P.Motiejūnas: apie K.Evanso išsaugojimą ir išėjimą iš biudžeto rėmų (112) VIDEO interviu

Sausio 8 d., 16:30
P.Motiejūnas pristatė komandos naujokus (BNS nuotr.)
P.Motiejūnas pristatė komandos naujokus (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgirio“ klubo direktorius Paulius Motiejūnas prieš Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynes su Klaipėdos „Neptūnu“ pristatė ekipos naujokus Isaiah Taylorą ir Achillę Polonarą.

„Norėjau, kad pakalbėtume ne per darbus, o kai jie padaryti. Tuo metu buvo daug skambučių, o nesinorėjo kažko atskleisti. Noriu padėkoti Rimtautui Gudui ir visai „Gijos“ klinikai. Rungtynės dar nebuvo pasibaigusios, o Achilas jau buvo prisiūtas. Tai buvo kosminis greitis ir neįsivaizduojami dalykai. Noriu padėkoti ofiso darbuotojams, kurie dirbo naktimis. Kelios paros buvo sudėtingos ir ėjome „plonu ledu“, kad viską suspėtume.

Cavanaugh situacija yra neapibrėžta ir pradėjome galvoti apie „ketvirtą numerį“. Achille buvo sąrašuose ir derybos judėjo į priekį. Evanso praradimas parodė, kad praradę pagrindinį įžaidėją privalome stiprintis ir čia. Kirvelaitis žinojo rinką ir laikėme pulsą toje pozicijoje. Kai Tayloras paliko „Anadolu Efes“ komandą, buvo minčių, kad mums reikia gynėjo, o Ulanovą statyti „ketvirtu numeriu“. Sekėme, kas yra rinkoje ir susisiekėme su agentu, sąlygas jau žinojome. Tuomet pavyko viską greitai sutvarkyti: ir sutartis, ir skrydžius. Vienas jau yra atvykęs, kitas – pakeliui“, – sakė P.Motiejūnas.

REKLAMA

– Ar K.Evansas bei T.Cavanaugh buvo apdrausti ir galbūt draudimas dengs dalį jų kontrakto?

– Nedraudžiame žaidėjų. Esame skaičiavę, kad gaunasi tas pats. Ar sumokėti draudimui, ar mokėti algas už traumas. Šiemet galbūt ir būtų apsimokėję. Vis tik draudimams pinigų pagailime, nes tos sumos nėra mažos.

– Ar su šiais dviem naujokais vis dar telpama į sezono biudžeto rėmus?

– Netelpame. Norime tęsti „soldoutų“ bangą ir tas geras emocijas. Įtampos yra, bet susitvarkysime. Jeigu bilietų pardavimai ir toliau eis taip sėkmingai, tikime, kad galime prasisukti.

– Įmanoma, kad T.Cavanaugh dar sugrįš šį sezoną?

– Yra galimybė, bet ji nėra užtikrinta. Mes pakankamai ilgai laukėme ir gydytojai jį stebi. Daromos procedūros ir pagerėjimų yra, bet jie ne tokie ženklūs, kad galėtų žaisti.

REKLAMA

– A.Polonaros siekė ir „Virtus“. Kas buvo pagrindinis „Žalgirio“ argumentas?

– Matome, kokioje vietoje yra mūsų klubas. Jo pozicija yra tokia, kokia ir lietuvio būtų tokioje situacijoje. Ar važiuoti į Italiją, ar dar bandyti užsikabinti užsienyje. Kalbėjome su juo, kad tikrai gaus šansą ir bus mums svarbus žaidėjas. Jis pats nusprendė, bet sakėme, kad norime kabintis bei esame neblogoje vietoje. Žinome, koks jis buvo Vitorijoje ir matėme, kaip jis strigo šiek tiek „Fenerbahče“ gretose, o „Anadolu Efes“ negavo šanso. Pas mus jį gaus, o „Virtus“ didelė konkurencija, pas mus ji – gal šiek tiek mažesnė.

– Kiek variantų maždaug buvo realiai svarstoma į abi pozicijas?

– Kirvelatis visada seka rinką ir įžaidėjų pavardžių buvo gal 10. Suprantame, kad lyderis gavo traumą ir reikia žaidėjo, kuris jau žinotų Eurolygą ir galėtų greitai įsilieti į komandą. Atkrito daug NBA Plėtojimosi lygos žaidėjų ir tų krepšininkų iš žemesnių Europos lygų. Šiuos variantus atmetus Tayloras buvo vienintelis variantas, kuris dar prieš tris dienas treniravosi su komanda ir yra formoje.

– Ar galima teigti, kad su šiuo papildymu klubas realiai išsikelia tikslą būti aštuntuke?

REKLAMA

– Ne, tikslas yra išlaikyti tą patį kovingumą ir norą laimėti prieš bet ką. Mes žiūrime žingsnis po žingsnio. Svajojame ir dėliojame ir tai yra normalu, bet kitas žingsnis yra „Virtus“, tad  koncentruojamės šioms rungtynėms.

– Galbūt su K.Evansu jau diskutuojama dėl likimo komandoje ir kitam sezonui?

– Jau po operacijos kalbėjome su agentus. Turime kontrakte „pliusą“ ir norime tokį žaidėją išlaikyti, bet dabar visas dėmesys jo atgaivinimui. Turime variantą jį išlaikyti, žiūrėsime, kokį variantą turės jis. Dabar Evansui viskas komplikuojasi, bet jeigu blogybėje ieškoti pozityvo – tai šansų išlaikyti kitam sezonui yra daugiau.

– Kaip atrodė jūsų para, kai traumą patyrė K.Evansas?

– Blogai. Jau sėdint ant suolo pradėjome susirašyti su Tayloro agentu. Šiuos variantus jau buvome apčiupinėję ir laukėme, kaip viskas susidėlios su Polonara. Mano para buvo lengvesnė nei Auksės, kuri ruošė kontraktus. Sąlygas žinojome, tad teko padaryti kelis skambučius. To laiko liūdėti nebuvo, kalbėjomės su Keenanu, jo agentu. Vėliau – naujų žaidėjų paieška, kalbos su Eurolyga ir „Anadolu Efes“.

– Pirmasis italas klubo istorijoje. Kaip manote, kodėl tokia situacija?

– Tai šalis, turinti stiprių krepšininkų, bet tuo pačiu ir galingų klubų. Natūralu, kad geriausius vietinius žaidėjus susirenka tos komandos. Panaši situacija ir Lietuvoje. Polonaros situacija išskirtinė. Grįžti jis visada spės ir pasinaudos proga pas mus, galbūt ir neskubės dar palikti.

„Ilgoji pertrauka“ apie „Savivaldybių lygą“: brangiausi kiekvienos komandos žaidėjai, klubų biudžetai, savivaldybių indėlis ir geriausiai/blogiausiai išnaudojami pinigai


112 komentarai
Naujausi komentarai (112)
Geriausiai ivertinti (112)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti