Pasiaiškinimų po nesėkmės Alytuje neieškojęs K.Maksvytis: tai yra blogas mentalitetas (46) VIDEO interviu

Vasario 6 d., 22:45
K.Maksvytis neslėpė blogos nuotaikos (LKL nuotr.)
K.Maksvytis neslėpė blogos nuotaikos (LKL nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Kauno „Žalgiris“ pakliuvo į pralaimėjimų liūną – skaičiuojant Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ir Eurolygos kovas patyrė jau penkis pralaimėjimus paeiliui.

Pastaroji nesėkmė vėl patirta vietiniame fronte, išvykoje nusileidžiant prieš ne kartą jau įveiktus „Wolves“.

Po rungtynių „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis neslėpė slogios nuotaikos ir turėjo nemažai kritikos savo auklėtiniams.

„Sveikinimai „vilkų“ komandai su pergale. Nesu patenkintas, kaip komanda atėjo į rungtynes. Turiu atsiprašyti gerbėjų už tokią ilgą seriją, nemanau, kad čia yra tai, ką mes darome, tai, kam mes treniruojamės su „Žalgiriu“. Visi matome, kad žaidėjams tarsi trūksta šviežumo, vieno papildomo žingsnio, bet kai yra tokia situacija, reikia šimtu procentų pajudinti savo galimybes, pajungti galvą, šiandien to nebuvo. „Vilkai“ žaidė su gera energija visas rungtynes, mes žaidėme tik atkarpomis. Ypatingai po pralaimėtų rungtynių komanda turėtų išeiti kitaip ir sureaguoti. Tikiuosi, kad tai nepasikartos ir, manau, kad pralaimėjome galvose“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Ketvirtadienis kėlinys sužaistas beveik be klaidų. Iki tol buvo koncentracijos bėdos?

– Manau, kad ir tas, ir tas. Pirmoje pusėje išvis mažai buvo tos koncentracijos, kontakto lygis, kai varžovai jį laikė, skundėmės, bet manau, kad mes turime užduoti tą kontakto lygį. Kitas dalykas – su „vilkais“ žaidžiame penktą kartą šiemet, visus kartus laimėjome, vieną kartą sunkiau, kitus – lengviau. Kartais žaidžiant su ta pačia komanda būna atsipalaidavimas, nenorėčiau, kad to būtų, bet šiandien buvo. Įvyko taip.

– Beveik trys paros atsigauti po Eurolygos mačo – kaip ir nemažai. Ar tikrai to šviežumo trūko?

– Manau, kad nemažai, kai komandoje viskas gerai, bet kai komanda yra duobelėje ir fizinėje, ir emocinėje, tuomet per mažai. Iki kitų rungtynių turime šiek tiek daugiau, keturias dienas, manau, kad pilnai užtenka. Šį kartą... Nenoriu savęs teisinti. Pralaimėjome, „vilkai“ buvo stipresni.

REKLAMA

– Antrajame kėlinyje pabandėte Karolį Lukošiūną, duodate jam šansų ir Eurolygoje. Kiek tikitės daugiau iš jo pagalbos?

– Blogai, blogas Karolio išėjimas. Nenoriu sakyti, kad jis pralošė šias rungtynes, ne tik tai Karolis, buvo ir kiti žaidėjai, kurie pirmos rungtynių pusės nežaidė, žaisti pradėjo tik nuo antrosios. Kiekvienas žaidėjas, kuris gauna šansą, turi išnaudoti jį šimtu procentų. Šiandien buvo žaidėjų, kurie savo šansų neišnaudojo.

REKLAMA

– Tik prieš pat rungtynes sužinojote, kad nežais Jeffery Tayloras. Žaidėjai atsipūtė sužinoję, kad varžovai bus be lyderio?

– Nenoriu teisinti, kad atsipalaidavo, kad sužinojo ar pavargę. Pralošė. Kai tau duoda taškus, duoda kontaktą ir tu į jį neatsakai, tai yra blogas mentalitetas, kurį aš noriu išgyvendinti.

– Tokį Ahmadą Caverą sustabdyti labai sudėtinga. Kada buvo paleistos gijos ir tapo neįmanoma jo sulaikyti?

– Manau, kad vienas prieš vieną gynyboje. Jei dešiniarankis „driveris“ gavo kelis praėjimus į stiprią savo ranką, kur, pagal mūsų skautingą, to negali būti, pajautė užtikrintumą, sumetė vidutinius metimus, tritaškį vieną įmetė. Davėme jam pajausti savo ir jis tuo pasinaudojo.

– Jus nustebino, kaip Kevarriusas Hayesas jį praleisdavo?

– Mes gana prastai ginamės pastarąsias ketverias rungtynes vienas prieš vieną. Tokiose situacijose paprasčiausiai Hayesas apsigindavo. Ką reikia daryti tokioje situacijoje? Paprasčiausiai išlaikyti distanciją ir neleisti prasiveržti į stipriąją pusę. Jis ėjo į savo pirmąją opciją. Skautingo ataskaita yra svarbi, matyt, žaidėjai jų neskaito. Čia jau mūsų, trenerių darbas yra priversti tai daryti.

REKLAMA

– Lukas Lekavičius priminė geriausią savo versiją. Kodėl to nepavyksta atlikti stabiliai?

– Kažkiek stabdo traumos, kažkiek ir varžovai. Prieš vienus varžovus ir sistemas jam lengviau, prieš kitokias – sunkiau. Tikimės, kad jis įsibėgės, nes kai neturime ir Tayloro svarbu, kad gynėjai žaistų gerai.

– Kokia yra Isaiah Tayloro situacija?

– Tikimės turėti jį prieš Karaliaus Mindaugo taurės savaitgalį.

– Ko reikia siekiant atsitiesti po penkių pralaimėjimų paeiliui?

– Pailsėti ir vėl sunkiai iš naujo dirbti. Nematau jokio kito būdo, kaip tik sunkus darbas ir šimtaprocentinis atsidavimas, kurio nebuvo.

„Ilgoji pertrauka“ apie „Savivaldybių lygą“: brangiausi kiekvienos komandos žaidėjai, klubų biudžetai, savivaldybių indėlis ir geriausiai/blogiausiai išnaudojami pinigai


46 komentarai
Naujausi komentarai (46)
Geriausiai ivertinti (46)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga