Pašėlęs OLY sezonas iš arti: skandalingi sprendimai, iškritimas iš lygos, spaudimas teisėjams, trenerių ateitis ir vasaros sunkumai (4)

Birželio 13 d., 15:30
„Olympiacos“ kitą sezoną tęs antroje Graikijos lygoje (Scanpix ir „Olympiacos“ nuotr.)
„Olympiacos“ kitą sezoną tęs antroje Graikijos lygoje (Scanpix ir „Olympiacos“ nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Šį sezoną Pirėjo „Olympiacos“ komanda tapo kone skandalingiausia Europoje. Išėjimai iš rungtynių, neatvykimas į jas, protestai prieš teisėjus, skolos, išlindę privačių pokalbių įrašai, iškritimas į antrąją lygą – apstu neeilinių įvykių, kurių sočiai pakaktų padalinti ne vienam klubui.

Visa tai iš arti stebėjo ir Davido Blatto asistentu dirbęs Kęstutis Kemzūra, „MISsMATCH“ laidoje pripažinęs, kad jam tai buvo keisčiausias sezonas, kokį teko turėti per visą karjerą.

„Vis tiek sportavome, buvo kažkokios viltys, bet psichologiškai buvo sunku: aš įsivaizduoju, ir žaidėjams, ir mums – treneriams. Mes jautėme, kad viskas gali apsiversti ir gali tekti žaisti. Nelėpsiu, nusivylimas didžiulis, kai ruošiesi, ateina laikas kovoti dėl titulų, bet to nedarai“, – apie nežinomybę, ar tęs kovą Graikijos lygoje, kalbėjo atostogas pradėjęs K.Kemzūra.

REKLAMA

Didžiausias skandalų burbulas sprogti ėmė tada, kai „Olympiacos“, nepatenkinta teisėjų darbu, paliko Graikijos taurės pusfinalio mačą su Atėnų „Panathinaikos“.

„Mano nuomone, mes patys pradėjome rungtynes netinkamu būdu, nežaidėme taip, kaip turėjome tokiame mače su tokiu varžovu. Kai atsilikome 15 taškų, grįžome į rūbinę ir aptarinėjome planą, kaip grįžti į rungtynes“, – prisiminė treneris, papasakojęs, kaip įvykiai klostėsi toliau.

Būtent dėl paskirtų teisėjų Pirėjo klubas ėmė praleidinėti rungtynes ir Graikijos lygoje, kas lėmė, jog dar ketvirtfinalyje teko pajėgiausias varžovas – „Panathinaikos“. Dar rungtynių dieną bilietai į mačą buvo parduodami, o OLY taip pat buvo nežinomybėje. Vis tik jau iš anksto žinojo, kad turi solidarizuotis su klubo vadovais ir sezono nebetęsti.

„Derybos tarp vadovybės, klubų, lygos vyko ilgai“, – pasakojo treneris.

Ar iš tiesų su teisėjais Graikijoje vyksta tokie dramatiški dalykai? „Girdint informaciją, kurią sužinojau, švelniai tariant, daug kur prasilenkiama su taisyklėmis ir viskuo“, – apie kartais „atiduodamas“ rungtynes užsiminė treneris.

REKLAMA

„Olympiacos“ ekipą kankina nemažos skolos – savo pinigų negauna ir Vassilis Spanoulis bei Georgios Printezis. K.Kemzūra sako, jog jie pernelyg panikos nekėlė ir kaip tik ramino legionierius.

Tik nuraminti pavyko ne visus – pvz., buvęs žalgirietis Axelis Toupane’as ekipą paliko dar prieš porą mėnesių.

„Kiekvieno asmeninis sprendimas, negali diktuoti. Atvirai pasakius, perkalbėti jį nebuvo galimybės, nes sužinojome apie jo išvykimą labai vėlai – kitą dieną turėjome žaisti rungtynes“, – „MISsMATCH“ laidos pirmoje dalyje teigė K.Kemzūra.

Pirmoje laidos dalyje, skirtoje būtent aptarti sezonui „Olympiacos“ gretose, K.Kemzūra atskleidė, ar kito sezono klubo trenerių štabas išliks ir kokie sunkumai lauks prisiviliojant žaidėjus, nerungtyniaujant aukščiausioje Graikijos lygoje.

Kemzūra Kemzūra

REKLAMA

Pirmojoje „MISsMATCH“ dalyje:

00:30 – apie keistą sezono pabaigą ir sprendimą baigti sezoną

05:20 – apie darbą žinant, kad sezono klubas nebetęs

07:15 – apie legendinės „Olympiacos“ organizacijos didybę ir didžiulį dėmesį

10:25 – apie vidines klubo problemas ir nutekėjusį garso įrašą

14:17 – apie ilgai algų negavusių G.Printezio ir V.Spanoulio profesionalumą

15:25 – apie Axelio Toupane’o sprendimą išvykti prieš pat rungtynes

16:38 – apie didžiulį išbandymą D.Blattui

19:17 – apie sprendimą palikti taurės pusfinalį viduryje rungtynių

23:35 – apie teisėjavimo problemas Graikijoje ir akivaizdų pasidavimą spaudimui

25:43 – apie girdėtas kalbas, susijusias su lažybomis

26:46 – apie apmaudą, jog neteko sužaisti tikro graikiško finalo

27:28 – apie pasitraukimo į antrąją lygą žalą Graikijos krepšiniui

30:38 – apie trenerių štabo ateitį Pirėjuje

30:50 – apie sunkumus, bandant kviesti žaidėjus, kuomet laukia žaidimas antroje lygoje

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
MISsMATCH