Raseinių klubas – ant išnykimo ribos (1)

liepos 21 d., 10:30
Raseinių klubas laimėjo RKL ir taip išsikovojo teisę žaisti NKL
Raseinių klubas laimėjo RKL ir taip išsikovojo teisę žaisti NKL
Šaltinis: Krepsinis.net

Raseinių vyrų krepšinio klubas – prie išnykimo ribos, antradienį „Alio, Raseiniams“ pranešė komandos vadovybė. Pagrindinis rėmėjas ir komandos prezidentas verslininkas Jordanas Kenstavičius atsisako remti klubą ir toliau dirbti su krepšininkais. Visam Raseinių rajonui siunčiamas pagalbos šauksmas.

Raseinių vyrų krepšinio vadybininkas dėl gresiančio vyrų klubo išnykimo yra gerokai susirūpinęs ir nusiteikęs daryti viską, kad krepšinis Raseiniuose išliktų. „Reikia ką nors daryti, kad klubas nesubyrėtų. Ne tam buvo tiek dirbta, kad viskas taip lengvai išnyktų“, – „Alio, Raseiniams“ pasakojo komandos vadybininkas T.Totulis.

Raseinių rajono savivaldybė iki šiol krepšininkams skirdavo tik mažą dalį viso klubo biudžeto. Netekus J.Kenstavičiaus paramos, nedelsiant reikėtų ieškoti kitų finansinių išteklių. Pirmiausia vyrų krepšinio klubas rengiasi kreiptis į Raseinių rajono tarybą su prašymu padidinti finansavimą. Raseinių vyrų krepšinio klubo vadovybė nori įrodyti, kad šio krašto žmonėms krepšinis yra svarbus, tad yra pasirengę su kitais savanoriais kuo greičiau surinkti kuo daugiau parašų ir pateikti Tarybai. Vis dėlto sunku tikėtis, kad klubas išsilaikys vien tik Savivaldybės lėšomis. Krepšinio klubas ieško ir verslininkų paramos.

REKLAMA

1994 metais Raseinių vyrų krepšinio klubas startavo antroje pagal pajėgumą šalies krepšinio „A“ lygoje ir rungtyniavo iki 2000-ųjų, kai susidūrė su finansinėmis problemomis. Norint grįžti į antrąją pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygą, reikėjo nueiti ilgą ir sunkų kelią. Jis prasidėjo 2005 metais, atkūrus krepšinio komandą, kuri startavo Regionų krepšinio lygoje.

Prireikė 9 metų, kad ji laimėtų RKL pirmenybes ir patektų į Nacionalinę krepšinio lygą (NKL), kurioje sužaidė du sezonus. Pirmajame Raseinių krepšininkai šoktelėjo aukščiau, negu dauguma tikėjosi, antrajame – nusileido žemiau, negu buvo laukiama. Raseinių vyrų krepšinio klubo prezidentas J.Kenstavičius pasakojo pavargęs nuo atsakomybės ir susitarimų neįgyvendinimo ir sako, kad greičiausiai 2016–2017 metų sezonu klubo apskritai nerems. Raseinių vyrų krepšinio klubas vėl atsidūrė prie išnykimo ribos. „Anksčiau buvo paprasčiau. Dabar komandos lygis yra išaugęs, yra sudėtinga sukomplektuoti komandą, paskirti trenerį. Juolab sunku, kai norime stovėti NKL turnyrinės lentelės viduryje, – pasakojo su komanda dirbęs ir ją finansiškai rėmęs J.Kenstavičius. – 5–6 metus ištisai dirbau su ta komanda, gal jau metas kam nors kitam prisidėti.“

Verslininkas, kalbėdamas apie sportą, ne kartą yra akcentavęs, kad klubuose, kurie atstovauja Raseinių kraštui, turi žaisti daugiausia raseiniškiai. Pastaruoju metu Raseinių vyrų krepšinio klube kraštiečių vis mažėja, o greitai gali ir visai nelikti tų, kurie galėtų atstovauti kraštui ir varžytis su Lietuvos profesionalais. „Mūsų veteranai sensta, jaunimas neateina. Turime kelis jaunus žaidėjus, kuriems dar reikia labai daug dirbti. Didžiausia bėda, kad karta neauga, į tai turi labai smarkiai atsižvelgti sporto mokykla“, – įsitikinęs J.Kenstavičius. Verslininko nuomone, NKL rungtynių lankomumas Raseiniuose mažėja dėl mažėjančio Raseinių krepšininkų skaičiaus klube. „Nesmagu, kai turime komandą, kuri nė vienos pergalės neatneša, kaip buvo praėjusio sezono pradžioje. Tada geriau visai jokios neturėti“, – mano J.Kenstavičius.

REKLAMA

„Viskas yra įmanoma, – paklausus, ar realu, kad Raseinių rajono savivaldybė padidins finansavimą vyrų krepšinio klubui, atsakė meras Algirdas Gricius. – Taryba apsispręs, ar būtų finansinių galimybių ar ne ir ar galėtų remti daugiau, negu remia dabar. Visai nutraukti finansavimą Taryba, manau, neišdrįstų, nes tai yra viena populiariausių sporto šakų. Už juos nuspręsti negaliu, kadangi ne nuo manęs tai priklauso. Finansavimą skiria Taryba ir nuo jos apsisprendimo tai priklausys.“

Žiedūnė Juškytė, „Alio Raseiniai'

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: nkl, klubas, raseiniai
1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti