Pirma vieta grupėje – pasiekta: K.Smitho tritaškiai padėjo „Rytui“ išgyventi Burgose (158) FOTOGALERIJA

Gruodžio 21 d., 18:30
K.Smithas pataikė kertinius metimus (FIBA Europe nuotr.)

Vilniaus „Ryto“ (4/2) komanda įgyvendino pirminį savo tikslą ir pasiekė pirmąją vietą Čempionų lygos H grupėje. Lemiamose rungtynėse Burgose buvo sunkiai 84:77 (17:21, 26:22, 23:15, 18:19) nugalėta „San Pablo“ (4/2) ekipa.

Pergalės atveju vilniečiai žengė tiesiai į „Top 16“ etapą.

Susitikimą „San Pablo“ krepšininkai pradėjo dviem tritaškiais, o „Rytui“ puolime sunkiai sekėsi rasti kelių prie varžovų krepšio, kol sužaidus keturias minutes, du taškus su pražanga pelnė Arnas Butkevičius (6:8). Ketvirčiui įpusėjus, vilniečiams problemų ėmė kelti Xavieras Rabaseda, kuris įkvėpė šeimininkus spurtui 8:0 (16:8). Paskutinėmis ketvirčio akimirkomis tritaškį įsmeigė Tanneris Leissneris, o paskutinę sekundę pražangą metimo metu išprovokavo Kennethas Smithas, nubaudęs „San Pablo“ vienu taikliu baudos metimu – 16:21.

Antrojo kėlinio pradžioje K.Smithas toliau žibėjo, įsmeigė tritaškį, sėkmingai apsigynė ir vėliau „pakabino“ perdavimą Maurice'ui Ndourui greitoje atakoje, o pastarojo dėjimas išvedė vilniečius į priekį (22:21). Svečiams perimti mačo kontrolės neleido sėkmingas Dejano Kravičiaus žaidimas, bet „Rytas“ surasdavo savų atsakymų – pasižymėjo Ivanas Buva, Margiris Normantas. Likus žaisti apie minutę „San Pablo“ į priekį truktelėjo D.Kravičius ir Dani Diazas (43:39), tačiau I.Buva ir Lukas Uleckas rezultatą vėl išlygino – 43:43.

K.Smithas ir I.Buva išvedė į priekį „Rytą“ (47:43), tiesa, neilgam, nes varžovai atsakė spurtu 6:0. Gytis Radzevičius paleido tritaškį, M.Normantas pataikė baudas, tad vilniečiai vėl įgavo nedidelį pranašumą – 52:49. Skirtumą dar augino Vaidas Kariniauskas (60:55), o kol Burgoso klubas puolime žaidė prasčiausią ketvirtį, vilniečiai jį baigė pirmaudami 66:58.

Gera ketvirto kėlinio pradžia leido vilniečiams įgyti jau dviženklę persvarą (70:60), bet tą rėžė Haydeno Daltono dvitaškis ir Danielio Diezo tritaškis – 65:72. Kėliniui dar neįpusėjus iš skirtumo liko vos 5 taškai (69:74), o kai V.Kariniauskas sumetė baudas, tolimu šūviu atsakė H.Daltonas – 72:76. Liko mažiau nei 3 minutės, V.pridėjo svarbų metimą, o maža to, H.Daltonas vėl pataikė iš toli – 77:76. Tuo pačiu atsakęs K.Smithas grąžino persvarą vilniečiams (79:77), netrukus jis smeigė dar vieną tritaškį – 82:77. Laikas sako ir tai buvo palanku vilniečiams. M.Ndouras galiausiai išprovokavo pražangą, o tai tvirtino „Ryto“ pergalę.

„Rytas“: Kennethas Smithas 18 (6 rez. perd., 4/6 trit., 20 n.b.), Maurice’as Ndouras 17 (8 atk. kam., 21 n.b.), Ivanas Buva ir Vaidas Kariniauskas – po 10, Lukas Uleckas 9.

„San Pablo“: Dejanas Kravičius 11, Vitoras Benite ir Haydenas Daltonas – po 10, Danielis Diezas ir Julianas Gamble’as (7 atk. kam.) – po 9.

„Bružas ir Pulkovskis“: NBA naujokų biržos įdomiausi žaidėjai, geriausi laisvieji agentai, lietuvių likimas ir klubų ėjimų galimybės