Perspektyvūs ir pavojingi: 10 NKL žaidėjų, kurie turėtų praverti LKL duris (13)

Gruodžio 5 d., 13:35
Edgaras Stanionis
Edgaras Stanionis

Šį sezoną antroje pagal pajėgumą šalies krepšinio lygoje (NKL) verda itin atkaklios kovos. Pirmaujanti komanda keičiasi bene po kiekvieno savaitgalio, o išskirti favoritus – sunku. Prie išaugusio varžybų lygio gerokai prisidėjo ne tik patyrę veteranai, bet ir perspektyvūs krepšininkai.

Portalas Krepsinis.net sudarė dešimtuką perspektyvių žaidėjų (iki 24 metų), kurie ateityje turėtų arba sugrįžti į Lietuvos krepšinio lygą (LKL), arba praverti jos duris pirmąkart.

Arvydas Gydra (nklyga.lt) Arvydas Gydra (nklyga.lt)

REKLAMA

Arvydas Gydra: 23 metai, 207 cm, 29 min., 12,3 tšk., 5,4 atk. kam., 1,5 rez. perd., 13,4 naud. bal., Vilniaus „Š.Marčiulionio KA-Twomenas“

Iš NKL žaidusios „Akademijos“ į „Sakalus“ persikėlęs aukštaūgis stipriausioje šalies lygoje praleido du sezonus. Tiek debiutiniame sezone, tiek ir praėjusiame, A.Gydra žaidė panašiai (atitinkamai 6,3 tšk. ir 5,7 tšk.). Puolėjas savo trofėjų lentyną papildė naudingiausio BBL Iššūkio taurės mėnesio žaidėjo prizu.

Šį sezoną NKL pirmenybėse A.Gydra rungtyniauja nestabiliai: vienose rungtynėse jis gali įmesti 24 taškus, o jau kitame susitikime – būti visišku savo paties šešėliu. Verta pažymėti, kad A.Gydra priverstas daugiau rungtyniauti po krepšiu, kur nesijaučia taip gerai, kaip žaisdamas atsitraukęs nuo krepšio, kur taiklią ranką turintis krepšininkas varžovus dažnai baudžia metimais iš vidutinio nuotolio arba tritaškiais. Norint A.Gydrai sugrįžti į LKL ir ten žaisti sėkmingai, reikia pagerinti gynybą ir išmokti geriau rungtyniauti po krepšiu.

Ovidijus Varanauskas (nklyga.lt) Ovidijus Varanauskas (nklyga.lt)

REKLAMA

Ovidijus Varanauskas: 21 metai, 187 cm, 28 min., 14,4 tšk., 2,3 atk. kam., 4,4 rez. perd., 14,1 naud. bal., Vilniaus „Statyba

Dar vienas LKL duonos ragavęs krepšininkas, kuris vilkėjo „Sakalų“ marškinėlius. Įžaidėjas sėkmingiau pasirodė debiutiniame sezone (7,4 tšk., 2,8 rez. perd. per 23 min.), nei antrajame (6 tšk., 2,2 rez. perd. per 18 min.).

Praėjusį sezoną O.Varanauskas buvo vienas pagrindinių „Statybos“ pergalių kalviu, kuris padėjo komandai pasiekti NKL finalą. Ekspertai pastebi, kad O.Varanauskas dažnai perlaiko kamuolį ir nemoka žaisti greitajame puolime. Pozicinio puolimo šalininkui reikėtų pagerinti minėtus komponentus ir jis galėtų žaisti LKL pirmenybėse geriau, nei tai darė prieš dvejus metus.

Rokas Giedraitis (nklyga.lt) Rokas Giedraitis (nklyga.lt)

Rokas Giedraitis: 20 metų, 198 cm, 29 min., 15,4 tšk., 3,3 atk. kam., 1,8 rez. perd., 13,9 naud. bal., Mažeikių „Mažeikiai“.

REKLAMA

„Auksinės rinktinės“ narys pernai tiesiog buvo nesustabdomas Šiaulių „ABRO-Universiteto“ gretose. Jeigu kažkam galėjo kilti abejonių dėl gynėjo sugebėjimų, nes jis žaidė autsaiderių gretose, tai šiemet skeptikai turėtų būti nutildyti. Šiaulietis žaidžia taip pat sėkmingai kaip praėjusį sezoną, tačiau dabar jo atstovaujama ekipa yra ne absoliuti autsaiderė, o pirmaujanti čempionate. Tritaškius mėgstančiam svaidyti R.Giedraičiui reikėtų priaugti svorio ir sustiprėti fiziškai. Tuomet jis tikrai gautų savo galimybę pasirodyti LKL.

Giedrius Staniulis (nklyga.lt) Giedrius Staniulis (nklyga.lt)

Giedrius Staniulis: 21 metai, 205 cm, 23 min., 13,3 tšk., 6,2 atk. kam., 1,3 blk., 16 naud. bal., Vilniaus „Š.Marčiulionio KA-Twomenas“

Karjerą LKL pradėjo perspektyviais žaidėjais prikimštoje Vilniaus „Perlo“ komandoje. Debiutiniame sezone puolėjas pademonstravo gana solidžią statistiką – 6,3 taško ir 4,1 atkovoto kamuolio per 17 žaidimo minučių. „Perlui“ pasitraukus iš stipriausios šalies lygos, kaunietis persikėlė į Panevėžio „Lietkabelį“, kur praėjusį sezoną pelnydavo 8,7 taško ir sugriebdavo 4,9 atšokusio kamuolio per 19 minučių.

REKLAMA

Šį sezoną G.Staniulis persikėlė į NKL, kur sostinės komandoje žaidžia sau neįprastoje pozicijoje – vidurio puolėjo. Sunkiojo krašto puolėjo vaidmeniui labiau tinkantis krepšininkas stokoja fizinės jėgos, tačiau NKL yra vienas geriausių savo pozicijos žaidėjų. Nekyla abejonių, jog žaisdamas savo įprastoje pozicijoje G.Staniulis būtų naudingas ir LKL komandoms.

Marius Grigonis (nklyga.lt) Marius Grigonis (nklyga.lt)

Marius Grigonis: 18 metų, 198 cm, 28 min., 12,8 tšk., 5,2 atk. kam., 3,5 rez. perd., 15,1 naud. bal., Kauno „Žalgiris-2“

Europos vicečempionu su 18-mečių rinktine tapęs M.Grigonis šį sezoną NKL pirmenybėse žaidžia solidžiai, nors jis dar tik 18-metis. Puolėjas nebijo imtis iniciatyvos reikiamu metu ir traukti komandą paskui save. M.Grigonis turi visus reikiamus duomenis, kad pravertų LKL duris ir akivaizdu, jog jis tai turėtų padaryti jau artimiausiu metu.

Artūras Gudaitis (nklyga.lt) Artūras Gudaitis (nklyga.lt)

REKLAMA

Artūras Gudaitis: 19 metų, 208 cm, 28 min., 16,4 tšk., 8,5 atk. kam., 1,9 blk., 18,6 naud. bal., Kauno „Žalgiris-2“

Dar vienas žalgirietis, kuriam piešiama šviesi ateitis. 19-metis vidurio puolėjas tiek pernai Gargždų komandoje, tiek šį sezoną „Žalgirio-2“ ekipoje, rungtyniauja solidžiai. Klaipėdietis šį sezoną tik viename mače paliko aikštelę nepelnęs dviženklio taškų skaičiaus, o varžovus blokais neapdovanojo tik dvejose rungtynėse. Kaip ir kiekvienam jaunam „centrui“, taip ir A.Gudaičiui reikia sustiprėti fiziškai ir jis, turėdamas visus reikiamus duomenis, galės debiutuoti LKL pirmenybėse.

Antanas Udras (nklyga.lt) Antanas Udras (nklyga.lt)

Antanas Udras: 20 metų, 203 cm, 31 min., 15 tšk., 9,1 atk. kam., 1,3 rez. perd., 19,6 naud. bal., Vilniaus „Perlas-MRU“

Didžiulę pažangą šį tarpsezonį padaręs vidurio puolėjas iš atsarginio „centro“ tapo vienu iš pagrindinių komandos ramsčių. Dar praėjusį sezoną A.Udras žaisdavo vos po 17 minučių ir rinkdavo po 8 taškus, tačiau šį sezoną rungtyniauja po 31 minutę, pelno po 15 taškų ir yra vienas pagrindinių Eriko Kučiausko armijos karių. Vienas geriausių lygos kovotojų dėl atšokusių kamuolių yra tikras siaubas varžovams. Ekspertai pažymi, jog A.Udras yra pasiruošęs kilti į aukštesnę lygį.

REKLAMA

Mantas Virbalas Mantas Virbalas

Mantas Virbalas: 24 metai, 202 cm, 30 min., 15,6 tšk., 9 atk. kam., 2,6 rez. perd., 1,6 blk., 23 naud. bal., Vilniaus „Perlas-MRU“

Bene geriausią lygoje priekinę liniją sudaro būtent M.Virbalo ir A.Udro tandemas. M.Virbalas pasižymi puikiu šuoliu, gera kova dėl atšokusių kamuolių ir kovotojo savybėmis. Sunkusis krašto puolėjas yra išbandęs save ir LKL, tačiau „Palangos“ komandoje pernai sužaidė vos trejas rungtynes, per kurias pasireikšti gaudavo po 5 minutes ir rinkdavo 1,3 taško. M.Virbalui šį sezoną reikėtų atsikratyti greitai susirenkamų pražangų sindromo. Krepšininkas dažnai persistengia gynyboje ir per pirmąjį kėlinį surenka dvi asmenines pražangas, todėl būna apribotas tiek jo žaidimo laikas, tiek veiksmai gynyboje. 4 – tiek vidutiniškai sykių per rungtynes prasižengia rokiškietis.

Darius Tarvydas Darius Tarvydas

REKLAMA

Darius Tarvydas: 21 metai, 199 cm, 30 min., 18,1 tšk., 5,5 atk. kam., 1,3 rez. perd., 17,8 naud. bal., Vilniaus „Statyba“

Vienam geriausių NKL žaidėjų pirmas blynas LKL pirmenybėse buvo prisvilęs. „Lietkabelio“ komandoje puolėjas neužsibuvo ir buvo atleistas jau po septynių rungtynių (2,4 tšk., 1,3 atk. kam. per 10 min.). Prisijungęs prie „Statybos“ komandos D.Tarvydas padėjo jai pasiekti NKL finalą. Šį sezoną krepšininkas žaidžia tiesiog nesustabdomai ir yra tikras komandos lyderis. Du sezonus NKL praleidęs D.Tarvydas kitą sezoną turėtų bandyti sugrįžti į LKL.

Edgaras Stanionis (nklyga.lt) Edgaras Stanionis (nklyga.lt)

 

Edgaras Stanionis: 24 metai, 194 cm, 34 min, 24,3 tšk., 6,1 atk. kam., 3,3 rez. perd., 23,3 naud. bal., Šakių „Zanavykas“

NKL debiutantai šiuo metu viršija visus lūkesčius ir turnyrinėje lentelėje užima antrąją vietą. Šakių klubo gerbėjai už tokius rezultatas turėtų dėkoti fantastiškai rungtyniaujančiam E.Stanioniui. 2010–2011 metų sezone LKL debiutavęs gynėjas užsivilko „Šiaulių“ aprangą ir buvo atsarginis (4 tšk., 1,8 atk. kam. per 10 min.). Vis dėlto kauniečiui nepavyko įsitvirtinti ekipoje ir praėjusį sezoną jis persikėlė į „Lietkabelį“. Ten jis rungtyniavo sėkmingiau, nei debiutiniame sezone – 6,4 taško, 2,7 atkovoto kamuolio per 18 žaidimo minučių.

REKLAMA

Vasarą nesulaukęs LKL klubų dėmesio E.Stanionis patraukė į NKL debiutantų gretas. Tai, ką krepšininkas išdarinėja NKL pirmenybėse, verčia už galvos griebtis jo varžovus. Apie įspūdingą E.Stanionio žaidimą liudiją ne tik rezultatyviausio lygos žaidėjo statusas, bet ir naudingiausio. Puikiai iš toli atakuojantis ir geru prasiveržimu pasižymintis E.Stanionis vasarą turėtų neatsiginti LKL komandų dėmesio.

 

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


13 komentarai
Naujausi komentarai (13)
Geriausiai ivertinti (13)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti