Ryškiausi jaunieji krepšininkai, kuriuos galėsime išvysti Pasaulio taurėje (12)

Rugpjūčio 28 d., 14:04
R.Hachimura ves japonus į priekį (Scanpix nuotr.)
R.Hachimura ves japonus į priekį (Scanpix nuotr.)
Rimantas Puidokas (praktikantas)

Pasaulio krepšinio čempionatas startuos jau po trijų dienų, todėl portalas Krepsinis.net nusprendė išskirti ryškiausius pačius jauniausius krepšininkus, kurie debiutuos pasaulio pirmenybėse Kinijoje.

Į šį sąrašą patenka ir šviežiausi šią vasarą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje pašaukti krepšininkai ir jau per savo debiutinius sezonus už Atlanto stipriausios pasaulio krepšinio lygos patirties įgiję žaidėjai, kurių pasirodymus bus labai įdomu stebėti ant pasaulio taurės varžybų parketo. Beje, į šį sąrašą neįtraukti JAV rinktinės žaidėjai, nes jie turi daugybę jaunų krepšininkų, kurie jau ir taip yra įrodę savo vertę NBA.

Rui Hachimura (Japonija)

21-erių 206 cm ūgio universalus puolėjas šių metų NBA naujokų biržoje 9-uoju šaukimu buvo iškviestas į Vašingtono „Wizards“ ekipą. Nors jo vardo reikšmė asocijuojasi su beisbolo sporto šaka, šis jaunuolis visgi pasirinko krepšinį ir, turbūt, nesuklydo. Kaip ir Domantas Sabonis, japonas yra buvęs Gonzagos universiteto auklėtinis. Paskutiniame savo sezone NCAA lygoje jis buvo startinio penketo žaidėjas ir rinko po 19,7 taško ir 6,5 atkovoto kamuolio. Akivaizdu, kad pasaulio čempionate R. Hachimura sutrauks didelį NBA sirgalių dėmesį. Žinoma, dalį jo sugers ir kitas NBA rungtyniaujantis japonas – Memfio „Grizzlies“ puolėjas Yuta Watanabe. Praėjusiais metais Kenijos kilmės jaunasis japonų talentas debiutavo šalies rinktinėje kvalifikacinėse varžybose į pasaulio čempionatą bei surinkęs 25 taškus padėjo įveikti Irano komandą. Labiausiai stebina šio krepšininko progresas per trejus metus universitete. Per paskutinius metus jis nuo atsarginio krepšininko tapo starto penketo žaidėju ir trenerio pasitikėjimą juo pavertė labai aukštai pakilusiu rezultatyvumu – nuo 11,6 tšk. iki 19,7 tšk. Beje, NBA skautai jį labai vertina kaip „all-around“ žaidėją pasižymintį atletiškumu bei geromis fizinėmis savybėmis bei kaip labai universalų žaidėją puolime, kuris ne tik gali efektingai užbaiginėti atakas po krepšiu, bet ir patikimai atakuoja iš vidutinės distancijos. Taigi, šis japonas turi visas savybes, kurių trūksta daugeliui jaunųjų krepšininkų ir jo karjeros sėkmė priklauso tik nuo jo, o išvysti jo potencialą pasaulio pirmenybėse bus tikrai labai įdomu ir to greičiausiai laukia daugelis sirgalių visame pasaulyje.

REKLAMA

Ntilikina Ntilikina

Frankas Ntilikina (Prancūzija)

21-erių Belgijoje gimęs prancūzų 198 cm ūgio įžaidėjas NBA lygoje debiutavo būdamas vos 19-os metų. Jį 2017-ųjų NBA naujokų biržoje 8-uoju šaukimu pasirinko Niujorko „Knicks“ klubas. NBA visų žvaigždžių savaitgalio kylančių žvaigždžių rungtynėse dalyvavęs krepšininkas savo žaidimu NBA negalėtų būti patenkintas, nes debiutinis sezonas jam tikrai nebuvo pasisekęs ir visai ne toks koks buvo prognozuojamas daugelio ekspertų. Pirmajame savo sezone jaunasis talentas rinko kuklius 5,9 taško ir 3,2 rez. perd. vidurkius, o praėjusį sezoną jo statistiniai rodikliai buvo dar prastesni – 5,7 tšk., 2,8 rez. perd. Tiesa, šių metų sausio mėnesį F.Ntilikina patyrė kirkšnies traumą dėl kurios buvo priverstas praleisti du mėnesius, o kovo mėnesį jis bandė sugrįžti, tačiau atsinaujinus skausmams praleido reguliariojo sezono pabaigą ir sezone iš viso sužaidė tik 43 rungtynes. Beje, įdomu tai, kad prancūzas 2016-ųjų metų 18-mečių Europos pirmenybių finale pataikė net 7 tritaškius, iš viso surinko 31 tašką ir taip tiesiog pražudė Lietuvos jaunimo rinktinę, kurios neišgelbėjo ir labai rezultatyvus Arnoldo Kulbokos pasirodymas (28 tšk.). Prieš jam patenkant į NBA, skautai teigė, kad jis turi labai gerus fizinius duomenis jo pozicijai, puikiai jaučia žaidimo ritmą, žaidžia du prieš du bei priima greitus sprendimus, su didele energija žaidžia gynyboje bei ženkliai tobulina savo metimą, tačiau jis nemėgsta veržtis link krepšio pro varžovų gynybą, taip pat turi išmokti atakuoti su kontaktu bei dažniau palieka atsakomybę užbaiginėti atakas savo komandos draugams nei išnaudoja savo individualius sugebėjimus puolant krepšį.

REKLAMA

Bonga Bonga

Isaac Bonga (Vokietija)

Šis aukštas (206 cm) vokiečių krepšininkas rungtyniaujantis įžaidėjo pozicijoje praėjusį sezoną praleido kartu su savo tautiečiu M. Wagneriu Kalifornijoje, „Lakers“ ekipoje. Praėjusių metų NBA naujokų biržoje 39-uoju šaukimu jis buvo pasirinktas Filadelfijos „76ers“ ekipos, kuri jį iškeitė į „Lakers“. Didžiąją dalį praėjusio sezono 19-metis jaunasis talentas praleido „South Bay Lakers“ ekipoje G lygoje, kur rinko po 11,9 taško per rungtynes. NBA lygoje jis sužaidė 22 rungtynes ir jo vaidmuo ten buvo labai epizodinis – rinko po 0,9 taško. Tai yra universalus gynėjas, kuris gali ne tik įžaisti kamuolį, bet ir rungtyniauti atakuojančio gynėjo ar netgi lengvojo krašto puolėjo pozicijoje. Šią vasarą kartu su M. Wagneriu mainų būdu jis atsidūrė „Wizards“ klube. Šis krepšininkas nėra labai energingas žaidėjas, tačiau turi gerą šuolį, kad galėtų efektingai užbaigti atakas skrydžiais virš lanko. Beje, kaip tokio ūgio krepšininkas jis labai gerai valdo kamuolį ir mėgsta su juo bėgti į greitas atakas. Jis gerai jaučiasi žaisdamas pikenrolo situacijose. Taigi, šis jaunuolis turi unikalią galimybę debiutuoti pasaulio čempionate vilkėdamas savo rinktinės marškinėlius ir rungtyniauti šalia vokiečių NBA žvaigždės Denniso Schroederio.

REKLAMA

Marcosas Louzada (Brazilija)

20-ies metų 195 cm ūgio gynėjas yra šių metų NBA naujokų biržos 35-asis šaukimas. Jį įvertino Atlantos „Hawks“ komanda, tačiau vėliau jis buvo iškeistas į Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipą. NBA skautai išskyrė jį kaip vieną geriausių jauniausių krepšininkų Brazilijoje ir stipriosiomis jo pusėmis įvardino atletiškumą, puikius prasiveržimo link krepšio įgūdžius bei metimą iš tolimos distancijos. Jie taip pat teigė, kad jis mėgsta užbaiginėti atakas dėjimais iš viršaus bei nebijo kontakto, tačiau jam dar reikia sutvirtėti fiziškai. Jis taip pat gerai atakuoja iš toli ir turi staigų metimą, tačiau jam dar trūksta žaidimo du prieš du įgūdžių ir jis dar turėtų pridėti į savo žaidimo arsenalą metimą iš vidutinio nuotolio. Parėjusiais metais šis krepšininkas jau spėjo debiutuoti savo šalies rinktinėje, o šių metų vasarį atrankos į pasaulio čempionatą rungtynėse su Mergelių Salų rinktine pelnė 15 taškų.

Okogie Okogie

REKLAMA

Joshas Okogie (Nigerija)

Šis jaunuolis yra vienas iš dviejų Nigerijos rinktinės krepšininkų rungtyniaujančių NBA kartu su Orlando „Magic“ puolėju Al Farouqu Aminu. 20-metis 193 cm ūgio atakuojantis gynėjas turi ir JAV pilietybę. Jis praėjusių metų NBA naujokų biržoje buvo pašauktas 20-uojų šaukimu į Minesotos „Timbervolwes“ ekipą. Laiko pasireikšti Minesotoje jis gavo tikrai užtektinai (vid. 23 min.), o starto penkete pradėjo net 52 iš 74 susitikimų. Tam pasitarnavo ir NBA žvaigždės Jimmy Butlerio mainai, po kurių jis atsidūrė „76ers“ klube. J. Okogie rinko po 7,7 taško ir atkovojo po 2,9 kamuolio. Tiesa, pasiekti geresnius rodiklius jam sutrukdė pataikymas iš žaidimo – vos 38 proc. Nepaisant to, tai yra labai talentingas žaidėjas, į kurį tikrai verta atkreipti dėmesį artėjančiame pasaulio čempionate. Prie visko, kas parašyta, reikia pridėti ir tą faktą, kad šis žaidėjas turi unikalias atletines savybes, tvirtai sudėtą kūną bei ilgas rankas. Beje tai jam suteikia universalumo ginantis per kelias pozicijas. Tad jį tikrai bus smagu stebėti kaip vieną iš Nigerijos rinktinės lyderių.

Korkmazas Korkmazas

REKLAMA

Furkanas Korkmazas (Turkija)

Šis 22-ejų metų 201 cm ūgio turkas yra universalus krepšininkas, galintis rungtyniauti tiek lengvojo krašto puolėjo, tiek atakuojančio gynėjo pozicijose. 2016-ųjų NBA naujokų biržoje jį 26-uoju šaukimu pasirinko „76ers“ ekipa, tačiau tuo metu 19-metis turkas pats nusprendė likti dar vienam sezonui Europoje Stambulo „Anadolu Efes“ gretose. 2017-aisiais jis pasirašė sutartį su Filadelfijos klubu, tačiau debiutiniame sezone NBA lygoje sužaidė vos 15 rungtynių ant aikštės išbėgdamas vos penkioms minutėms ir pasižymėdamas keliais taškeliais. Daugiausia laiko jis praleido G lygoje, kur rinko po 15,4 tšk. ir 5,2 atk. kam., tačiau nuolat migravo tarp dviejų ekipų. Antrasis sezonas už Atlanto jam buvo kur kas sėkmingesnis, o iš rikiuotės dėl traumos iškritus Jimmy Butleriui, jis turėjo galimybę pirmą kartą žaisti starto penkete. Tačiau netgi gaudamas daugiau žaidybinio laiko įspūdingų rezultatų nepademonstravo – 5,8 tšk., 2,2 atk. kam. Beje, Turkijos nacionalinėje komandoje jis debiutavo būdamas vos 18-os metų 2015-ųjų Europos čempionate. O 2017-ųjų Europos pirmenybėse jis buvo vienas svarbiausių komandos krepšininkų rinkdamas po 10,5 taško per rungtynes. Taigi, artėjantis pasaulio čempionatas jaunajam turkui bus puiki galimybė išlieti visą susikaupusį sportinį pyktį ir savotiškai reabilituotis po kelių nesėkmingų sezonų NBA ir dar kartą parodyti bei įrodyti visiems ko jis iš tikrųjų yra vertas.

REKLAMA

Papagiannis Papagiannis

Georgios Papagiannis (Graikija)

22-ejų graikas 2016-ųjų NBA naujokų biržoje buvo pašauktas aukštu 13-uoju šaukimu, kai jį pasirinko Fynikso „Suns“ ekipa. Vėliau jis buvo iškeistas į Sakramento „Kings“ klubą. Įdomu tai, kad 221 cm ūgio centras yra aukščiausiai naujokų biržos istorijoje pašauktas krepšininkas iš Graikijos. Palyginimui, graikų superžvaigždė Giannis Antetokounmpo buvo pašauktas 15-uoju šaukimu. NBA per du sezonus jam įsitvirtinti nepavyko. Iš viso „Kings“ komandoje jis sužaidė vos 38 rungtynes. Debiutinis sezonas jam buvo pats geriausias, kai ant parketo praleisdavo po 16 minučių ir rinkdavo po 5,6 tšk. ir 3,9 atk. kam. per rungtynes. Po to, kai antrajame sezone 2018-ųjų kovą buvo atleistas iš Sakramento ekipos, jis dar bandė kabintis į stipriausią pasaulio krepšinio lygą ir buvo pasirašęs 10 dienų kontraktą su Portlando „Trail Blazers“ klubu. Tai jam kiek netikėtai atnešė sėkmę ir jis pasirašė dvejų metų kontraktą su Portlando ekipa, tačiau jau po tų pačių metų NBA vasaros lygos jis vėl buvo atleistas sužaidęs vos vienerias rungtynes vilkėdamas „Trail Blazers“ marškinėlius. Po tokių klajonių už Atlanto jis buvo priverstas sugrįžti į Europą, kur pasirašė net penkerių metų kontraktą su Atėnų „Panathinaikos“ komanda. Tačiau jo pasirodymas Eurolygoje praėjusį sezoną taip pat nesuteikė didelių vilčių – laiko pasireikšti gavo nedaug (vid. 12 min.), o statistika siekė 4 tšk. ir 2,8 atk. kam. per rungtynes. Taigi, šis čempionatas šiam kiek prigesusiam talentui gali pagaliau padėti atsiskleisti ir priminti apie save, juolab, kad tokie graikų aukštaūgiai veteranai kaip Ioannis Bourousis ar Georgios Printezis jau greitu metu turės atsisveikinti su Graikijos rinktine ir užleisti vietą jaunajai kartai.

REKLAMA

Nembhardas Nembhardas

Andrew Nembhardas (Kanada)

196 cm ūgio 19-metis įžaidėjas šiuo metu bando prasibrauti į galutinę Kanados rinktinės sudėtį. Floridos universiteto „Gators“ ekipoje NCAA lygoje rungtyniaujančiam žaidėjui prognozuojamas 2021-ųjų NBA naujokų biržos šaukimas antrojo rato pabaigoje. Debiutiniame savo sezone NCAA lygoje jis rinko po 8 taškus ir atliko po 5,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. NBA skautų jis yra apibūdinamas kaip tikras klasikinis įžaidėjas, kuris gerai atlieka perdavimus, gerai mato aikštę ir visada pirmiau renkasi perdavimą komandos draugui nei metimą į krepšį. Jis turi gerą dydį kaip savo pozicijos žaidėjui, tinkamą greitį bei patikimą metimą. Aikštėje jis atrodo kaip treneris su kamuoliu ir mėgsta kurti atakas puolime. Jis taip pat greitai bėga iš gynybos į puolimą bei visada ieško kam perduoti kamuolį į priekį, mėgsta atlikti greitus perdavimus, neperlaiko kamuolio bei aktyviai ir atsakingai atidirba gynybos pusėje. Prie jo silpnųjų pusių pridedama tai, kad jis yra neturintis sprogstamosios jėgos krepšininkas bei nėra gerai po kontakto pataikantis žaidėjas. Jis taip pat yra lyginamas su venesueliečiu Greivisu Vasquezu, tik kanadietis, skirtingai nei pastarasis, turi geresnį aikštės matymą. Taip pat yra sakoma kad A. Nembhardas yra atletiškesnis už garsųjį Lonzo Ballą. Taigi, nors šis jaunasis atakų organizatorius nėra visiškai išpildytas krepšininkas kalbant apie universalumą, tačiau jis tikrai turi talento ir vietos sparčiam tobulėjimui ir patekimui į stipriausiąją pasaulio krepšinio lygą. O kol kas jam teks pakovoti dėl vietos Kanados rinktinės dvyliktuke, kuriame atsidurti jam atsirado tikrai reali galimybė po to, kai NBA krepšininkas iš Sakramento „Kings“ ekipos Cory Josephas nusprendė nedalyvauti pasaulio pirmenybėse ir atsisakė žaisti rinktinėje. Taip pat lieka neaišku, ar čempionate galės rungtyniauti Kaza Kajami-Keane‘as, kuris neseniai patyrė čiurnos traumą. Tokiu atveju, jei įveiktų dar kelių vyresnių gynėjų konkurenciją A. Nembhardas galėtų sudaryti įžaidėjų duetą su buvusiu žalgiriečiu Kevinu Pangosu.

REKLAMA

Jordanas Nwora (Nigerija)

20-ties metų 203 cm ūgio talentingajam puolėjui iš Nigerijos prognozuojamas kitų metų NBA naujokų biržos antrojo rato pradžios šaukimas. Jis jau spėjo debiutuoti savo šalies rinktinėje praėjusių metų atrankos į pasaulio čempionatą vasaros lange, kur buvo tikras savo komandos lyderis ir naudingiausias žaidėjas per trejas rungtynes rinkdamas po 21,7 taško ir atkovodamas po 8 atšokusius kamuolius. Įdomu tai, kad jis jau trečiose savo rungtynėse rinktinėje pagerino Nigerijos rinktinės istorinį rezultatyvumo rekordą įmetęs 36 taškus į Malio rinktinės krepšį. Taip buvo sulaužytas Nigerijos rinktinės veterano Ike Diogu 31 pelnyto taško rekordas. „D‘Tigers“ vadinamos rinktinės vyriausiojo trenerio sūnui NBA skautai piešia šviesią ateitį stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje. Jie kaip stipriąsias jo puses įvardina tai, kad jis gerai pataiko iš įvairių distancijų ir puolime gali labai įvairiai užbaiginėti atakas. Taigi, jo galimybės puolime yra neribotos. Jis gerai kovoja dėl kamuolių ir nepaisant to, kad klysta ne taip jau mažai, turi gana aukštą krepšinio IQ bei yra pakankamai subrendęs kaip tokio amžiaus krepšininkas. Taip pat jis yra gana universalus krepšininkas turintis gerus fizinius duomenis. Didžiausi jo minusai – trūksta fizinės jėgos, atletiškumo bei greičio, puolime neretai perskuba ir paleidžia neparuoštus metimus, daro nemažai klaidų bei nėra labai patikimas žaidėjas gynyboje. Nigerietis yra lyginamas su buvusiu NBA žaidėju šiuo metu atstovaujančiu Krasnodaro „Lokomotiv“ klubą Dorellu Wrightu.

REKLAMA

Žinoma, nėra jokios garantijos, kad visi šie daug potencialo turintys krepšininkai prasibraus į galutines savo rinktinių sudėtis, tačiau jei jie nenustos tobulėti, sekančiame pasaulio čempionate 2023-aisiais jie tikrai sudalyvaus. Jau aišku, kad kol kas iš šio sąrašo vietas pasaulio čempionate Kinijoje yra užsitikrinęs tik Marcosas Louzada, nes brazilai jau paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką. Tačiau galima beveik net neabejoti dėl to, kad į čempionatą taip pat važiuos ir savo rinktinių ryškiausi žaidėjai bei potencialūs lyderiai turkas F. Korkmazas, japonas R. Hachimura, nigerietis J. Okogie bei prancūzų jaunoji žvaigždė F. Ntilkina.

Kiti jauni bei talentingi krepšininkai, kuriuos taip pat vertėtų stebėti Kinijoje: Maximo Fjellerupas (21 m., Argentina), Tyleris Davisas (22 m., Puerto Rikas), Dino Radončičius (20 m., Juodkalnija).

„Ilgoji pertrauka“ apie „Savivaldybių lygą“: brangiausi kiekvienos komandos žaidėjai, klubų biudžetai, savivaldybių indėlis ir geriausiai/blogiausiai išnaudojami pinigai


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti