gerą bazę, visi mus gerbia ir apie mus kalba. Taip pat reikia tokių nuostabių perliukų kaip Kevinas Pangosas, reikia, jog ir vyresni lietuviai toliau demonstruotų gerą žaidimą. Į finalo ketvertą metai iš metų patekti nėra lengva ir Europos grandams. Turime kautis bent jau dėl aštuntuko ir suteikti visiems aistruoliams geras emocijas“, – savo interviu teigė Š.Jasikevičius. 

REKLAMA

Prisiminus praėjusius metus ir kone identišką „liks ar neliks“ situaciją, tada panašiai kalbėjęs, pasidžiaugęs komplektacijos darbais ir „stengsimės eiti į priekį“ sakęs Š.Jasikevičius priėmė tokį sprendimą, kokį matome dabar. Žinoma, kol kas tai tik spėliojimai ir prielaidos, bet nuomonių, kad kone geriausias šio sezono Eurolygos treneris liks Kaune, yra vis daugiau ir daugiau.

Jau praėjusį pavasarį Š.Jasikevičius buvo ganėtinai geidžiama persona tarp Eurolygos ekipų – jį pinigais viliojo ir Tel Avivo „Maccabi“, ir Barselonos „Barcelona Lassa“. Labai realu, kad šios komandos ir dabar yra nusitaikiusios į specialistą.

Tada tam, kad Šaras sulauktų įvertinimo kaip treneris, prireikė 14 pergalių ir buvimo netoli geriausiųjų aštuoneto. Prisimenu, kaip prieš metus rašydama apie Š.Jasikevičiaus sprendimą likti, sakiau, jog būtent šis sezonas parodys tikrąją trenerio vertę, kadangi vos po vieno pilno sezono kažką vertinti yra sunku: Eurolyga stiprėja, o su kukliu biudžetu „neprašauti“ sudėtyje ir gauti tokius žaidėjus, kokių nori, yra sunkiau. Bet visa tai 42-ejų kaunietis nubraukė, atvesdamas komandą net į finalo ketvertą.

Jasikevičius Jasikevičius

REKLAMA

Savo karjeroje paskui pinigus Š.Jasikevičius nebėgiojo niekada, o jo praėjusios vasaros sprendimą likti labiausiai nulėmė laisvė komplektuoti komandą ir dirbti „Žalgiryje“ taip, nori jis. Tai neabejotinai bus ir šios vasaros „Žalgirio“ koziris, kurį daug sunkiau nei įspūdingus pinigus Š.Jasikevičiui ant stalo gali padėti bet kuri kita komanda.

„Kur yra dideli pinigai, ten ir ekspertų, norinčių pavadovauti, atsiranda daugiau“, – juokavo vienas Lietuvos krepšininkas, turėjęs patirties ne vienoje Eurolygos komandoje.

Tačiau į šį faktorių iš jauno trenerio perspektyvos galima pažiūrėti dvejopai. Taip, laisvė yra didžiulis ir retai sutinkamas privalumas, tačiau kita vertus patirtis klube su aikštingesniais vadovais strategui taip pat gali tapti gera mokykla ateičiai, kurios ko gero nėra išvengęs nė vienas aukštos klasės specialistas.

Galimybes komplektuoti komandą pagal save lemia du dalykai: ekipos vadovybės pozicija ir trenerio autoritetas. Vis tik pirmasis faktorius, pasak specialistų, yra svarbesnis.

Kone didžiausią tokią privilegiją šiuo metu turi Stambulo „Fenerbahče“ treneris Željko Obradovičius, tiesa, padedamas taip pat puikaus specialisto Maurizio Gherardini. Čia tokią situaciją lemia ir komandos vadovybės pasitikėjimas, ir neeilinė Željko patirtis – devyni laimėti Eurolygos titulai. Š.Jasikevičiaus atveju, kad ir koks mylimas jis didžiojoje Europos dalyje bebūtų, kad ir kokius puikius rezultatus būtų pademonstravęs šį ir praeitą sezoną, tačiau susikurti trenerio autoritetui, kuris leistų diktuoti savo taisykles, dvejų su puse metų gali būti mažai.

REKLAMA

Obradovičius, Jasikevičius Obradovičius, Jasikevičius

Jei žiūrėtume į komandas, kurios kol kas atrodytų realiausios pretendentės vilioti Š.Jasikevičių, tai galbūt dalį laisvės treneriui suteikti galėtų turtingiausia Europoje Maskvos CSKA, jei vis tik atleistų Dimitrį Itoudį. Vis tik abejojama, kad taip nutiks, ypač, jei treneris padės komandai nugalėti Vieningoje lygoje.

Barselonos ekipoje situacija paaiškės po Ispanijos čempionato: nors Svetislavas Pešičius pradėjo derybas dėl naujos sutarties, pirmasis pralaimėjimas ketvirtfinalyje prieš Andoros „Morabanc“ pasiuntė nelabai malonų signalą, kadangi dabar klubui būtina laimėti du susitikimus iš eilės, jog sezonas nebūtų baigtas. Barselonos klubas jau pernai norėjo rimtų permainų ir to paties Š.Jasikevičiaus, tad jeigu sezonas Ispanijoje baigtųsi fiasko, gali būti, jog klubo vadovai būtų pasiryžę pasitikėti treneriu, kad tik pavyktų pagaliau pasiekti tų rezultatų, kokie yra laukiami Katalonijoje.

REKLAMA

Trečias realesnis variantas – Tel Avivo „Maccabi“, Eurolygoje šį sezoną taip pat likusi už aštuntuko borto. Tačiau ten svarbiausią žodį turi komandos valdyba, vargiai suteiksianti saviraiškos galimybes treneriui.

Gal būtų galima kalbėti ir apie jo paties eliminuotą Pirėjo „Olympiacos“, tačiau buvęs Barselonos ekipos žaidėjas Š.Jasikevičius yra sakęs, jog niekada nedirbtų Madrido „Real“, todėl gali būti, jog čia situacija būtų panaši dėl Atėnų „Panathinaikos“ ir „Olympiacos“ priešpriešos. 

Lyginant su „Žalgiriu“, didžioji dalis Eurolygos ekipų gal ir turėtų geresnes finansines sąlygas, tačiau kiek jomis naudotis leistų Š.Jasikevičiui, čia jau yra klausimas. Jaunas specialistas jau įrodė, kad turi ne tik trenerio talentą, bet ir ne ką mažiau pravertusią vadybinę „akį“ pastebėti perspektyvius bei savo schemoms tinkančius žaidėjus net ir be didžiulių finansinių galimybių. Ypač – legionierius, kurių įsigijimas dažnai yra rizikinga loterija.

Kevinas Pangosas žaidžia sezoną, kuris jam gali atverti duris į NBA, Aaronas White’as taip pat gali sulaukti dėmesio Europoje, jei sutartis nebūtų pratęsta su Brandonu Daviesu, po Eurolygos atkrintamųjų vargiai būtų pavykę jį išsaugoti. Leo Westermannas po praėjusio sezono gavo pelningą pasiūlymą iš Maskvos CSKA, Š.Jasikevičiaus valia šansą dar metams „Žalgiryje“ gavęs Brockas Motumas atsiskleidė ir išvyko į Stambulo „Anadolu Efes “, o kur dar Royce’as O’Nealas, buvęs per plauką nuo „Žalgirio“, bet galiausiai sulaukęs šanso NBA.

REKLAMA

Pangosas, Jasikevičius Pangosas, Jasikevičius

Nėra jokių abejonių, kad labai norėtųsi matyti Š.Jasikevičių prie „Žalgirio“ vairo ir toliau, kadangi pajautus, ką reiškia būti tarp keturių stipriausių Europoje, šlovingą klubo laikotarpį norisi pratęsti. Kad ir kaip vyr. treneris besakytų, jog ir be jo komanda nesugriūtų, tačiau išlaikyti „Žalgirį“ tokį, koks yra dabar, taptų labai sunku.

Tačiau Š.Jasikevičius visada buvo ne tik titulų, bet ir iššūkių ieškotojas. Iššūkis jam būtų ir likti „Žalgiryje“, su kuriuo norėtųsi pakartoti šio sezono sėkmę, tačiau dar didesnis iššūkis būtų darbas klube, kuriame tektų tvarkytis su didesniu spaudimu, didesniais tikslais, didesniais reikalavimais, didesniais nurodymais ir didesne rizika tapti nemylimu.

Didelių perspektyvų turinčiam treneriui būtų labai naudinga padirbėti su principingais komandų vadovais, ieškoti kalbos su individualiai labai stipriais ir savanaudiškumo turinčiais legionieriais, sulipdyti darniai veikiančią komandą iš ne visai tų žmonių, kokių norėtum labiausiai ir pajausti tą atsakomybę, kuri slegia žinant, jog menkiausios klaidos ir neiškovoti titulai nebūtų atleisti. 

REKLAMA

„Prisiminkite šią dieną, kai po metų sakysite, jog reikia mesti šitą kvailį lauk“, – po pergalingo ketvirtfinalio prieš Pirėjo „Olympiacos“ sakė Š.Jasikevičius.

Atvedus „Žalgirį“ į trečią vietą Eurolygoje, vargu, ar tai sirgaliai kada nors pamirš, tačiau išvykus bet kur kitur, kur šlovė nebuvo taip primiršta, kaip 19 metų Kaune, nesėkmės atveju tokia trenerio nusakyta situacija gali nutikti greitai.

„Šarai, pasilik“, – pasibaigus šiam sezonui ko gero vėl skanduos treneriui gimtojo Kauno sirgaliai.

Išlaikyti jį būtų fantastika, kuri, beje, atrodo vis realesnė, ir nevalia sakyti, jog jam reikia išvykti. Tačiau net jei Š.Jasikevičius pasirinktų naują iššūkį, tai šiam treneriui, kurį kai kurie ateityje mato prie rinktinės vairo ar NBA, būtų neįkainojama ir neišvengiama patirtis, jį paversianti tik dar geresniu. Žiūrint dar optimistiškiau, galbūt net pavyktų iškovoti pirmąjį savo kaip trenerio trofėjų Eurolygoje. 

Kaune Šaras neabejotinai būtų laukiamas visada, o kaip šiam treneriui sektųsi dirbti kitur, pamatyti būtų tikrai labai įdomu.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


52 komentarai
Naujausi komentarai (52)
Geriausiai ivertinti (52)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti