„Rungtynių diena“: pagrindiniai prancūzų ginklai ir R.Goberto reikšmė

Rugsėjo 7 d., 08:04
R.Gobertas yra tvirta gynybos siena (FIBA nuotr.)
R.Gobertas yra tvirta gynybos siena (FIBA nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos vyrų rinktinė Pasaulio taurėje yra priremta prie sienos – po pralaimėjimo australams mūsiškiai L grupėje turi nugalėti tiek Prancūziją, tiek Dominikos Respubliką, tačiau ir to gali nepakakti.

Laidoje „Rungtynių diena“ vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio asistentas Mindaugas Brazys teigė, kad prancūzai yra labiau nuspėjami oponentai nei buvo australai ir išskyrė pagrindinius varžovų ginklus.

– Varžovas yra vienas rimčiausių Europoje. Kokia tai komanda?

– Jeigu lyginti su pastarosiomis rungtynės, tai yra labiau nuspėjama komanda. Jie yra europiečiai, turi disciplinos ir jeigu yra susitarta žaisti taip, jie taip ir rungtyniaus. Yra daug sudėliota žaidimo, o ne kaip buvo pas australus ir kanadiečius, kur matėme daug improvizacijos. Yra NBA žaidėjų, yra lyderiai, per kuriuos žaidžia tam tikras situacijas. Tikrai pavojinga komanda.

REKLAMA

– Kokį pavojų kelia R.Gobertas?

– Tai nėra žaidėjas, kuris gali pats susikurti situacijas ir yra priklausomas nuo žaidėjų, kurie rungtyniauja „du prieš du“. Labiau išskirti reikėtų Nando De Colo ir Evaną Fournier. Tai yra du žaidėjai, kurie sukuria visas situacijas Gobertui. Jis gali pasiekti aukštus kamuolius, pakartoti metimus ir yra įspūdingas žaidėjas gynyboje.

– Jų komandoje ne įžaidėjai yra kūrėjai?

– Albicy ir Ntilikina yra daugiau tie, kurie tik persivaro kamuolį ir lemiamus derinius žaidžia De Colo bei Fournier. Nereikia pamiršti Batumo, kuris šiame čempionate yra šešėlyje, bet tokie žaidėjai žino, kaip rungtyniauti lemiamose rungtynėse ir perimetre jo negali palikti.

– Kiek FIBA krepšinyje matomas tas F.Ntilikinos atletiškumas?

– Tai yra aukštas įžaidėjas, kuris turi labai gerą pirmą žingsnį, išreikštą sprogstamą jėgą. Matosi, kad kūnas jo dar nėra vyrų krepšiniui pribrendęs, bet turi įspūdingą rankų ilgį, fizinius duomenis. Buvo kalbama apie jo metimą, bet jis gerai pataiko. Nėra tas, kuris meta po driblingo, bet iš statinės situacijos pataiko tikrai gerai. Tai yra žaidėjas, ties kuriuos tu negali rizikuoti.

REKLAMA

– Atrodo, kad prancūzai yra silpnesni „ketvirto numerio“ pozicijoje.

– Jie žaidžia dviem dideliais žaidėjais. Labeyrie gavo nedidelę traumą, todėl rotacija išsikreipė. Lessortas ir Poirier tokiais atvejais ėjo žaisti į tą poziciją. Tuomet jie jau buvo kitokie nei įprastai. Tai yra žmonės, kurie turi jėgos, atletiškumo ir dominuoja po krepšiais.

– Kokie Lietuvos rinktinės akcentai?

– Mes su australais per daug taškų praleidome greitajame puolime. Prancūzai yra atletiška komanda, kuri irgi daug taškų pelno iš greitų atakų. Gera gynyba, gerai atkovojami kamuoliai ir tada visa komanda pereina į greitą krepšinį. Turime gerai grįžti į gynybą, stabdyti greitą puolimą, neleisti įsijausti, nes kitaip pradeda laisvai žaisti ir būna sunku juos sustabdyti.

– Mūsų draugai „Betsafe“ siūlo pasvarstyti, kas pelnys daugiau taškų – R.Gobertas D.Sabonis. Ką apie tai manote?, – paklausėme R.Vyšniausko.

– Turbūt procentai yra Goberto pusėje. Mūsų draugai remiasi vidurkiais, kurie po grupių etapo yra šiek tiek geresni Goberto. Tiesa, tuos skaičius Gobertas fiksavo žaisdamas su Jordanija ir Dominikos Respublika, todėl tai nėra Lietuvos rinktinės lygio oponentai. Tie patys vokiečiai turi neblogą komandą, bet neturi tokios pajėgios priekinės linijos kaip mes. Faktas, kad Rudy turi daug įtakos gynyboje, bet prancūzai neturi labai stiprių „ketvirtų numerių“, manau, kad Sabonis gali drąsiai atakuoti jų sunkiuosius kraštus bei rinkti taškus pats. Gobertas atrodo favoritas prieš Sabonį, bet šiame mače vertinčiau apylygiai jų šansus surinkti dviženklį taškų skaičių.

REKLAMA

„Betsafe“ teigia, kad lietuvių šansai laimėti L grupės kovas yra vos 18 procentų, kai prancūzai ir australai turi jų po 40. Ar tikrai mūsiškių viltys tokios menkos?

– Tie procentai paskaičiuoti pagal algoritmus ir jie yra gana logiški. Vargu, ar Dominikos Respublika daugiau nustebins, nes jau nustebino nugalėję vokiečius. Akivaizdu, kad po 3 taškus atsinešę prancūzai ir australai turi geriausius šansus. Lietuvių šansai tokie, kad net laimėjus abu mačus įmanoma nepatekti į kitą etapą. Galvoju ne apie pirmą vietą grupėje, o tiesiog apie patekimą į ketvirtfinalį. Tam gali reikėti ir palankaus rezultato Prancūzijos–Australijos dvikovoje bei mums reikia ne tik nugalėti prancūzus, bet ir tai padaryti kuo didesniu skirtumu. Varžovas tikrai galingas, Australijos rinktinės lygio oponentas, bet tikimės geriausio.


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti