R.Kurtinaitis apie „Žalgirio“ problemas: visi jaučiame ir matome rezultatus Eurolygoje (3) VIDEO interviu

Vasario 6 d., 23:16
R.Kurtinaitis po skambios pergalės išliko santūrus (LKL nuotr.)
R.Kurtinaitis po skambios pergalės išliko santūrus (LKL nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Tik praėjusią vasarą suburtas „Wolves“ kolektyvas jau pirmajame savo sezone sugebėjo parklupdyti Kauno „Žalgirį“.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai nusileido žalgiriečiams pirmajame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) susitikime ir du kartus pralaimėjo Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) atkrintamosiose, tačiau ketvirtas kartas nemelavo.

Po rungtynių „Wolves“ treneris atskleidė sėkmės priežasties įvertino naujo klubo suteikiamas sąlygas.

„Visų pirma, pavyko išgauti žaidėjų energijos maksimumą, ko tikėjausi ir kas mums nepavyko praeitose rungtynėse prieš „Žalgirį“. Esame tą akcentavę, kalbėjome, kad galime pralaimėti ar laimėti, bet privalome maksimaliai išsikrauti aikštelėje, šį kartą tai padarėme, todėl ir laimėjome. Sakyčiau, techniniu požiūriu rungtynės iš mūsų pusės nebuvo labai geros, nes padarėme 19 klaidų, bet gynybinė energija kompensavo viską. Džiaugiuosi ir tikiuosi, kad tai nėra vienkartinis pasisekimas, kai atėjus rungtynių pabaigai vyrai rado jėgų ir pasitikėjimo savyje užbaigti ne kažkokiomis klaidomis, o sudėtingais metimais, kurie privedė prie pergalės“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Mačo pabaigoje planas ir buvo duoti kamuolį Ahmadui Caverui ir leisti žaisti vienas prieš vieną?

– Turėjome situaciją, kurioje galime mesti baudas, „Žalgiris“ buvo išnaudojęs pražangų limitą, o mes nesame stipriausi žaidimu po krepšiu, žaidžiame „pikenrolą“, norime įsiveržti ir žinome, kad „Žalgiris“ viską keičia gynyboje, bet mes galime pramušti vienas prieš vieną, mūsų mažas jį didelį, tai ir pavyko padaryti. Sakyčiau, per šį pusmetį Caveras labai pagerino vidutinį metimą, kurio anksčiau nenaudodavo, šiandien buvo labai sėkmingi visi metimai. Džiaugiuosi už jį, jis turi šansų dar tobulėti.

– Kokia yra Jeffery Tayloro situacija?

– Tai yra labai geras žaidėjas, didžioji dalis mūsų komandos savo patirtimi, ypač sunkiais momentais, savo gynyba. Aišku, be jo mums yra sunkiau, bet kas žino, kaip būtų baigęsi su juo. Sireika sako, kuo mums blogiau, tuo mums geriau. Jo netektis mus mobilizavo ir aš manau, kad tas įdirbis, kurį darėme pusmetį, šiandien davė vaisių. Kolektyvinės gynybos, tikrai buvome vienu metu „Žalgirį“ surakinę savo energija. To siekėme ir pavyko išsikrauti šiandien.

REKLAMA

Aišku, Tayloras mums yra svarbus žaidėjas ir tikimės, kad ketvirtadienį jau bandys žaisti. Jis yra pasisukęs čiurną, mes leidžiame jam išsigydyti iki galo, kad turėtume jį likusioje sezono atkarpoje.

REKLAMA

– Suklydote beveik 20 kartų, su tokiu skaičiumi tikėtis nugalėti „Žalgirį“ dažniausiai yra naivoka?

– Aš ir minėjau apie techninius rodiklius, bet „Žalgiris“ klydo panašiai. Atkovojome kamuolius irgi mažiau, bet panašiai, vienu kamuoliu. Mūsų procentas tritaškių yra geresnis. Aišku, kartais pralaimi su šešiomis klaidomis, kartais laimi su 20, svarbiausia yra pergalė.

– Lengviau smaugti „Žalgirį“, kai šis likęs be įžaidėjų?

– Visi jaučiame ir matome rezultatus Eurolygoje. Dažnai kalba, geras ar blogas treneris, geros ar blogos taktikos. Pasirodo, vienas ar kitas žaidėjas gali pakeisti viską iš pagrindų. Mes matėme „Žalgirio“ triumfą pusmetinį Eurolygoje, ne vieną mačą jie pralaimėjo pačioje pabaigoje, bet turėjo vieną geriausių Eurolygos įžaidėjų Evansą. Atėjo Tayloras, kiek kitokio plano žaidėjas, bet greitas, gali kontroliuoti žaidimą, su vienu Lekavičiumi yra sudėtinga žaisti, vienam žaisti 40 minučių sudėtinga, tai bando kompensuoti Dimša, bet jis nėra įžaidėjas, jis yra labai geras atakuojantis gynėjas. Viena iš mūsų užduočių buvo, liaudiškai tariant, smaugti įžaidėjus – Lekavičių, nes jis 40 minučių neišlaikys, o Dimšą, nes jis nėra realus atakų kūrėjas, kuris galėtų spręsti kažkokius reikalus. Mes tuo pasinaudojome ir, manau, kad šiandien pavyko.

REKLAMA

– Visas „Žalgirio“ problemas sietumėte tik su įžaidėjo netektimi ar yra ir energijos trūkumas?

– Jaučiasi, kad „Žalgiris“ nėra toks energingas. Tada, kai mes žaidėme prieš „Žalgirį“, ne tiek „Žalgiris“ buvo energingas, kiek mes lėtai atrodėme. Nežinau, ar kaustė „Žalgirio“ arenos baimė, ar tas „Žalgirio“ vardas. Šiandien vyrams pavyko su tuo susitvarkyti ir, sakyčiau, energijos atžvilgiu pranokome šiandien „Žalgirį“, bet viena iš priežasčių yra įžaidėjo neturėjimas.

– Neabejotinai skambiausia „Wolves“ organizacijos pergalė. Kiek esate patenkintas komandos ir organizacijos augimu?

– Organizacija tikrai puiki, turime gal mažyčių nesklandumų, pirmi metai, nemažai žmonių naujų šiame biznyje. Trūksta kartais tokių momentėlių, bet greitai viskas yra ištaisoma. Organizacija yra viena iš geriausių, ką man teko patirti būnant žaidėju ar treneriu ir turi labai didelę perspektyvą, jei ta linkme viskas judės. Matome, surinkta pilna salė žiūrovų, kas turbūt nebuvo įprasta Alytaus komandai. Pergalė, taip, kažkada ji turi ateiti. Džiaugiuosi, kad pirmais metais pavyko laimėti prieš beveik visas komandas. Turime tik vieną neįveikiamą koamndą iki šiol, tai Klaipėdos „Neptūną“. Šiaip, stengiamės, dirbame, „Neptūnas“ yra pavojinga komanda ir turime su jais problemų.

„Ilgoji pertrauka“ apie „Savivaldybių lygą“: brangiausi kiekvienos komandos žaidėjai, klubų biudžetai, savivaldybių indėlis ir geriausiai/blogiausiai išnaudojami pinigai


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti