Puikiai iš toli atakavę 20-mečiai sutriuškino Lenkijos bendraamžius (34) FOTOGALERIJA

liepos 13 d., 18:15
A.Velička naudingai žaidžia pirmajame mače (FIBA nuotr.)

Lengva pergale Europos 20-mečių pirmenybes pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri 101:71 (19:22, 27:13, 26:15, 29:21) sutriuškino Lenkijos bendraamžius.

Šiame susitikime lietuviai pataikė 16 tritaškių iš 39 bandymų – 41 proc.

Mačo eiga:

Lietuvos rinktinė puikiai pradėjo susitikimą – prabėgus 4 minutėms jau pirmavo dviženkliu skirtumu – 14:4. Lenkai greitai atsitiesė, kai atsakė atkarpa 11:3 ir priartėjo – 15:17. Likus 3 minutėms mūsiškiai dar turėjo 4 taškų atotrūkį (19:15), bet Lenkijos komanda per likusį laiką pelnė 7 taškus be atsako ir po pirmojo kėlinio pirmavo 22:19.

Vos prasidėjus antrajam ketvirčiui lietuviai vėl sugrįžo į pirmaujančių pozicijas – 29:25. Sužaidus 4 minutes lietuviai pirmavo vienu metimu (30:28), bet spurtavo 9:2 ir atitrūko – 39:32. Po kelių minučių Donaldo Kairio kariauna vėl susigrąžino dviženklį pranašumą – 43:33. Praktiškai nepakitęs skirtumas tarp komandų liko ir įpusėjus mačui – 46:35.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė iškart spurtavo 12:0 ir ėmė triuškinti varžovus – 58:35. Per likusį kėlinio laiką lietuviai toliau dominavo ir prieš lemiamą ketvirtį buvo ramūs – 72:50.

Per paskutinę atkarpą Lietuvos 20-mečiai toliau varžovus bombardavo tritaškiais – per 5 minutes sumetę net 18 taškų susikrovė jau didesnę nei 30 taškų persvarą – 89:55. Likęs laikas tebuvo formalumas ir finalinė sirena paskelbė lengvą Lietuvos rinktinės pergalę pirmenybių starte.

Lietuva: Lukas Uleckas 25 25 (7/11 tritaškiai), Arnas Velička 17 (11 rez. perd., 7 kld.), Grantas Vasiliauskas 15 (8 atk. kam.), Pauliaus Poška 11 (3/4 tritaškiai, 6 atk. kam.), Ignas Sargiūnas (3/5 tritaškiai) ir Vitalijus Kozys (5 atk. kam.) po 9.

Lenkija: Mateušas Šlachetka 12, Gžegožas Kaminskis 11, Aleksanderis Lewandowskis ir Marcinas Woronieckis po 8.

Gairės: jaunimas, lenkija, lietuva, u20