Prie Lietuvos rinktinės varžovų vairo – už dyką komandai vadovavęs treneris, kurio talentui lenkiasi NBA žvaigždės (5)

Rugsėjo 3 d., 13:56
E.Messina po čempionato trauksis iš rinktinės (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)
E.Messina po čempionato trauksis iš rinktinės (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)
Gabrielė Miknevičiūtė

Šeštadienio Europos čempionato rungtynėse tarp Ukrainos ir Italijos rinktinių kilo tikras sujudimas, kai į Tel Avivo areną įžengė Greggas Popovičius.

Prie San Antonijaus „Spurs“ vyriausiojo trenerio staigiai subėgo keli greičiausiai žurnalistai bei būrys sirgalių, tačiau vos po kelių akimirkų nuo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždės jie buvo priversti trauktis. G.Popovičių nuolat lydėjo keli apsauginiai, neleidę nei gerbėjams, nei žiniasklaidai apsupti trenerio dėmesiu.

Tačiau Europos čempionato rungtynės nebuvo svarbiausias dalykas, dėl kurio į Izraelį atkeliavo „Spurs“ ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinės treneris. G.Popovičius nusprendė aplankyti savo gerą bičiulį, esantį dešiniąja ranka „Spurs“ klube, Ettore Messina, kuris yra Italijos rinktinės vyr. treneris.

REKLAMA

Po rungtynių Krepsinis.net paklaustas apie G.Popovičiaus atvykimą E.Messina rimtu veidu atsakė: „Buvo šaunu, kad jis atvyko į mūsų rungtynes. Tai tik parodo, kad Greggas jau ruošiasi būsimai olimpiadai, kur bijo susitikti su italais ir jau nuo dabar pradeda ruošti mūsų skautingą“, – G.Popovičiui būdingu kalbėjimo stiliumi atsakė E.Messina, netrukus nusišypsojęs ir pridėjęs, kad juokauja.

Akivaizdu, jog G.Popovičius iš tiesų yra italo mokytojas ne tik krepšinio aikštelėje

Dirbdamas Europoje E.Messina sukaupė didžiulę patirtį, kas ir patraukė G.Popovičiaus dėmesį. 22 metai trenerio darbo, keturi Eurolygos ir Italijos čempiono titulai, penki – Rusijos, dukart jis tapo geriausiu Eurolygos metų treneriu. Sąrašą galima būtų pratęsti ir dar, nes E.Messina buvo vienas tituluočiausių Europos strategų.

Ilgametė sėkmė Italijoje bei Eurolygoje su Bolonijos „Virtus“ klubu, tada – penkeri metai Trevize, vėliau atsivėręs kelias į Maskvos CSKA, su kuria vėl pavyko dukart laimėti Eurolygą. Dar dveji metai Madrido „Real“ ir sugrįžimas į CSKA, kur darbą tada baigė Jonas Kazlauskas.

Tiesa, pastarasis etapas italui lengvas nebuvo ir du pralaimėti Eurolygos pusfinaliai vedė iš kantrybės E.Messina. Žuvis pūva nuo galvos ir ta galva esu aš, turbūt mano sugebėjimai nėra tokie, kad treniruočiau CSKA – tokias frazes tada po nesėkmių žiniasklaidai žarstė atviras E.Messina.

REKLAMA

E.Messina nusprendė, kad po nesėkmių Maskvoje 2014 m. pats metas versti naują karjeros puslapį bei keliauti į NBA.

Didžiausia E.Messinos svajone visada buvo NBA ir ten jis vyko su konkrečia misija – dirbti komandoje, žaidžiančioje europietišką krepšinį. Anksčiau jis metus laiko praleido Los Andželo „Lakers“ trenerių štabe, tuo tarpu „Spurs“ komanda, jį viliojusi metus laiko, tikėjosi, kad įspūdingą patirtį Europoje turintis treneris galės europietiško tipo krepšinį plėsti ir už Atlanto.

„Kai atvykau į JAV, žmonės stebėjosi: ei, matote, šita komanda žaidžia komandiškai, jie dalinasi kamuoliu. Žmonėms tai buvo neįprasta, bet patiko“, – vos atvykęs į „Spurs“ juokėsi E.Messina.

Italas labai greitai atrado bendrą kalbą su G.Popovičiumi bei tapo didžiule svarbia komandos dalimi. „Man didžiulė garbė su juo dirbti, jis puikus treneris, dar svarbiau – tikras lyderis, iš kurio galime to pasimokyti“, – gerų žodžių italui niekada negailėjo jį po metų įkalbinėjimų pagaliau į San Antonijų prisikvietęs G.Popovičius.

„Spurs“ žaidėjai, pavyzdžiui, Marco Belinelli, ne kartą vadino E.Messina antruoju vyriausiuoju treneriu ir gerbė jį nemažiau nei G.Popovičių.

REKLAMA

„Jis yra Europos trenerių elitas“, – pritaręs yra ir Manu Ginobili.

Tačiau išvykęs į NBA ambicijų Europoje E.Messina nepamiršo. Po 18 metų pertraukos 2015 m. jis sugrįžo dirbti į Italijos rinktinę. Trenerio tikslas buvo vienas – patekimas į olimpiadą, dėl kurio E.Messina nusprendė, jog už darbą rinktinėje per tuos metus neims nė vieno cento.

Deja, bet savo tikslo E.Messina neįgyvendino, tačiau iš nacionalinės komandos trauktis irgi nenorėjo – prieš akis buvo dabar vykstantis Europos čempionatas.

E.Messina neslėpė, jog nenori meluoti sirgaliams ir žadėti, kad nemažai pajėgių žaidėjų netekusi Italijos rinktinė pasieks aukščiausių rezultatų. Vis tik kol kas B grupėje italai, laimėję abejas pirmas rungtynes, yra lyderiai.

E.Messina turi paskutinę progą įgyvendinti savo ambicijas ir po 20 metų pertraukos iškovoti dar vieną medalį Europos čempionate. Italas jau nusprendė, kad po šių pirmenybių darbą rinktinėje pabaigs.

Ar kol kas pergalingą Italijos kelią Europos čempionate sudrums lietuviai, matysite šiandien, 18.30 val.


5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti