„Penktas kėlinys“: rotacijoje netelpantys „Žalgirio“ žaidėjai, LKL pirmas turas ir Lavrinovičiai prieš Didžiulius (120) atsakymai į skaitytojų klausimus

Rugsėjo 22 d., 14:00
M.Blaževičiaus ir T.Dimšos gali nebelikti „Žalgiryje“ (BNS nuotr.)
M.Blaževičiaus ir T.Dimšos gali nebelikti „Žalgiryje“ (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

„Penktojo kėlinio“ laidoje šią savaitę Krepsinis.net vyr. redaktorius Edgaras Pulkovskis, portalo žurnalistas Tautvydas Kubilius ir TV3 sporto žinių veidas Vilius Stalgaitis atsakė į skaitytojų pateiktus klausimus.

Pateikiame įdomiausius klausimus ir atsakymus, o kitus išgirsite pažiūrėję laidą.

– Kokie įspūdžiai po pirmojo LKL turo?

T.K.: Lankomumas nemaloniai stebina, nes „Žalgirio“ arenoje buvo vos virš tūkstančio sirgalių. Tik „Rytas“ sugebėjo visiškai išnaudoti sirgalių limitą. Nustebino „CBet“ ekipa, ką ir kalbėjau prieš sezoną. Man atrodo protingai sukomplektuota komanda. Nuvylė „Neptūnas“, kuris patvirtino, jog nebus konkurentė dėl vietos ketverte. Kokybės prasme vaizdas buvo prastas. Ten ne „Dzūkija“ žaidė gerai, o „Neptūnas“ buvo toks, koks jis buvo. „Lietkabelio“ pralaimėjimo nesureikšminu – su jais viskas bus gerai.

REKLAMA

E.P.: Mane nuvylė Martynas Pocius, kuris atėjo į LKL studija ir tris garantuotas komandas ketverte mato „Žalgirį“, „Rytą“, „Neptūną“, o ketvirtos nežino. Galbūt reikėjo pasidomėti prieš einant į televiziją? Apie kitus nenoriu daug daryti išvadų, nes dar sakyčiau, kad yra per anksti. „Jeep“ arenoje patiko patiko atmosfera ir jausmas, kad pagaliau esi krepšinyje.

V.S.: Man keistas haipas aplink „Rytą“. Atrodo, kad ši komanda yra aukštumoje tik po vieno mačo. Tik priminsiu, kad 2018 m. sezono starte „Rytas“ 30 taškų skirtumu sutriuškino „Juventus“. Suttonas pelnė 17 taškų ir visi kalbėjo, koks tai geras žaidėjas. Matėme, kaip viskas baigėsi.

– Ką manote apie „Juventus“ J.Artisą?

E.P.: Kalbėjau su keliais jį žinančiais žmonėmis, kurie sakė, kad šis žaidėjas taip pat mėgsta pasilinksminti ir turėjo dėl to tam tikrų problemų Paryžiuje. Žinoma, kad tai nėra Rice‘o variantas ir jeigu jis per laisvas dienas atsipalaiduos, bet tai netrukdys jo darbui, viskas tvarkoje. Šiaip puolime jis yra labai talentingas žaidėjas, kuris norėjo uždirbti 150 tūkst. eurų per sezoną, todėl ilgai buvo be darbo. Skautai sako, kad tai yra Europos taurės lygio žaidėjas, bet matome, jog ten kol kas neatsidūrė.

REKLAMA

– Ar „Rytas“ ieško pamainos S.Kulviečiui? Galbūt tiktų E.Želionis?

E.P.: Želionis yra kitokio stiliaus žaidėjas. Sakyčiau, kad jeigu nebūtų Kitsingo, jis būtų tikęs, nes labiau yra centras–sunkus kraštas nei atvirkščiai. Kiek žinau, šiuo metu į Kulviečio vietą nieko nėra ieškoma, galbūt bus laukiama dar mėnesį, jog sutaupyti vieną–kitą atlyginimą.

– Kas yra šio sezono LKL „juodasis arkliukas“?

V.S.: „Pieno žvaigždės“.

T.K.: „CBet“.

E.P.: Tebūnie – „Neptūnas“.

– Ar M.Blaževičius bus skolinamas?

E.P.: Girdėjau, kad domina tris klubus ir naujoji komanda turėtų mokėti apie 100 tūkst. eurų per sezoną. Mane nuvylė tai, kad „Žalgiris“ pirmajame mače triuškino „Šiaulius“, bet buvo mestas ant parketo Lauvergne‘as bei Grigonis. Kodėl negalima buvo registruoti Mareko? Galima laimėti ir be prancūzo, užtektų ir Gebeno su Blaževičiumi. Man gaila, kad Dimša bus skolinamas. Tomas nusipelnė šanso, bet, panašu, kad gali būti variantas kaip su Sabeckiu, kai mėnesį pabuvo ir iškeliavo. Vasturia turi didesnį pasitikėjimą, turbūt, kad jis treniruotėse geriau atrodo, ko mes nematome.

REKLAMA

V.S.: Matyt, kad Schilleris su savo požiūriu Mareko Eurolygoje tikrai neleis ant parketo, o Blaževičiaus netenkins vien minutės LKL kovose. „Rytas“ matė Mareką svarbiame vaidmenyje. Aš dėl Dimšos turėjau abejonių, ar jis tikrai priaugo Eurolygos lygį. Žinoma, tai nereiškia, jog jis negalėtų bandyti debiutuoti. Dimšai yra 26-eri ir jis turėjo daug vilčių. Džiaugėsi, kad grįžta vėl į Kauną ir žais su draugu Grigoniu. Gaila, kad taip nenutiko. Labai gaila ir dėl to, kad tai žaidėjas, kuris pastaraisiais metais labai stipriai progresavo. Manau, kad Dimša šį sezoną yra labiausiai neįvertintas žaidėjas.

T.K.: Nežinau, kokioje pajėgioje komandoje Marekas galėtų vaidinti svarbų vaidmenį? Galbūt Vokietijos vidutiniokai ar panašaus pajėgumo. Gaila Blaževičiaus, kuris tikėjosi žaisti, bet išvažiuos į žemesnio lygio ekipą nei dabartinis „Rytas“. Dimša buvo imamas tarsi kaip Grigonio dubleris. Nemanėme, kad jis bus 13-as žaidėjas ir galėtų būti Grigonio dubleriu. Deja, dabartinėje sudėtyje jam vietos nėra. Manau, kad tai yra akivaizdžios komplektavimo problemos, kai gynėjų grandyje yra per daug žaidėjų, o priekinėje linijoje yra 1,5 „ketvirto numerio“ ir 4 centrus. Pasigendu komplektacijos tolygumo.

 – Kaip manote, ar M.Schilleris išbus iki sezono pabaigos, nes žaidimas atrodo tik „bėk ir mesk“?

REKLAMA

E.P.: Aš prognozuoju, kad neišbus. Manau, kad pristigs supratimo, kas yra pati Eurolyga. Duodu daugiau šansų, kad nebaigs nei baigs. Labai keistai atrodė, kad Eurolygos turnyre nesiruošė žaisti prieš susikeitimų gynybą, o su „Šiauliais“ rotacija tokia pati, kokia prieš „AX Armani“. Blogai bus, jeigu Eurolygoje liks be pergalių po 5–6 mačų. Reikia žiūrėti ir į patį žaidimą. Reikia žiūrėti ir į tai, kaip žmonės lankysis arenoje, ar bus tas tikėjimas. Tikiuosi, kad projektas pasiteisins su šiuo austru, bet kol kas aplink girdėti daug negatyvių kalbų.

T.K.: Jeigu bus labai blogai, tada atleis. Po kelių mėnesių taip nedarys niekas tikrai. Eurolygoje pergalių bus kažkiek, todėl kentės iki sezono pabaigos. Nepasitikėjimo ir baimės signalų yra daugiau nei to haipo.

V.S.: Sutinku, kad vaizdas nykus, ypatingai su Milano ekipa. Nemanau, kad tai problemos, prieš kurias Schilleris užsimerks ir jis supras, jog su tokia taktika nelaimima Eurolygoje. Sutinku, kad Motiejūno kantrybė nebus geležinė, jeigu dar ir „Rytas“ pradės kandžiotis. Racijos tikrai yra apie tai kalbėti, nes sezono startas sunkus. Kad bus slogi sezono pradžia, daugiau šansų nei kad bus gera.

– Kodėl LKL nedaro Supertaurės?

E.P.: Buvo išbandyta, bet nepasiteisino. Man būtų įdomu, jeigu žaistų 4 stipriausios LKL ekipos ir tai vyktų mažesniame mieste, kur nėra LKL komandos. Susirinktų pilna arena ir būtų tikrai įdomu bei populiarintų krepšinį.

REKLAMA

– Ar sutinkate, kad Ispanijos lyga yra pervertinta?

E.P.: Taip, visiškai pritariu tam. Esu kalbėjęs su krepšinio žmonėmis ir jie dažnai kalba apie tai, jog tai yra pervertinta lyga, kurioje daug žaidėjų, kurie netiktų daugelyje kitų pirmenybių. Biručio dominavimas nesako, kad tai silpnos pirmenybės, bet tikrai ši lyga pervertinta. Kai yra 19 komandų, natūralu, kad yra silpnesnių komandų. Sakyčiau, kad konkurencingumas yra didelis, o ne pajėgumas. Taip, ji stipriausia Europoje, bet tikrai nėra tokia super, kaip kad bandoma paišyti.

T.K.: Sutinku ir manau, kad bent jau pusė LKL ekipų galėtų drąsiai žaisti Ispanijos lygoje bei nebūtų kažkur dugne.

V.S.: Pritariu Edgarui. Lygos pajėgumą išpučia, kai žaidžia daug Eurolygos komandų, bet yra nemažai vidutinių ekipų. Lyginant su LKL, tai yra pajėgi lyga, bet tikrai ne kažkoks stebuklas. – Ką konflikte palaikote – Didžiulius ar Lavrinovičius?

T.K.: Aš tikrai už Lavrinovičius. Galiu suprasti poziciją, kuria bandoma eskaluoti, bet prabėgo 20 metų ir jie atliko bausmę. Lavrinovičiai turi gražias šeimas ir gyvena dorą gyvenimą. Patys Lavrinovičiai nėra kalti, kad „Telia“ jiems pasiūlė reklamuoti. Čia reikėtų kalbėti, kodėl jie kvietėsi šiuos žaidėjus reklamuoti prekę.

REKLAMA

E.P.: Nepateisiname jokio smurto ar prievartos, bet kas yra Didžiulis ir Jennings? Atsiprašau, bet man – niekas. Lavrinovičiai lygiai tokie patys nuoširdūs ir geri žmonės tiek prie įjungtų kamerų, tiek prie išjungtų.

V.S.: Žmonės vis tiek yra žinomi viešoje erdvėje ir nuomonės formuotojai. Mūsų laidoje turbūt 95 proc. žmonių palaiko juos. Man nelabai patinka, kaip jie save pateikia po tos profesionalios karjeros, kuri baigiasi ties Prienų klubu – dabar jie eina visur, kur tik juos kviečia. Atrodo tai lyg nuvalkiota klišė.

– Kiek turėtų būti Eurolygos komandų, kad galima būtų daryti uždarą lygą?

E.P.: Manau, kad 26 komandos būtų neblogai. Kokybė kentėtų, bet pridėti galima stipriausias Europos taurės komandas ir tikrai nebūtų labai prastai.

T.K.: Tai būtų visiškas peilis nacionaliniams čempionatams. Būtų didelis smūgis visam Lietuvos krepšiniui. Tema yra labai plati ir sudėtingas klausimas. Galbūt sirgaliai priešiškai sutiktų tokį žingsnį? Man per daug gaila LKL.

V.S.: Žinoma, kad „Žalgiriui“ brangiau kainuoja „užkurti“ areną nei surenkama pinigų iš mačo su „Šiauliais“. Reikia sutikti su Motiejūnu, kad dėmesys ateityje bus sutelktas į Eurolygą.

REKLAMA

– Kuris Lietuvos žaidėjas yra labiausiai iššvaistęs savo talentą?

V.S.: Dovydas Redikas.

E.P.: Vilmantas Dilys.

T.K.: Martynas Andriuškevičius.

– Ar „Šiaulių“ problema yra tik finansai?

E.P.: Ne, tikrai ne finansai. Manau, kad problema yra žaidėjų pasirinkime. Čia Mindaugas Žukauskas turėtų pažiūrėti į veidrodį. Blogiausia, kad „Šiauliai“ renkasi žaidėjus visus tuos, kurie buvo siūlomi agentų. Tas pats LeDay‘us buvo siūlomas uteniškiams „už sriubos lėkštę“, bet nepaėmė, o štai šiauliečiai pasirašė. Andersonas jau buvo aiškus žaidėjas, kai rungtyniavo Pasvalyje, bet irgi buvo įsigytas.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


120 komentarai
Naujausi komentarai (120)
Geriausiai ivertinti (120)
PRO komentarai (8)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti