„Penktas kėlinys“: netikri gandai apie „Žalgirį“, CSKA rokiruotės ir „Neptūno“ biudžetas (28)

Birželio 4 d., 13:00
Netikruose ganduose apie „Žalgirį“ minimas ir V.Lučičius (Scanpix nuotr.)
Netikruose ganduose apie „Žalgirį“ minimas ir V.Lučičius (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Šią savaitę antroje „Penktojo kėlinio“ laidos dalyje Krepsinis.net vyr. redaktorius Edgaras Pulkovskis, portalo žurnalistas Tautvydas Kubilius ir TV3 sporto žinių veidas Vilius Stalgaitis atsakinėjo į skaitytojų klausimus.

– Ką manote apie vasaros lygas – LKL 3x3 ir vyksiančią Kėdainiuose?

E.P.: Man labiau patinka Kėdainiuose vyksiančios Vasaros lygos projektas. Bus labai įdomus turnyras, o 3x3 mane traukia mažiau.

V.S.: Nežinau, kiek bus įdomus žiūrovams, bet Lietuvoje tokio dalyko tikrai trūko. Tai buvo tarsi neužpildyta niša, todėl tikrai stebėsiu kovas Kėdainiuose. Maniau, kad LKL ir darys Vasaros lygą, kur žais 5x5, nes nesu 3x3 gerbėjas.

REKLAMA

T.K.: Logiška, kad „Žalgiris“ atsisakė dalyvauti 3x3 turnyre. Nesu didžiausias šios sporto šakos entuziastas ir gerbėjas. Vasaros lyga man kur kas įdomesnis projektas.

– Koks būtų Donato Motiejūno vaidmuo Eurolygos grande?

E.P.: Manau, kad galėtų būti rotacijos žaidėjas, kuris daug duoda puolime, o gynyboje atrodytų tikrai geriau nei per Europos čempionato atranką.

V.S.: Netikiu, kad Motiejūną taip daužytų pikenrolo gynyboje, kaip tai buvo atrankoje. Nemanau, kad jis toks solidus Eurolygos žaidėjas, kokiu jį laikiau prieš kelis metus.

T.K.: Kol nepamačiau Motiejūno žaidžiant aukštame lygyje, negaliu vertinti jo galimybių. Nemanau, kad jis galėtų rungtyniauti Eurolygos grandų sudėtyje. Eurolygoje galėtų rungtyniauti, bet ne stipriausiose komandose.

– Ar Eurolygoje nereikėtų įvesti atlyginimų lubų ir prabangos mokesčio?

E.P.: To padaryti neįmanoma, nes jeigu tu įvesi 30 mln. eurų lubas, tai neišgelbės tų neturtingų komandų, o jeigu lubos bus 10 ar 15 mln., tuomet gerokai kris turnyro lygis. NBA ir Eurolyga yra skirtingos planetos. Aš už gerą krepšinį ir aukšto lygio. Juolab, kad ne pinigai viską nulemia – daug turtingesni klubai pralaimi prieš tą patį „Žalgirį“.

REKLAMA

V.S.: Europoje tai yra neįsivaizduojamas dalykas. Nemanau, kad lubos būtų 20 ar 30 mln. – tai būtų kur kas didesni rėmai. Jeigu ir būtų prabangos mokestis, nemanau, kad CSKA negalėtų jo susimokėti. Nemanau, kad toks scenarijus išgelbėtų neturtingas ekipas.

T.K.: Jeigu norime, kad Eurolyga priartėtų prie NBA, negalima to daryti. Reikia nepamiršti, kad NBA neturi konkurencijos savo žemyne, o Eurolyga konkuruoja ir jeigu ten būtų ribojimai, galbūt Čempionų lygoje jų nebūtų. Man patiktų, jeigu Eurolygos klubai darytų didesnes išpirkas – ne kelis šimtus tūkstančių eurų, o milijoną.

– Kiek tiesos, kad „Žalgiris“ domisi Wade‘u Baldwinu, Vladimiru Lučičiumi ir Amedeo Della Valle?

E.P.: Šią vasarą „Twitter“ yra daug netikrų paskyrų, kurios tyčia rašo įvairiausius gandus, susijusius su „Žalgiriu“. Tuomet mažai žinomi krepšinio portalai juos susirašo, o juose besilankantys žmonės patiki tais gandais bei Krepsinis.net komentaruose pradeda apie tai diskutuoti. Tai būna naujienos iš „Twitter“ paskyrų, kurios turi vos kelis šimtus sekėjų. Tiesiog nereikėtų kreipti dėmesio į tokias nesąmones ir skaitykite patikrintus portalus.

REKLAMA

– Persikėlimas į Čempionų lygą „Rytui“ išeis į naudą ar tai bus tik dar didesnio nuopuolio pradžia?

T.K.: Trumpoje distancijoje tai yra tikrai laimėjimas, bet abejoju, ar iš to laimės ilgoje atkarpoje. Eurolyga ir Europos taurė man atrodo solidesnė organizacija. Man Čempionų lyga dar neimponuoja.

V.S.: Čempionų lyga yra pakankamai jaunas turnyras, kuris turi kažką pasiūlyti garsesniems Europos klubas, jeigu nori juos prisivilioti. Manau, kad „Ryto“ sprendimas yra geras dabar, bet ar taip ateityje, labai abejoju.

– Ar Čempionų lyga nepažeidžia sportinio principo, kai pasirašo ilgalaikes sutartis su klubais, nors kaltina Eurolygą, jog ši atsisakė sportinio principo?

E.P.: Tai daroma tam, kad tos ekipos taptų turnyro veidu. Tiesiog stiprina savo reputaciją ir elgiasi logiškai. Tas sportinis principas tikrai nyksta visoje Europoje.

T.K.: Jie kritikuoja Eurolygą dėl sportinio principo nebuvimo, bet patys elgiasi taip pat. Manau, kad tie metodai nėra blogi, kadangi tai tik stiprina turnyrą.

– Ar „Rytui“ yra šansų išsaugoti Mareką Blaževičių, Arną Butkevičių, Eimantą Bendžių, o galbūt juos pakeistų Gytis Radzevičius, Gytis Masiulis, Laurynas Birutis, Tadas Sedekerskis, Tomas Dimša?

REKLAMA

E.P.: Manau, kad nė vieno iš šių trijų žaidėjų neliks. Už Radzevičių nenori mokėti išpirkos „Rytas“, Sedekerskis dar priklauso Vitorijos klubui ir gali gauti šansą pagrindinėje sudėtyje. Masiulis, Dimša ir Birutis – taip pat ne. Manau, kad „Rytas“ neprisivilios jokio buvusio „Žalgirio“ žaidėjo, nebent Luką Ulecką, kuriuo domisi.

V.S.: Anksčiau „Rytas“, viliodamas tokius žaidėjus, turėjo rimtą kortą – Europos taurę. Dabar jos neturi.

T.K.: Galbūt „Rytas“ suks „Nevėžio“ keliu ir bandys ieškoti talentingų žaidėjų užsienyje.

– Ar „AX Armani“ ekipa liks nieko nepešusi? Kas galėtų papildyti Eurolygos grandų gretas?

E.P.: Milano ekipa naudojasi tuo, kad jos biudžetas išlieka toks pats ir elgiasi logiškai. Manau, kad grandai nesikeičia ir nebus kažko naujo kitame sezone.

T.K.: „AX Armani“ pavardės atrodo įspūdingai, tik dėl Hineso nebūčiau toks tikras, nes tai yra nueinantis žaidėjas ir CSKA iš to laimėjo, kadangi atėjo Milutinovas. Manau, kad Milano komanda bus tarp tų grandų, bet nesu Messinos gerbėju. Atrodo, kad perkamos pavardės, bet nėra aiškios struktūros.

REKLAMA

V.S.: Likau nusivylęs tuo veidu, kurį parodė Milano ekipa šiame sezone. Shieldsas, Delaney, Hinesas, Datome, Williamsas – labai solidi kompanija. Atrodo, kad tai yra finalinio ketverto ekipa. Hinesą dar laikau labai geru Eurolygos žaidėju.

– CSKA prarado K.Hinesą, bet nusipirko N.Milutinovą. Ar komanda sustiprėjo?

E.P.: Nikola atvyko vietoj Kosto Koufos, o tai tikrai yra pastiprinimas. Vatutino kalbos apie mažėjantį biudžetą tiesiog kelia juoką, kadangi kalba apie mažėjantį biudžetą, o Jamesas ir Milutinovas pasirašo didžiulius kontraktus ir dar trejiems metams.

T.K.: Manau, kad Milutinovas yra vienas geriausių centrų Eurolygoje ir CSKA dabar atrodo, kad labiau stiprės nei kad silpnės.

V.S.: Milutinovas net turėtų argumentų diskusijose dėl geriausio Eurolygos vidurio puolėjo. CSKA lopo spragas, kurias turėjo šiame sezone. Labai abejoju, kad CSKA būtų kažką pasiekusi šiemet.

– Ar Mindaugas Kuzminskas gali grįžti į Eurolygą?

E.P.: Tikrai gali grįžti, bet reikia tinkamos komandos.

V.S.: Didžiojoje daugumoje ekipoje tikrai galėtų žaisti, nenurašau šio žaidėjo. Jeigu „Lokomotiv“ ekipoje parodys gerą žaidimą, tikrai gali grįžti į Eurolygą.

REKLAMA

– Kokie gandai dėl „Neptūno“? Ar jie gali surinkti pajėgią komandą?

E.P.: Jų biudžetas gerokai kris ir algoms neva turės apie 300–350 tūkst. eurų, o tai būtų mažiau nei „Pieno žvaigždės“ turėjo. Greičiausiai turės atsisveikinti su brangiais žaidėjais kaip Gailius ir Delininkaitis.

– Ar pasiteisino „Žalgirio“ projektas Prienuose?

E.P.: Atrodė, kad projektas baigsis ir galbūt grįš Šeškus, bet pratęsta sutartis su Šerniumi. Manau, kad „CBet“ burs savo jaunimą, kurį jau bando stovykloje. Kol kas nėra ženklų, kad tai bus „Žalgirio“ projektas. Manau, kad projektas nebuvo iki galo suvaldytas, kai Kriisa paskolinamas „CBet“ ir netrukus klubas įsigyja Sabeckį. Turbūt „Žalgiriui“ tai neturėjo patikti, nes jie tikėjosi, kad Velička ir Kriisa dalinsis minutes, o čia atsirado dar vienas žaidėjas.

V.S.: Tam tikri žaidėjai parodė, kad gali žaisti LKL – tai buvo naudinga Uleckui, Veličkai.

T.K.: Man patiko „Nevėžio“ projektas, todėl tikiuosi, kad kažkas panašaus bus ir Prienuose. „CBet“ bando žaidėjus, kurie nėra kitų komandų prioritetas, o tai tikrai sveikintina.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


28 komentarai
Naujausi komentarai (28)
Geriausiai ivertinti (28)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti