Pranašumą išbarsčiusi R.Giedraičio ekipa Ispanijoje krito po lemiamo tritaškio (6) 4 VIDEO

Kovo 6 d., 23:45
M.Janningas lemiamu metu nesudrebėjo (Scanpix nuotr.)

Apmaudžią nesėkmę Eurolygoje patyrė Berlyno ALBA (9/19) ekipa, išvykoje 72:73 (15:15, 24:14, 20:14, 13:25) nusileidusi Vitorijos „Baskonia“ (12/16) klubui.

Baskus pirmojoje rungtynių pusėje itin stabdė klaikus pataikymas. Ne tik tritaškiai (2/10), bet ir baudų metimai (1/5) skriejo vos 20 procentų taiklumu. Vokiečiams tai leido dar trečio kėlinio pabaigoje pirmauti 16 taškų skirtumu (59:43).

Šeimininkai į tai atsakė savo spurtu ir jau ketvirto kėlinio viduryje sugebėjo išlyginti rezultatą (61:61). ALBA sugebėjo nepalūžti, o prasidėjus paskutinei minutei Nielsas Giffey baudų metimais gražino svečius į priekį – 72:70.

Klubai tada apsikeitė nerezultatyviomis atakomis, o žudantį tritaškį likus žaisti vos tris sekundes pataikė Mattas Janningas (73:72). ALBA atsakę rengė minutės pertraukėlės metu, tačiau Luke‘o Sikmos bandymas kažką pakeisti baigėsi Tornike Shengelia bloku.

Baskai iki rungtynių pabaigos taip ir nesutvarkė savo tritaškių taiklumo (4/15, 27 procentai tritaškių), o ALBA nelaimėjo net ir atakuodama puikiai (13/28 tritaškių, 46 procentų taiklumas).

ALBA ir antrajame savaitės mače vertėsi be apsirgusio Roko Giedraičio. Buvo svarstoma mesti lietuvį į kovą, tačiau nuspręsta profilaktiniais tikslais nuo to susilaikyti.

Beveik tūkstančius gerbėjų surinkusiam mačui teisėjavo graikas Christos Christodoulou, slovėnas Sašo Petekas ir šveicaras Sebastienas Clivazas.

„Baskonia“: Tornike Shengelia 24 (8/13 dvitaškių, 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Semajus Christonas 14 (5 rez. perd.), Ilimane Diopas 11, Mattas Janningas 10.

ALBA: Marcusas Erikssonas 16 (4/8 tritaškių), Nielsas Giffey 14, Luke‘as Sikma 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Jonas Mattisseckas 8 (2/3 tritaškių).