Po užsienį klajojęs treneris prisimena apgavystę Lenkijoje ir svajoja tapti reikalingu Lietuvos komandai (3)

Rugsėjo 26 d., 07:00
D.Kairys norėtų pagaliau dirbti Lietuvos klube
D.Kairys norėtų pagaliau dirbti Lietuvos klube
Gabrielė Miknevičiūtė

Vasarą Donaldo Kairio pavardė buvo dažnai linksniuojama, kuomet kalba pasisukdavo apie pretendentus į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) klubų vyr. trenerių postus.

40-metis specialistas apie galimą bendradarbiavimą kalbėjosi su keliomis ekipomis, bet pasiūlymo sulaukė iš vienos – Pasvalio „Pieno žvaigždžių“. Ši ekipa specialistu domėjosi ir prieš metus. Galiausiai nesusiderėjus dėl kelių detalių treneris šio pasiūlymo atsisakė bei nusprendė laukti geresnių pasiūlymų.

„Jau esu įpratęs, nes buvo tik vieneri metai, kai sezoną pradėjau nuo pat pradžių. Dabar tiesiog mėgaujuosi likusiomis atostogomis, stebiu komandas ir esu nusiteikęs, kad poros mėnesių bėgyje pasiūlymų atsiras“, – Krepsinis.net sakė D.Kairys.

Jaunas treneris didžiausią dalį savo karjeros praleido dirbdamas užsienio klubuose: vyr. treneriu buvo Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos komandose.

REKLAMA

Jis neslepia – norėtųsi dirbti Lietuvoje, nes tai jam taptų įdomiu iššūkiu. Tiesa, jei tokio noro įgyvendinti nepavyktų, įdomių iššūkių jis ieškotų svetur.

„Juk svarbiausia, kad darbas būtų įdomus, ar ne? – šypsojosi D.Kairys. – Jau esu pasiilgęs krepšinio, o prasidėjusios LKL kovos apetitą dar labiau sužadina. Taip jau gavosi, kad vis dirbdavau užsienyje, todėl jau norėtųsi išbandyti ir Lietuvą. Be to, čia juk namai. Tačiau jei teks išvykti, viskas gerai, būsiu ten, kur aplinkybės dirbti bus įdomiausios.“

Nemažai Lietuvos krepšininkų ir trenerių pastaruoju metu vis dažniau renkasi ir egzotiškas šalis. D.Kairys tokios galimybės atmesti taip pat nenori ir sako, jog ir į pastarąją savo darbovietę – Slupsko „Energa Czarni“ – jis vyko taip pat nesitikėdamas tokio krepšinio populiarumo.

„Svarbiausia, kad būtų susidomėjimas krepšiniu. Lenkijoje buvau tuo nustebintas, mane sužavėjo atmosfera, sirgalių palaikymas, o ir rezultatus turėjome gerus“, – dvejų metų patirtį ir dukart iškovotą pirmenybių bronzą prisiminė D.Kairys.

Tačiau pastaruosius metus treneris praleido be darbo ir dėl to kiek apgailestauja, nes planavo tęsti darbus Lenkijoje. Kuomet praėjusią vasarą teko bendrauti su specialistu, jis neslėpė, jog ketina toliau vadovauti „Energa Czarni“, tačiau planai sužlugo ir klubo vairą perėmė Robertas Štelmaheris.

REKLAMA

„Buvo keista situacija: buvau pasiryžęs likti, derėjausi, bet likau šiek tiek apgautas. Likau tuo nusivylęs, teko eiti bylinėtis į teismą, bet nuoskaudų nelaikau. Didžiausia asociacija man susijusi su sirgaliais ir komanda, nors vadovybė ir dirbo ne visai nuoširdžiai bei sąžiningai“, – pasakojo D.Kairys.

D.Kairys ketina jau pradėti pasiruošimo darbus naujajam sezonui: „Jau reikės pradėti ruoštis, braižyti derinius, o dabar tenka laukti, kol kažkas susimaus ir darbo vietos komandose atsilaisvins“, – juokėsi treneris.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti