0
08-03, 22:00
0
0

NKL – skirtingi dublerių pasirodymai ir „Telšių“ sugrįžimas iš 15 taškų deficito (2)

Vasario 10 d., 21:02
O.Kaminskis vedė „Telšius“ į pergalę (nuotr. L.Šeputis, NKL)

Dviženklį pergalių skaičių „7bet-NKL“ sezone pasiekė Vilniaus „Rytas-2“ (10/23), kuris išvykoje 84:82 (29:25, 17:24, 20:20, 18:13) atsirevanšo Joniškio „Delikatesui“ (17/16) ir nutraukė jų 5 pergalių seriją.

Susitikimas prasidėjo itin atkakliai ir ši kova tęsėsi visus keturi kėlinius, kadangi pirmaujanti komanda keitėsi 16 kartų ir nė viena ekipa negalėjo atsiplėšti dviženkle persvara.

Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui „Delikatesas“ savo rankose laikė rekordinę persvarą (78:72), tačiau tiksint paskutinei minutei Arnas Adomavičius dvitaškiu persverė rezultatą (81:80), o Gediminas Alisas pridėjo dar 2 taškus (83:80).

Likus 26 sekundėms iki mačo pabaigos šeimininkai sušaukė pastarimą, o po jo dvitaškiu pasižymėjo Ronaldas Rutkauskas (82:83).

Pražngų taktikos ėmęsis „Delikatesas“ prasižengė prieš A.Adomavičių, kuris realizavo 1 baudą iš 2 (84:82).

„Delikatesas“ paskutinei atakai turėjo 13 sekundžių, o pergalę tolimu metimu pabandė išplėšti pabandė Lukas Kazlauskas, bet jo šūvis buvo netikslus.

Vilniečių gretose ryškiausiai spindėjo Artūras Vilutis, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 16 taškų (6/9 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 20 naudingumo balų.

Pralaimėtojams dvigubą dublį surinko Nojus Jankūnas, kuris per 33 minutes pelnė 16 taškų (4/5 dvit., 2/7 trit., 2/3 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 efektyvumo balus.

„Delikatesas“ vertėsi be Dariono Rackley, o vilniečiai – be Ganto Križanausko Pauliaus Velučio.

„Delikatesas“: Devinas Hutchinsonas 20 (5/9 dvit., 3/9 trit., 5 atk. kam.), Ronaldas Rutkauskas 18 (8/15 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 3 blok.), Nojus Jankūnas 16 (4/5 dvit., 2/7 trit., 11 atk. kam., 4 rez. perd.), Šarūnas Kulevičius 14 (4/7 dvit., 1/7 trit.), Lukas Kazlauskas 9 (6 atk. kam., 11 rez. perd., 4 kld.).

„Rytas-2“: Artūras Vilutis 16 (6/9 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Džiugas Remeikis 13 (3/6 trit.), Arnas Adomavičius (4/9 dvit., 1/10 trit., 6 rez. perd.) ir Gediminas Alisas (5/5 dvit., 7 atk. kam.) po 12, Ernestas Naruševičius 10 (4/7 dvit.), Ignas Urbonas 7 (5 atk. kam.).

Įspūdingas Mikšto pasirodymas padėjo šakiškiams pasiekti revanšą prieš „Žalgirį-2“

Nesulaikomo Augustino Mikšto vedamas Šakių „Vytis-VDU“ (16/17) nutraukė 5 nesėkmių ruožą. Aštuoniese žaidę Eriko Kučiausko auklėtiniai savo aikštėje 94:79 (25:15, 23:22, 20:20, 26:22) įveikė Kauno „Žalgirį-2“ (15/18).

Nugalėtojams A.Mikštas per 32 minutes pelnė 30 taškų (6/9 dvit., 4/8 trit., 6/7 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

Įspūdingai rungtynes pradėję šakiškiai startavo 15:2 atkarpa ir dviženklę persvarą išlaikė prieš ilgąją pertrauką (48:37).

Žalgiriečiai dar bandė kabintis į rungtynes ir artėjant lemiamamo kėlinio viduriui sumažino (67:72), bet tai ir buvo viskas, ką daugiausia kauniečiams pavyko pasiekti šioje akistatoje.

Mikšto pastangomis puolime, per likusį laiką, „Vytis-VDU“ nepaleido turėto pranašumo ir įtvirtino pergalę – 94:79.

Pralaimėtojams Dovydas Butka per 28 minutes surinko 12 taškų (3/4 dvit., 1/3 trit., 3/5 baud.), 11 atkovotų kamuolių bei 22 naudingumo balus.

„Vytis-VDU“ sėkmingiau atakavo iš toli (13/28 trit. prieš 5/23 trit.) ir geriau dalinosi kamuoliu (20 rez. perd. prieš 9 rez. perd.), bet svečiai sugriebė dvigubai daugiau kamuolių (43 atk. kam. prieš 21 atk. kam.).

Šakiškiai rungtyniavo be Kajaus Leliuko ir Domo Uosio, o „Žalgiriui-2“ nepadėjo Mantas Juzėnas, Dovydas Buika, Vytautas Žygas ir Aleksas Bieliauskas.

„Vytis-VDU“: Augustinas Mikštas 30 (6/9 dvit., 4/8 trit., 6/7 baud., 5 atk. kam., 29 naud.), Titas Januševičius 22 (4/9 trit.), Rokas Mačiulis 17 (3/3 trit.), Eimantas Žilius 10 (5/6 baud., 4 per. kam.), Nojus Lebskas 9.

„Žalgiris-2“: Matas Vokietaitis 20 (10/10 dvit., 9 atk. kam., 7 kld.), Dovydas Butka (11 atk. kam., 4 per. kam.) ir Nedas Montvila (2/7 trit.) po 12, Mantas Laurenčikas (5/6 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Dominykas Butka (4 kld.) po 11.

Galingai antrąjį kėlinį sužaidę klaipėdiečiai pasiekė svarbią pergalę prieš „Kretingą“

„7bet-NKL“ antrajame pogrupyje atsitiesęs Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (8/25) namie 96:84 (23:17, 34:16, 22:27, 17:24) pasiekė svarbią pergalę prieš „Kretingą“ (13/20).

Po lygiai pergalių ir pralaimėjimų su „Šilute“ turėjusi uostamiesčio komanda dabar tvirčiau žengia tryliktoje vietoje.

Antrąjame kėlinyje „Neptūnas-Akvaservis“, likus žaisti 3 minutes, po Lauryno Mikalausko ir Gabrieliaus Mažeikos sėkmingų atakų, įgijo 23 taškų pranašumą (48:25).

Po ilgosios pertraukos, įpusėjus trečiajam ketvirčiui, šeimininkų persvara sumažėjo iki vienaženklės (60:51), tačiau prieš lemiamą kėlinį „Neptūnas-Akvaservis“ ir vėl susigrąžino soldžią persvarą (79:60).

Paskutinį ketvirtį klaipėdiečiai pradėjo spurtu 10:2 ir įgiję rekordinę persvarą padėjo galutinį tašką šiose rungtynėse (89:62).

Uostamiesčio ekipą į pergalę vedė Kristupas Leščiauskas, kuris per 20 minučių pelnė 20 taškų (1/1 dvit., 4/6 trit., 6/7 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Kretingiškių gretose išsiskyrė Rytis Zabita, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 13 taškų (3/8 dvit., 7/10 baud.), 14 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 30 efektyvumo balų.

„Neptūnas-Akvaservis“: Kristupas Leščiauskas 20 (4/6 trit., 6/7 baud.), Matas Repšys (2/3 trit.) ir Matas Narvilas (4/8 dvit., 6/6 baud.) po 14, Gabrielius Mažeika (2/9 trit., 8 atk. kam.), Deividas Anužis (2/9 dvit., 2/4 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Laurynas Mikalauskas (4/5 dvit., 8 atk. kam.) po 11, Klaidas Metrikis 8 (1/6 trit., 8 atk. kam.).

„Kretinga“: Mantas Ruikis 21 (4/7 dvit., 3/5 trit.), Mindaugas Stašys 14 (7/7 baud., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Rytis Zabita 13 (3/8 dvit., 7/10 baud., 14 atk. kam., 30 naud.), Edvinas Alunderis (7 atk. kam.) ir Nojus Pabrieža (6 atk. kam.) po 8.

15 taškų deficitą nubraukę telšiškiai triumfavo Jurbarke

„Telšiai“ (26/7) pratęsė pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse. Dviženklį deficitą panaikinę telšiškiai svečiuose 89:83 (18:27, 17:17, 32:14, 22:25) palaužė „Jurbarką-Karį“ (17/16) ir triumfavo 4 kartą paeiliui.

Šeimininkai pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (22:12) ir toliau kontroliavę rungtynių eigą antrajame ketvirtyje įgijo rekordinį pranašumą (43:28).

Po ilgosios pertraukos vaizdas ant parketo kardinaliai pasikeitė. Trečiajame kėlinyje fantastiškai žaidę telšiškiai jį laimėjo 32:14 ir prieš lemiamą ketvirtį jau buvo priekyje – 67:58.

„Jurbarkas-Karys“ nesudėjo ginklų ir pradėjo mažinti deficitą, kuris prabėgus 2 minutėms siekė 4 taškus (65:69) ir nepasikeitė likus paskutinės 2,5 minutės (78:82).

Po minutės pertraukėlės Rolando Jakšto ir Ovidijaus Kaminskio metimai atitolino svečius (86:78), tačiau Aidas Kavaliauskas pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą (83:86) likus 14 sekundžių.

Po svečių pasitarimo pražangą išprovokavęs R.Jakštas realizavo 1 baudą iš 2 bandymų (87:83), o po minutės pertraukėlės Tomo Delininkaičio bandymas iš toli buvo netikslus ir telšiškiai šventė pergalę – 89:83.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė O.Kaminskis, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 21 taškas (8/14 dvit., 5/6 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 19 naudingumo balų.

Šeimininkams įžaidėjas A.Kavaliauskas per 28 minutes pelnė 22 taškus (6/9 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėme 2 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Šiame susitikime jurbarkiečių gretose nerungtyniavo traumuotas Mindaugas Lukauskis.

„Jurbarkas-Karys“: Aidas Kavaliauskas 22 (6/9 dvit., 2/3 trit., 7 rez. perd., 27 naud.), Ignas Juškevičius 16 (6/8 dvit., 9 atk. kam.), Karolis Kokoška 13 (5/7 dvit., 1/6 trit., 8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 11 (3/7 trit., 3 per. kam.), Lukas Žukauskas 10 (2/4 trit.)

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 21 (8/14 dvit., 5/6 baud.), Rolandas Jakštas 17 (6/10 dvit., 5/8 baud., 7 atk. kam.), Gediminas Leščiauskas 12, Ignas Razutis 11 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Laurynas Kaveckis 9 (3/6 trit.), Deividas Rasys 7.

Po ilgosios pertraukos varžovus gynyboje surakinęs „Stekas“ pranoko „Atletą“

18 pergalę NKL iškovojo Ukmergės „Stekas“ (18/15), namie 73:61 (19:18, 16:17, 17:6, 21:20) šią savaitę dar kartą įrodė pranašumą prieš Kauno r. „Atletą“ (13/20).

Rungtynes šeimininkai nulaužė trečiajame kėlinyje, kai surakino varžovus gynyboje, o patys spurtavę 15:0 atkarpa, trečiojo kėlinio gale, atitrūko dviženkle persvara (52:39).

Per likusį laiką „Atletas“ daugiau pasipriešinti neįstengė ir „Stekas“ šventė antrąją pergalę šią savaitę – 73:61.

Ketvirtadienį vykusioje akistatoje Ukmergės ekipa triumfavo 65:56.

Ukmegiškius į pergalę vedė Paulius Semaška, kuris per 31 minutę pelnė 19 taškų (3/6 dvit., 3/5 trit., 4/7 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

„Atleto“ ekipos nuo nesėkmės neišgelbėjo Julius Liesis, kurio sąskaitoje per 11 minučių buvo 6 taškai (2/2 dvit., 2/2 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 15 efektyvumo balų.

Svečiai aikštelėje vertėsi be Gedeono Dimoke, Mato Mačijausko ir Gyčio Mačionio.

„Stekas“: Paulius Semaška 19 (3/5 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam., 26 naud.), Aistis Pilauskas 15 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), Kostas Jonuška 13 (5/6 dvit., 1/5 trit., 4 per. kam.), Justas Sinica 9 (2/5 trit.).

„Atletas“: Gytis Sirutavičius 11 (3/7 trit.), Gediminas Rumša 10, Medas Kuprijanovas 9, Deividas Sabeckis (1/5 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.) ir Nojus Vaivada (4 rez. perd., 4 kld.) po 7.