„Penktas kėlinys“: D.Motiejūno kaprizai, „Ryto“ priekinė linija ir geriausi visų laikų Lietuvos krepšininkai (102) atsakymai į skaitytojų klausimus

Rugsėjo 4 d., 14:07
D.Motiejūnas šią savaitę pasižymėjo dar viename interviu (BNS nuotr.)
D.Motiejūnas šią savaitę pasižymėjo dar viename interviu (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

„Penktojo kėlinio“ laidoje šią savaitę Krepsinis.net vyr. redaktorius Edgaras Pulkovskis, portalo žurnalistas Tautvydas Kubilius ir TV3 sporto žinių veidas Vilius Stalgaitis atsakė į skaitytojų pateiktus klausimus. 

Pateikiame įdomiausius klausimus ir atsakymus, o kitus išgirsite pažiūrėję laidą.

– Ar bus „Ryte“ naujas dalininkas? Ar sezono metu komanda sulauks papildymo priekinėje linijoje?

E.P.: Girdėjau, kad dalininkas bus, bet turbūt dar nepavyko galutinai susitarti ar sudėti parašų. Jis turėtų įnešti sumą, kuri padės išlaikyti Goudelocką. „Rytas“ taupo pinigus ir norėtų įsigyti centrą.

REKLAMA

V.S.: „Rytas“ galėtų startuoti ir su turima sudėtimi. Didelė problema, kad legionieriai atvyksta tik dabar. Apie tai reikėtų kalbėti.

T.K.: Manau, kad priekinėje linijoje trūksta ne tiek kokybės, kiek kiekybės. Tiktų ir tas pats Arminas Urbutis, jeigu pasirašytų trumpalaikį kontraktą 2–3 mėnesiams.

– Ar A.Butkevičius ir legionieriai gali išvykti sezono metu? Kas leido „Rytui“ domėtis M.Beasley?

E.P.: Goudelockas turi išvykimą po Čempionų lygos kovų. Tai reiškia, kad jeigu „Rytas“ keliaus toli, jis tikrai liks iki pabaigos. Išpirka Eurolygos klubams – 60 tūkstančių eurų. Vis dėlto nemanau, kad legionieriai bus tokie, kuriuos puls visi graibstyti sezono metu. Butkevičius ir pernai turėjo išpirką, tad viskas liko tas pats – jeigu kažkas sumokės, tada tikrai išvyks. Tuo tarpu Beasley kaina stipriai kritusi ir jis buvo siūlomas vilniečiams. Jo alga gali siekti vos kiek daugiau nei 200 tūkst. eurų. Viską lemia jo problemos už aikštės ribų.

– Kas yra labiausiai neįvertintas Lietuvos žaidėjas?

T.K.: Valdemaras Chomičius. Jį vertinu per tą neuždirbtų pinigų prizmę. Jeigu būtų karjera vėliau, tada būtų daugiau uždirbęs tikrai. Dabar teko prisidurti prie algos pardavinėjant džinsus ar grotuvus.

REKLAMA

– Kurį žaidėją iš „Ryto“ komandos skolintumėte?

Visi vieningai sutaria, kad Karolį Giedraitį, bet su 13 žaidėjų sudėtyje įmanoma, jog niekas nebus paskolintas ir tokia sudėtis liks.

– Kuris lietuvis be D.Sabonio ir J.Valančiūno galėtų praverti NBA duris?

T.K.: Marius Grigonis galbūt po poros metų. Ignas Brazdeikis, žinoma, jeigu jį laikome jau lietuviu.

V.S.: Rokas Giedraitis.

E.P.: Galbūt Arnoldas Kulboka yra arčiau NBA nei mums atrodo. „Hornets“ nėra ekipa, kuri į kažką labai pretenduos, todėl galbūt kitąmet pasikvies jį pabandyti, kadangi fizinius duomenis turi.

– Ar LKL šį sezoną yra silpnesnis?

E.P.: Manau, kad bus didesnis atotrūkis tarp pirmų 4 komandų ir 5-os ekipos. Tikrai negalime sakyti, kad susilpnėjo lyga.

REKLAMA

T.K.: „Neptūnas“ ryškiai susilpnėjo, bet kitos ekipos išliko panašaus pajėgumo arba kaip tik sustiprėjo kaip „Juventus“.

– Kas turėjo geresnę karjerą – R.Šiškauskas ar A.Karnišovas?

Visi sutarė, kad geresnis krepšininkas buvo A.Karnišovas, bet geresnę karjerą turėjo R.Šiškauskas.

– Ką manome apie D.Motiejūno kaprizus?

V.S.: Čia LKF dėl nieko nekalta. Kuzminskui Maskoliūnas paaiškino, kodėl nekvietė, bet čia pats Motiejūnas nerodė jokio noro išsiaiškinti – reikėtų pačiam parodyti norą žaisti, o ne viešai kelti klausimą apie tai. Motiejūnas iškėlė teisingą klausimą, kodėl buvo Gudaitis, Kalnietis, Bendžius, nors kalbėjo apie jaunimą. Motiejūnas irgi ilgai nebuvęs ir nieko neparodęs. Čia trenerio pasirinkimas, bet noras žaisti turi būti abipusis.

T.K.: Rinktinė nėra ta vieta, kur tu vyksti, kada nori – ten žaidi, kai tavęs reikia. Dalindamas tokius interviu tu dar labiau apsunkini situaciją ir pagilini problemą. Kam reikia pilti druską tokioje situacijoje? Ir taip jau daug klausimų kelia jo galimybė žaisti rinktinė. Donatas klausia, ar jis nėra to lygio. Taip, Donatai, tu turbūt nebeatitinki tos rinktinės lygio. Ten yra Valančiūnas, Sabonis. Geriausiu atveju, jis konkuruoja su Gudaičiu.

REKLAMA

E.P.: O kas rinktinės kontekste yra toks Motiejūnas? Sužaidė kelis turnyrus, kur atrodė blankiai? Jis nieko neparodė. Kuzminskas žaidė ir žais, todėl jam reikia skambinti ir pasakyti. Galbūt Motiejūno nėra Maskoliūno planuose, todėl niekas nieko jam ir neaiškino. Aš būčiau pakvietęs Donatą ir patikrinęs, kaip jis atrodytų prieš estus bei latvius. Tam ir buvo skirta ta stovykla. Aišku, jeigu treneris jo nemato ateityje, tada viskas aišku.

– Ką manote apie „Žalgirio“ pirmą draugišką mačą?

E.P.: „Žalgiris“ turėjo transliuoti tiesiogiai mačą ir su „Juventus“ bei „Lietkabeliu“, bet nusprendė to nedaryti. Argumentas yra tas, kad Kaune vyks turnyras su Eurolygos komandomis ir norima maksimaliai išlaikyti intrigą, jog niekas nebūtų matęs žaidžiančios šitos sudėties bei taip ateitų daugiau žiūrovų.

T.K.: „Žalgirio“ žaidimas keisis, bet tai ir vėl yra sistema, tik ne Jasikevičiaus. Gynyba bus daugiau amerikietiško stiliaus. Puolime yra laisvė atlikti gerus metimus. Žaidimas bus greitesnis, bet tikrai ne koks „bėk ir mesk“. Sakė, kad Lauvergne‘as labai gerai atrodo ir bus sunku jį sustabdyti net Eurolygoje.

– Geriausių Lietuvos krepšininkų penketukas?

T.K.: nuo galo: Štombergas, Karnišovas, Arvydas Sabonis, Jasikevičius, Marčiulionis.

V.S.: Arvydas Sabonis, Marčiulionis, Jasikevičius, Karnišovas, Štombergas

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


102 komentarai
Naujausi komentarai (102)
Geriausiai ivertinti (102)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti