R.Jarutis: apie derybas su lyderiais, savo garsiąją frazę bei gautą spyrį į užpakalį (53) interviu

Birželio 11 d., 11:02
R.Jarutis dėstė apie situaciją su komandos lyderiais (BNS nuotr.)
R.Jarutis dėstė apie situaciją su komandos lyderiais (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Ketvirtadienį Vilniaus „Ryto“ komanda surengė spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo direktorius Rolandas Jarutis, valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas ir naujasis vyriausiasis treneris Donaldas Kairys.

Klubo vadovas R.Jarutis išsamiai papasakojo apie situaciją su visais žaidėjais bei lyderių perspektyvas likti klube. Valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas pasakojo, kad klubo skolos iš tiesų siekia apie 1,2 mln. eurų, o tiksli suma paaiškės po atlikto audito.

– Ar klubas žais „Siemens“ arenoje?

– Mūsų pastarasis susitikimas su „Siemens“ arenos atstovais prasidėjo bei pasibaigė ties klausimu apie leidžiamą sirgalių kiekį. Mes pernai turėjome gerą lankomumą „Jeep“ arenoje, norėjosi geriau Europos taurėje. Jeigu bus limitas žiūrovų, bandysime viską, kad jie jaustųsi kuo komfortiškiau. Turime gerą ir jaukią „Jeep“ areną, bet su „Siemens“ arenoje pokalbiai yra pozityvūs ir mes susitarsime. Viskas priklausys nuo to, kiek bus leidžiama žiūrovų.

REKLAMA

– Ar aišku, kada rinkoje kris žaidėjų kainos?

– Tos Europos krepšinyje vykstančios tendencijos rodo, kad kainos kris. Dar nėra net birželio vidurio ir žaidėjai tikisi, jog liks tame lygyje, kuris buvo anksčiau. Vis dėlto tai yra procesas, susijęs su ekonominiais rodikliais.

– Kalbatės su žaidėjais dėl mažesnių sutarčių?

– Blaževičius turi sutartį, bet buvo pasiūlytas ir Krasnodaro klubui bei „Žalgiriui“. Visi žinote, kad buvo susitikęs su „Žalgirio“ atstovais ir vyksta derybos. Yra išpirkos ir mes privalome atsižvelgti į tai. Marekas turi išpirkos galimybę ir klubas bei treneris deda visas pastangas, jog Blaževičius liktų ekipoje. Mano nuomone, geriausia vieta tobulėjimui jam būtų Vilnius. Pasiūlėme pratęsti sutartį.

Bendžius turi sutartį ir dedame visas pastangas, kad jis liktų. Tiek Eimantui, tiek Butkevičiui yra pasiūlyti ketverių metų trukmės kontraktai pagal klubo leidžiamas finansines galimybes. Taip pat yra numatyta diena, kai klubas turi apsispręsta, ar aktyvuoti sutartį su tomis finansinėmis sąlygomis, kurios buvo numatytos anksčiau. Jeigu jie sulauks kažkokių pasiūlymų, mes tikrai nesame pajėgūs konkuruoti dėl kainų rinkoje su ispanais ar rusais.

REKLAMA

Išvykus Sirvdžiui, pavyko surasti ne ką prastesnį pakeitimą – Uleckas yra ambicingas ir talentingas žaidėjas. Manau, kad jis ne tik sėkmingai pakeis Deividį bei galbūt rodys dar geresnius rezultatus. Sirvydžio sutartyje buvo galiojantis kontraktas ir jame buvo numatyta išpirkos suma, kurią sumokėjo. Toks sprendimas buvo agento bei paties žaidėjo.

„Antroje pozicijoje“ turi Giedraitį, Girdžiūną, įžaidėjo pozicijoje turime Bičkauskį, o su Augustu Marčiulioniu kalbame apie sutarties pratęsimą dar trejiems metams. Ten daug įtakos turi ir šeima.

REKLAMA

– Iš buvusių legionierių niekas nelieka? Kaip su M.Echodu ir E.Kairiu?

– Jie yra trenerio sąraše, o jame – daug pavardžių. Užsieniečiai buvo geros asmenybės, nė vienas iš jų nesukėlė jokių problemų. Cruzas turi abipusią opciją likti, jis norėtų likti. Tiesa, jo finansiniai poreikiai yra per dideli klubui. Galėtų jis grįžti, jeigu drastiškai susimažintų algų. Bairstow palieka klubą, o Holloway‘us jau rado naują ekipą.

Būtų fantastiška, jeigu Echodas liktų. Manau, kad jis yra labai paklausus rinkoje. Mes dedame pastangas – kalbame su jo agentu. Negalima atmesti ir Kairio galimybės, kuris visą sezoną sužaidė be traumų bei buvo naudingas komandai.

– Išvažiavo D.Sirvydis ir Ą.Tubelis. Jeigu dar išvyks ir M.Blaževičius, tai galima bus vadinti „Ryto“ pralaimėjimu?

– Tai yra sutartys, kurios buvo pasirašytos anksčiau. Mes negalime jų prirankinti ir laikyti. Dedame visas pastangas, kad Marekas liktų. Pralaimėjimas yra ta prasme, kad šis jaunimas nedžiugins Vilniaus komandos sirgalių, bet situacija yra tokia. Turiu sąrašą buvo dviejų jaunimo ekipų, kuriose yra po 16 žaidėjų bei dar po 2 opcijas pasipildyti. Turime 32 krepšininkus su sutartimis. „Rytas“ turi neblogą pagrindą ateičiai, kad po 3–4 metų bus žaidėjų. Koks bus jų lygis, čia jau priklausys nuo jų pačių bei trenerių darbo.

REKLAMA

– Kokia situacija su E.Tubučiu bei S.Jarumbausku?

– Tubutis buvo ne kartą bandytas pagrindinės komandos. Jis yra laisvasis agentas. Jarumbauskas turi galiojančią sutartį, kuri nėra nutraukta. Manau, kad Simas išaugo NKL marškinėlius ir jam laikas varžytis LKL. Ar jis pajėgus tai daryti „Ryte“, tai kitas klausimas.

– Ar kalbėjotės su M.Blaževičiumi po jo susitikimo su „Žalgiriu“?

– Kalbėjome su juo šiek tiek, bet daugiausiai bendravome su agentu. Sąžiningai, tas laukimas šiek tiek stabdo mus, nes esame prisirišę prie jo kaip „Ryto“ žaidėjo.

– Kas turėjo nutikti, kad jis svarstytų „Žalgirio“ pasiūlymą?

– Turbūt, kad Eurolygos pasiūlymas. Tai yra didelis atsakymas. Blaževičius yra jaunas žaidėjas, kuris patiria nemenką spaudimą, kurį atlaikyti tokiame amžiuje tikrai nėra lengva. Koks bebūtų Mareko sprendimas, visada palaikysiu jį. Manau, kad jis pasiliks „Ryte“.

– O su esančiais žaidėjais kalbama dėl jų algų mažinimo?

– Su visų krepšininkų agentais bus kalbama bei ieškomas abiems pusėms palankiausias sprendimas.

REKLAMA

– Kurie jaunieji žaidėjai yra talentingiausi?

– Buvome gavę pasiūlymą dėl mūsų graiko išpirkimo. Jis priėmė sprendimą likti čia, o ne grįžti į Graikiją. Taip pat yra įdomus žaidėjas Martynas Pacevičius, kuriam galėtų būti labai geras pavyzdys Echodas, kadangi labai tobulėjo ir pakilo į aukštesnį lygį.

– Prieš kelis mėnesius sakėte, kad D.Kairiu domitės kaip Ž.Obradovičiumi ir G.Popovičiumi. Ar tos frazės laikotės iki šiol?

– Savo žodžių neatsisakau, nes tuo metu Adomaitis turėjo sutartį. Buvo kalbama su Adomaičiu. Ne tiesiogiai su juo, bet su trenerio agentu. Aš tos frazės neišsižadu ir nematau jokių problemų. Tuo metu mes dirbome ir turėjome trenerį.

– Kaip vertinate trenerių permainų foną?

– Buvo specialistas, kuris atliko puikų darbą ir nebuvo jokių konfliktų. Diskusijos visada vyksta darbe, kas yra normalu. Nebuvo jokių atleidimų ir tai yra faktas. Visas tas fonas yra sukuriamas. Jūs, žurnalistai, domitės, turite daug įdomių įžvalgų ir gyvenate krepšiniu – tai yra įdomiausias dalykas. Ne vienam iš jūsų yra noras, kad Vilnius turėtų stiprią komandą.

REKLAMA

– O klubo komunikacija buvo tinkama?

– Tai buvo geras spyris į užpakalį ir mes privalome dirbti ties tuo klausimu. Turiu vieną pasiūlymą: jeigu yra klausimų, užsukite į biurą. Jūs mums tikrai padedate tikrai nemažai. Tai, kad aš klystu, yra proceso dalis. Tikimės, kad kitą sezoną bus mažiau niuansų ir nesusipratimų.

– Jūs užimate sporto direktoriaus pareigas?

– Šios pozicijos nėra ir nebus. Visa komplektacija derinama su treneriu.  

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: lkl, rytas, jarutis
53 komentarai
Naujausi komentarai (53)
Geriausiai ivertinti (53)
PRO komentarai (7)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti